Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nagyon sokat köhögök, lehetek...

Nagyon sokat köhögök, lehetek tüdőrákos? Lent bőv.

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, fél évig dohányoztam, és minden hétvégén olyan helyre jártam ahol vágni lehetett a füstöt. most leszoktam mert megijedtem hogy lehet valami bajom... egy hete voltunk fül orr gégészeten ahol megpiszkálták a mandulám, és nagyon sok genny jött ki belőle. azóta szakadozik fel, mindig csak köhögök, de ez azóta legtöbbször átmegy egy sokkal csúnyább köhögésbe, amit alig tudok abbahagyni, érzem hogy mélyebbről jön, talán a tüdőm miatt. allergiás is vagyok, és most beutaltak a tüdőgondozóba, de én addig is félek, hogy valami nagyobb baj lehet. kérlek segítsetek, mi lehet ez? :S
2010. jún. 22. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:

nem feltétlen tüdőrák, lehet "szimplán" tüdőgyulladás stb.. a rák kialakulásához fél év dohányzás úgymond kevés...legalábbis nem túl gyakori:P különben a dohánygyárak már rég tönkrementek volna...

nemcsak a tüdőrákba lehet belehalni, ha dohányzol, ha ez megnyugtat...

viszont nem ártott vna, ha kapsz köhögéscsillapítót, mert az extrém köhögés jobban megterheli a szervezetet...ellene szól viszont az, h akkor meg nem tud ürülni a köpet.

úgyh tüdőgondozó mindenképpen!

2010. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nemtudom hogy mi lehet a bajod, de fél év dohányzástól szerintem nem lehet tüdőrákot kapni.De nehogy visszaszokj arra a sz4rra mert még lehet tőle bajod ha kiderül hogy a tüdőd pl. gyengébb.
2010. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj tüdőszűrésre, ott majd megmondják.
2010. jún. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. kicsit megnyugodtam. most már amúgy nem fogok visszaszokni :) elég volt ennyi. és utána ez a szorongás hogy mi bajom lehet... még egyszer nem akarok ilyet :) tanultam a hibámból
2010. jún. 22. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!