Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 1,5 hete leszoktam a dohányzás...

1,5 hete leszoktam a dohányzásról, kb azóta köhögök, meddig fog még tartani, mással is volt ilyen?

Figyelt kérdés

A háziorvos azt mondta,hogy ez normális dolog,mert tisztul a tüdőmből a lerakódás.

Mivel éjjel nappal köhögök,alig tudok aludni valamit,borzasztó.

Meddig tart ez a folyamat?


2011. máj. 13. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, én 3 hónapig köhögtem... de csak eleinte állandóan, később aludni már tudtam. Attól is függ, meddig dohányoztál, és mennyit szívtál naponta.

Azzal együtt: szerintem megérte abbahagyni.


egy 10 éve leszokott exdohányos

2011. máj. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
8 éve dohányzom,átlagosan napi 10-15 szálat szívtam.
2011. máj. 13. 19:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem neked is lesz jó pár hét, esetleg hónap... de ahogy tisztul a tüdőd, egyre kevésbé lesz erős a köhögés.
2011. máj. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Már nagyon kialvatlan vagyok a sok "éjszakázástól".

Pár órákat tudok csak aludni


Még 1x köszi a választ.

2011. máj. 13. 20:08
 5/6 anonim ***** válasza:

minden leszokó dohányossal így van, tüdőtisztulás. sajnos ez nem jelenti azt, hogy nem is károsította. egy tüdőszűrésre elmennék mindenképp. egy kis köptetőt is lehet hogy jó rá szedni, és hamarabb túlvagy. de kérdezd meg az orvost.


szerintem 8 évnél pár hónap minimum. főleg ha erőset szívtál. de van ami már nem jön fel. ha ráérsz, szerintem próbálj inhalálni valamilyen főzetet. allergiára is azt ajánlják. lényegében ugyanaz, mert szennynezés került a tüdőbe.

2011. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én 7 évet cigiztem,és egy éve hagytam abba,emlékszem,hogy 5 hónapig úgy köhögtem,mintha meg akarnék fulladni...Inhalálás,méregtelenítés,sóbarlang,rengeteg folyadék,valami mozgás,pl.futás...Már nem köhögök,de még nem merek elmenni tüdőröntgenre..Amiről nem tudok,az nem fáj..Majd valamikor,de azért szerintem menj el rá,csak én vagyok ilye kis beszari..Nekem még mindig nagyon gyenge az immunrendszerem,gyakran kisebesedik a szájnyálkahártyám,valamikor sípol a tüdőm,és még érzem,hogy van váladék a tüdőmben(hallom légézskor)Valahol azt olvastam,hogy 30 év cigizés után 15 év kell,hogy regenerálódjon a tüdő,és minden okés legyen,ezek szerint kb 4 év múlva kutya bajod se lesz...
2011. máj. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!