Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a károsabb, a fű vagy az...

Mi a károsabb, a fű vagy az alkohol?

Figyelt kérdés
2018. márc. 20. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
A maga módján mindkettő. Élettanilag viszont az alkohol. (Köszönjük, nem kérünk a vodka fertőtlenít bandából).
2018. márc. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Csekély mértékben fogyasztva az alkohol meghosszabbítja a várható élettartamot. (ősidők óta táplákozásunk részét képezi pl erjedt gyümölcsökben) A marihuánáról semmi ilyesmi nem mondható el. A súlyos alkoholizmus viszont nagyon káros.
2018. márc. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Az alkohol, mégis az lett a legális drog, nem a fű. Ezen még Juhász Péter sem tudott változtatni... :)
2018. márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

A fű butít(ezt olyan ismerőseim mondták, akik rendszeresen füveztek). Nem tudom, hogy ez pontosan miben nyilvánul meg, de így van.


Az alkohol nyilván csak nagy mennyiségben káros, 1-2 pohár bor még egészséges is, esténként, hétvégente kicsit borozgatni, pezsgőzni, koktélozni teljesen oké. Akkor van gond, ha napi szinten, vagy heti többször igen nagy mennyiségeket megiszol, ez a májat, agyat és gondolom más szerveket is károsítja.

2018. márc. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Ha annyiszor ittam volna le magam, mint ahányszor betéptem 14-től 24 éves koromig, már komoly alkoholista lennék. Igaz, már abba hagytam pár éve, de akkor is azt mondom, hogy a szesz sokkal károsabb.

Alkoholmérgezésbe meg lehet halni. A füvezésbe nem. A fűvel gyógyítanak, az alkohollal nem. A fű nem teszi tönkre a használói életminőségét. Nézz meg egy alkoholistát, hogy élnek.

2018. márc. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7%

#4


Nekem egyik ismerősöm 2,5 éve sakkozott egy haverjával, de a csávó azt mondta, hogy csak betépve tud sakkozni, szóval betépve volt sakk alatt. Játszottak pár menetet, de a gyerek nem gondolkodott, csak random lépkedett a bábujaival, 90%-ban ugyanazokat a lépéseket tette, mint az előző játszmájában független attól, hogy az ellenfele hogyan játszott.


Szerintem így butíthat. :D

2018. márc. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Azok az emberekek, akik nem szívnak, teljesen el vannak tévedve. Aki csak fűvel él, nem úgy kell elképzelni, mint egy heroinistát. Hétköznapi, felnőtt emberek is csinálják, olyanok is, akikről sokan nem is gondolják. Képes butítani, abban az értelemben, hogy mikor betépsz, teljesen ellazulsz és nincs kedved megmozdulni, így hosszú távon lemaradsz, ha folyton szívsz. De lejönni sokkal könnyebb, mint bármi másról. Nekem semmilyen elvonási tünetem nem volt (ellentétben az alkeszokkal), egyszerűen letettem. Normális mennyiségben pont annyira ártalmas, mint amikor valaki egy héten egyszer megiszik egy pohár bort, vagy egy üveg sört. Szerintem mindenki jobban járna, ha kocsmák helyett füves boltok lennének. Ja, és most szigorúan a marihuanaról beszélek, nem a herbálról, meg az ilyen sz*rokról, az már más tészta.
2018. márc. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Victor C. ***** válasza:

Mennyisegfuggo.

Kismerteku alkoholfogyasztsanak (napi 1 sor, 1 pohar bor) pozitiv(!) elettani hatasa van, kulonosen 30 ev felett. Amennyiben ez a mennyiseg megno vagy ennel tobb, az elojel pozitivrol negativra valtozik.


A fűnek is van rengeteg pozitiv hatasa - de az is csak modjaval - de az viszont indokolt esetekben - nem mindennapos hasznalatban, mint az alkohol.

2018. márc. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!