Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Le szeretnék szokni a dohányzá...

Le szeretnék szokni a dohányzásról minél hamarabb csak valahogy soha nem jön össze mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ide s tova 2 éve vagyok viszonylag erős dohányos 1 csomag cigaretta kb 4~5 jó esetben 1,5 hetet tart ki és mindig el gondolodtat, miként tegyem le a cigarettázást akár szálról szálra

Tanácstalan vagyok

Mit tehetek ez ellen?



2018. júl. 18. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
tuti tipp: mostantól nem veszel cigit és nem gyújtasz rá. wow, de rohadt nehéz lehet.
2018. júl. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1. Ha csak ennyi lenne a leszokás......



Ha csak próbálkozol, kedves Kérdező, akkor sose fog menni. Nagyon átverős ez a leszokás, mert ha nincs meg a 100% komoly, hajtatatlan elhatározás, ami már nem próbálkozás, hanem tudod, hogy most leteszed, akkor elég egy hajszálnyi ok is arra, hogy ismét rágyújts. Olyan könnyű ilyenkor azt mondani, hogy te próbálkoztál, dehát a körülmények, a tünetek, bármi, rajtad kívülálló ok, stb. de te természtesen nem tehetsz róla.

Ezért kell az eltántoríthatatlanság, ha ez nincs meg, nem fog menni. De azért azt tudd, hogy bármilyen kis hajszálnyi ok csak ürügykeresés a rágyújtásra. Ha ezt felismered, úgy könnyebb.

És jobb, ha egyből leteszed, szálról szálra nehezebb, mert akkor állandóan alkudozni fogsz magaddal, hogy de csak napi 5 szál. Na jó, 6. Ááá, legyen 7 stb. és sose lesz vége.


Üdv.

1,5 éve szoktam le, szintén elment 1 doboz/nap

2018. júl. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy kibírod nélküle és sportolj valamit.
2018. júl. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Attila Bé ***** válasza:
Ne gyújts rá (én is azt teszem, kb. 1 hónap az elvonás). Én 1-2 doboz/nap 30 éve (változó, volt, amikor napi 1 doboz, volt amikor napi 4 doboz). A sport segít, bár először kivan a tüdő, kell pár hét, míg érezhetően tisztul.
2018. júl. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a jó tanácsokat megpróbálok le szokni róla állítólag az a hír járja miszerint a e-cigi az segít le szoktatni a cigiről nem tudom mennyi igaz belőle... Ami azt illeti ne gyújtsak rá volt pár alkalom hogy 3-4 napig egyáltalán nem gyújtottam rá se passzívan nem dohányoztam és kissé kellemetlen volt csak az a baj, hogy valahogy mindig húz engem a cigi
2018. júl. 20. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!