Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szoktál rá a cigire?

Hogyan szoktál rá a cigire?

Figyelt kérdés

Kezdeném a saját történetemmel.

12éves rossz társaság miatt elszívtam egy héten 2-3szálat. Ez elég sokáig tartott aztán megvettem az első doboz cigimet. Ez egy kék bond volt. Akkor még nem tudtam, hogy lekéne ezt a sz*rt tüdözni, szóval nem éreztem semmi különöset. Aztán megtudtam, hogy lekéne tüdözni, hát ez volt életem eddigi legrosszabb élménye, nagyon sz*r volt amikor letüdöztem. Aztán hozzá szoktam.

Kb 10doboz után éreztem, hogy kívánom, és reggeli útán elszívtam, éreztem, hogy ellazít.

Most meg itt állok 16 évesen, és rászoktam. Probálok egyre kevessebbet szívni(2-3 szál) és a többit tubákal helyettesíteni. Ezek útán senki se mondja milyen mennő a cigi.


2010. jún. 15. 07:20
 1/9 anonim ***** válasza:

az első slukkot tesómtól kaptam, kb 10éves...

de igazából 15évesen gyújtottam rá, életem első szál cigije egy piros Marlboro volt. Jó erőssel kezdtem.:D

Kb a feléig szívtam, nemkellett...eldobtam, de nem fuldokoltam tőle.

Aztán olyan menő akartam lenni, hogy nagyon. gondoltam énis veszek 1 dobozzal változó volt...vettem Pall Mallt, Multit, És Kentet meg ezüst Marlbit.

De sosem tüdőztem le, ki is cikiztem miatta...


Aztán kisebb hónapos megszakitásokkal naponta kb3 szálaz 2SZIVTAM"


17évesen átkerültem a mostani új sulimba.... egy gettoba.

itt mindenki cigizett szünetekben, nem csak a 18asok.

Másnap vettem egy doboz cigit... és szépen lassan azon vettem észre magam, hogy MÁR napi 9szál elmegy. 1órás megszakítással a suliudvaron, pl.: az arany marlbiból meg a kék multiból, kék bondból...szóval erőseket szívtam és MÁR tüdőre.

Rászoktam! Az volt a legnagyobb gondom, hogy h tudom megvenni a következő doboz cigimet, remegtem érte.

Aztán most 1 hete nagyon megfáztam. Fájt a tüdöm, nehezen lélegeztem.

Azóta nem gyújtottam rá, de nagyon hiányzik.

2010. jún. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*10évesen (bocs)
2010. jún. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Úgy szoktam rá ahogy általában a fiatalok, kaptam mindig 1-1 szálat, szépen tüdőre ahogy kell kicsit szédelegtem de nem volt tőle különösebb bajom, aztán egyre többször gyújtottam rá, és az első saját dobozom után már nem volt visszaút. Ez volt 3 éve, most 1 doboz bőven elmegy egy nap.

20F

2010. jún. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én érettségi előtt. A társaim, akikkel összejártunk tanulni, már akkor cigiztek, egy szálat egyszer én is elfogadtam. Onnantól kezdve láncbagós vagyok...(sajnos).


25L

2010. jún. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én kiskoromban kivettem 1 szálat mamám cigijei közül aztán meg rá kellet gyújtani 2 naponta mert elfelejtettem az ízét.

Utána pedig a társaság miatt.

6 éven keresztül cigiztem, kisebb nagyobb megszakítással most ott vagyok, hogy le fogom tudom tenni! És le is teszem!

2010. jún. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

13 évesen szoktam rá.

Az akkori ismerőseim mind cigiztek,a családom is.

A baj az,hogy utána vettem magamnak egy doboz cigit,szépen elszívtam,jött a következő doboz...

Aztán sajnos már a 3. doboz után éreztem,hogy kívánom,és hogy mikor meglátok egy embert cigizni,vagy csak a cigire gondolok,rögtön nagy levegőt veszek,és nagyon kívánom.

Sosem gondoltam menőnek,titkoltam az új osztályom előtt(ugye 14 évesen mentem gimibe),szégyeltem.Most sem tartom menőnek,de nem szégyenlem.

16/L

2010. jún. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
15 évesen amikor elkerültem kollégiumba (előtte gyűlöltem a cigi füstöt) éshát olyan szobába kerültem ahol nálam 2évvel idősebbek voltak és mindig mentek rágyujtani én velük tartottam csak nem gyújtottam rá :D ezt 1hónapig bírtam aztán megvettem az első doboz narancs PallMallt eleinte alig cigiztem (1doboz/1hét)és hát fokozatosan növeltem az adagot :D most közel 17 évesen örülök ha 1nap alatt nem megy el 1 doboz :D
2010. jún. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
74%
Hat en elsonek a barataimal cigisztem:)16evesen!:)de en ugyvagyok hogy akor cigaretazok amikor bulizni megyek..sosincs hianyom h most ken egy cigi v valami!amikor elhivnak a barataim hogy menyunk valahova akor elmegyek es ha megkinalnak egy cigivel akor van hogy elveszem!meg sokan mongyak h ha raszoksz akor mar nincs visz utt..en nem ugy vagyok:-??
2010. jún. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
14 évesen szoktam rá .. barátnőimmel otthon voltam .. a szüleim meg senkisem volt otthon csak mi .. unatkoztunk és az asztalon volt egy cigi meg egy gyujtó .. a lányok cigiztek hogy " úgysem mered meggyújtani " énmeg menőztem és rágyujtottam .. elszivtuk a csajokkal és megbeszéltük hogy ezentúl cigizünk .. életem majdnem legroszabb döntése volt -.-"
2010. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!