Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a véleményetek az elektromo...

Mi a véleményetek az elektromos cigiről? Ártalmas?

Figyelt kérdés

#cigi tüdő rák
2018. márc. 25. 21:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 10. válaszoló!

Megnéztem a linkelt oldalt és annyit mondok, hogy nem kell elhinni egy olyal oldal mondanivalóját, ami amúgy kicsit sem konyít ehhez.

Tény, hogy az e-cigitől nikotinmérgezést kapni, de ezt csak nagyon minimális mértékben, mivel ilyenkor már a szervezet tiltakozik tőle és egy épeszű ember nem fogja szívni, amíg nem érzi jól magát. Velem is előfordul, hogy kicsit többet szívok, ilyenkor beszédülök (ilyenkor következik be a kis mértékű nikotinmérgezés), elteszem egy kis időre és ha már jobban vagyok és kívánom, akkor szívom tovább. Szóval a lényeg, hogy ebbe belehalni nem fog senki és nem lesz maradandó károsulása sem az illetőnek. Igaz, hogy a nikotin egy idegméreg, de kis mennyiségben a szervezet fel tudja dolgozni gond nélkül, viszont nagy mértékben már belehalhatunk (régen nagyon gyakori volt a nikotinmérgezéses öngyilkosság, amikor egy üvegnyi nikotint megittak és belehaltak).

A másik dolog pedig, hogy megnéztem ezt a Clinical Cancer Research-öt. A linkelt oldalonról kattinottam rá és persze a kezdőlapra dobott, ezért elkezdtem az oldalukon keresgélni. A "legfrissebb" kutatás 2015 februárjáról származik, amiben egy szóval nem említik a deformálódást a tüdőben, hörgőkben stb, csak azt taglalják, hogy a fűtőszál (amely lehet nikkel, rozsdamentes acél ((SS)), titán, kanthal, stb) melegedésekor LEHETSÉGES, hogy mérgező gázok szabulnak fel. Ezt nem vitatom, mivel ha a kanthal huzalt használunk TC (Temperature Controll) módban, akkor tényleg mérgező anyag szabul fel, mivel itt nagyobb hőfokok vannak és erre a hőfokra így reagál a kanthal, de minden normális e-cigi mod kidob a TC módból, ha érzékeli, hogy kanthalt használunk. Sima VW módban ilyen nincs, mert nem fűti annyira fel a huzalt a mod, de idővel az odakozmált liquid nem tesz valami jót a tüdőnek, mivel mégiscsak a huzalra kozmált gázból is szívunk, de ilyen is csak akkor fordul elő, amikor a használó sz*rik az egészbe és fél évente cseréli a huzalt (leginkább édesek kozmálnak). Én minden héten cserélek huzalt és azon semmiféle kozmálódás nincsen, de kicserélem, mert illik, szóval szvsz ez a mérgező gázos megállapítás is bullsh*t úgy ahogy van. A másik pedig, hogy az egész cikkben csak a nikotinbevitel alternatívájáról és a nikotin nagymennyiségű hatásairól beszélnek, amit szerintem kb. már mindenki tud.

Illetve szóba került még a cikkben a liquid összetétele, amiket részleteznek, hogy a PG adja a torokhatást a VG a pára nagyságát és hogy mindezen anyagok felhasználásra kerülnek az élelmiszeriparban is.

Lehet valami kifelejtettem, elnézést ha összeszedetlen lett a kis regényen, csak írtam ami hirtelen eszembe jutott.

2018. márc. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 11.Én a gyanú álapotába vagyok,amit most nem kívánok részletezni,éppen ezért az irásodat elfogadom a linket/linkeket is az internetről.

Nem szeretnék ellentmondásba kerülni veled mert a bejegyzésed igazol tégedet poziitiv értelemben.


Azért megemlítem a Kevésbé hatásos részét bármelyik ciginek.

A megszokás,hogy a kezedbe van,hogy oda viszed a szádhoz,befalod stb.

Vegyük ezt egyfajta rituálénak ami magával ragad hosszu időn át.

Ez a rituálé (megszokás),ha leteszed bármelyik cigit,hiányozni fog,ami az ember pszh-idegi hatást fejt ki.De még nem cigisztél már is elvonási tünet lép fel.De ezután következik a többi amit nem részletezem.

Szívás hatás,idő,pénz,gondoskodni rolla stb.Ezenkívül az ember nem volt erre felkészitve(teremtve),mert lehet,hogy akkor egy kéményt is kaptunk volna.

Sok a mondanivalóm de csak Ennyit,irom én aki 20 évig szívtam és tudom milyen nehéz megszabadulni töle.

2018. márc. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelt 12. válaszoló! Én sem akarok semmiféle ellentmondásba kerülni senkivel, csak ugye az bökte egy kicsit a csőröm, hogy alaptalanul írtad a válaszodat, ezért is kértem a linket, mert így már elfogadhatóbb, hogy van mivel alátámasztani a mondanivalódat. A megszokott reflexek, pedig tényleg léteznek, szóval részben emiatt is nehéz letenni a cigit vagy más alternatíváját (jelen esetben az e-cigit).
2018. márc. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!