Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségben szenvedek,...

Pánikbetegségben szenvedek, hogyan folytassam az állapotom javítását? 22/F

Figyelt kérdés

Jártam pszichológushoz, pszichiáterhez korábban. Szedtem antidepresszánst is amiből két fajtát kipróbáltam, egyik sem tett tünetmentessé pedig azt mondta a doktor hogy azzal sikerülni fog. Mentem messzebbre is, de sajnos ugyanúgy szorongtam és nyugtatóra is szükségem volt mikor pl. koncertre mentem. Azóta elhagytam az antidepresszánst és ha muszáj nyugtatót szedek be, amennyire lehet mellőzöm (havi egy-két alkalom).

Mikor Pestre jártam régebben iskolába tömegközlekedéssel akkor naponta végigcsináltam a próbatételt mégsem értem el azt a szintet amit szerettem volna, a napom szorongással telt. Én úgy gondolom hogy személységbeli és szociális okok is lehetnek a háttérben. Ameddig nem változtatok azokon addig hiába erőltetem nem lesz igazán maradandó javulás ugye?



2018. jan. 9. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Keress olyan pszichológust, aki mélylélektani terápiával (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi) kezel. Ez a leghatékonyabb.
2018. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha olyan írna aki hasonló cipőben járt.
2018. jan. 9. 20:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Többfajta antidepit kell kipróbálni, csak SSRI-ből van vagy 5-6 típusú. És persze kellő ideig kell szedni, ahhoz, hogy első körben véleményt lehessen mondani (min 2 hónap és főleg az elején rendszeresen kell mellé a nyugtató is, nem hébe-hóba). Másképp nem fog ez menni.

Szertralin hatóanyagú volt köztük? Nekem nagyon bevált.

2018. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó ez bíztatóan hangzik, érezhető volt a hatás? Miket lehetett észrevenni? Én cipralexet majd rexetint szedtem de egyiktől sem lett javulás.
2018. jan. 9. 22:09
 5/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszer nem megoldás,veszélyes mérgek. A pánikbetegség a megfelelési kényszerből alakul ki. Az a megoldás,ha senkinek nem akarsz megfelelni és magasból szarsz mindenre.
2018. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szerintem fuss.

Mármint nem szívatásból, hanem keress egy társat és járj vele futni.

Meg fogsz lepődni :)

2018. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7-es lehet magasból szarni mindenre, persze. Még az is lehet, hogy köztük kevesebb a pánikbeteg. Az viszont biztos, hogy több köztük a munkanélküli, társnélküli és depressziós. Senki sem szereti, ha a másik mindenre csak szarik és képtelen alkalmazkodni.
2018. jan. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es számú konformista válaszolónak: Nem kell senkinek megfelelni,te agymosott birka. Vagyok,aki vagyok,akár tetszik másnak,akár nem! Leszarom,ha másnak nem tetszik valami,az az ő baja,nem az enyém te csicska magyar!
2018. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!