Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy lehet, hogy asthmásan...

Hogy lehet, hogy asthmásan cigiztem és javult az állapotom?

Figyelt kérdés

Asthmás vagyok, a gyógyszeremet felírják, de soha nem szedem, mert igazából nem érzem szükségét. Szoktam cigizni, de elég ritkán (egy 10 db-os doboz ki szokott tartani 2-3 hónapig is, de Djarumot veszek, ami elég erős).

Elmentem kontrollra úgy, hogy előtte szedtem a gyógyszeremet, azt mondták, romlott az állapotom a múlt félévhez képest. Ez után fél éven keresztül nem szedtem a gyógyszeremet, cigiztem, és sokkal jobbat fújtam mint előtte, még meg is dicsértek.

Én már semmiben nem hiszek.



2018. febr. 9. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem a cigitől javult, bár olyan keveset cigizel, hogy annak nincs számottevő hatása. Ettől függetlenül nem jó ötlet rászokni, főleg neked.

Inkább a gyógyszer nemszedése segíthetett, esetleg valami más is változott - táplálkozás, sport, környezet, lelkiállapot, stressz...

2018. febr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?


Az asztmát ugyanis sokan "kinövik". A cigaretta egészen biztos nem segít, sem a gyógyszer nem szedése...

2018. febr. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

22L, de gyerekkoromban nem voltam asthmás, csak olyan 15-16 éves korom körül jelentkezett.

Nem szoktam rá, csak néha elszívok egyet-egyet.

És nem gondoltam, hogy a cigitől gyógyultam meg, az elég abszurd lenne, csak mindenki lecseszett (orvosok, barátaim, családom), mikor meglátták a kezemben, de ezek szerint ilyen kevés ciginek valóban nincs nagy befolyása az egészségemre.

2018. febr. 10. 12:14
 4/6 anonim ***** válasza:
És mitől is lettél asztmás? Talán lehet, hogy abban van féléves hullámzás. Például ha virágpor allergiás vagy, akkor most nyilván kevésbé rossz a helyzet...
2018. febr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
házipor...
2018. febr. 10. 21:06
 6/6 anonim válasza:

Szia! Figylej abban biztosak lehetunk hogy nem a cigitol javult meg az asztma. Van olyan h egyszer cs emulik. De ha lehet akkor ennyit se szivj. Volt egy ismerosom aki szinten nagyon nagyn ritkan szivott el egy egy szalat. 24 evesen megat tudorakba. A gyere nehany eves volt ( ez jo par eve tortent) . A felesege a mai napig nem tudta feldolgozni h a ferje 24 evesen meghalt.

Szerintem snki se akar igy jarni ugyhogy ha lehet akk mwg ennyit se szivj el! :))

2018. márc. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!