Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha nem tüdőzöm le a cigit,...

Ha nem tüdőzöm le a cigit, akkor is rá tudok szokni?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom elég buta kérdés, de valakitől azt hallom, hogy igen, valakitől pedig azt, hogy nem.

2018. szept. 26. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, rá tudsz. Minek akarod szívni egyáltalán? :/
2018. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tudtommal nem, mivel az addikciót kiváltó anyagok a tüdődön keresztül "szívódnak fel". Ha nem tüdőzöd le, akkor gyakorlatilag olyan mintha kátrányos meleg levegővel csiklandoznád a szájpadlásodat.

Persze rászokni rálehet, mint bármi másra, de nikotin függő nem leszel tőle, ha nem tüdőzöd le.

2018. szept. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igazából nem akarom, viszont nagyon ritkán van, hogy elszívok egy-egy szálat. A barátom rendes dohányos, tüdőzi is és ő azt mondta anélkül nem lehet.

16 voltam mikor kipróbáltam(most 19) és egyáltalán nem kívánom úgy konkrétan. Ha kínálva vagyok akkor sem. Van hogy egy héten 2-t elszívok, van hogy hónapokig semmit. Ezért érdekelt, hogy így rá lehet e szokni, mert nekem sose hiányzik/zott, ha nem szívtam.

2018. szept. 26. 21:59
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolai biológia...

Nyálkahártyán és nyelven keresztül is fel tud szívódni,ilyen elven működik a snüssz és tubák is.

A szivart se tüdőzik le.

2018. szept. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Igen!

Ahogy az alkohol is felszivódik a szájból, nem kell lenyelni ahhoz, hoyg berúgj, ugyanúgy más anyagok is felszivódnak. Nem olyan mértékben, mint a tüdőből, de akkor is.

A másik dolog, hogy azért is lehet gégerákot kapni a szivarozástól is, még ha tüdőrákot nem is. Ha ehhez még hozzávesszük, hogy drága, büdös lesz a szád és a kezed és már nem is menő... szóval inkább ne csináld.

2018. szept. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudsz úgy rászokni. De amikor előbb-utóbb lemegy egy-egy kis slukk, akkor rászoksz.
2018. szept. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Te nyilván nem szoktál rá, de nem azért, mert nem tüdőzöd le, hanem mert nem rendszeresen csinálod.
2018. szept. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha csak alkalmi dohányos vagy, akkor is tüdőzd le inkább, minthogy csak beszívod, és már fújod is ki.

Ha van az embernek önuralma, akkor nem szokik rá olyan hamar. Velem is volt, hogy egy héten keresztül napi 4-5 szálat elszívtam (letüdőzve), meg volt úgy is hogy csak alkalomadtán, aztán meg csak úgy abbahagytam. Szóval ez nálam legalábbis úgy van hogy néha jól esik, de nélküle is ugyanúgy megvagyok. Ha tartasz kisebb nagyobb szüneteket vele, akkor nem szoksz rá.

Szóval ha csak alkalmi dohányos vagy, akkor is nyugodtan tüdőzd le, mert sokkal jobb is úgy szívni, meg ugyanúgy előidézheti a gégerákot, akkor is ha nem tüdőzöd le.

Ahogy te csinálod, úgy nikotinfüggés olyan gyorsan nem alakul ki, de a cigizésre mint tevékenységre ugyanúgy rátudsz szokni tüdőzés nélkül is.

2018. szept. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. szept. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Rá lehet szokni. És nem azért, mert a szádban a nyálkahártyán felszívódik a nikotin, hanem mert pótcselekvéssé válik maga a szokás. A függőséget fejben kell megelőznöd, magadban kontrollálod. Pl.: akkor kezdesz rászokni valamilyen szerre, ha abban a szituációban találod magad, hogy többet gondolkozol az adott szeren, mint az előtt. Ha ilyen van, akkor semmiképp nem szabad a mennyiségen növelni, mert akkor kezdesz el lecsúszni. 2 szál/hét nem a világ vége, de szerintem felesleges elkezdeni. Mérték és egyensúly.
2018. okt. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!