Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Marihuána, THC, Káros vagy...

Marihuána, THC, Káros vagy nem káros?

Figyelt kérdés
Káros a fű vagy sem?Az interneten azt olvastam hogy ‘400 vegyi’ növeli a tüdőrák esélyét valamint a szív károsodást,ti mit tudtok?Én is fogyasztó vagyok 19/F

2018. okt. 3. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted füst beszívása, tök mindegy minek a füstje, egészséges?
2018. okt. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A dolgok sosem ilyen egyszerűek. Ahogy előttem is írták a füst maga rákot okozhat.

A THC maga viszont bonyolult cucc. Egyrészt a szervezetünk is termel valami nagyon hasonlót és ebből kiindulva életveszélyes nem lehet.

A jelenleg a tudományban az van kimutatva hogy jó hatással tud lenni ha szürkehályogod van, anorexiás vagy, vagy ilyesmi.

Ellenben az agyadra rossz hatással van, de nem úgy mint az alkohol. Nem kifejezetten öli az agysejteket, hanem átállítja őket, ami elég nehezen alakulhat vissza oéyanná mint azelőtt.

Hogy mit csinál az agyaddal? Rontja a koncetrációképességed, megbolygatja mikor vagy éhes vagy álmos, ilyenek.

Kb ennyi, te tudod mennyire éri meg, nyilván minnél nagyobb a tétel annál nagyobb az elváltozás és annál később áll vissza.

2018. okt. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Duenna ***** válasza:
0%
Káros. Főleg az agyra. Mert ha a szervezeted megszokja a drogokat (és ebbe beletartozik az alkohol és a cigaretta is), akkor a szervezet egyre többet kíván belőle, mert az alacsony dózis már nem elég a kábulat eléréséhez. Ezért veszélyes. Még a cukor is veszélyes, mert egy idő után a szervezet már nem elégszik meg az egy kiskanál cukorral, a szervezet többet kíván belőle, mondván, hogy az a kiskanál cukor már nem is olyan édes. És így egyre több szert használ az ember, a végén különféle betegségek jelennek meg, a kábszereknél agykárosodás, a cukornál elhízás, abból magasvérnyomás, vagy cukorbetegség, stb. Szóval a mérték az érték. Mérték = érték. Persze, ha valaki azt mondja, hogy mindez nem érdekli, hát saját akaratából dönthet saját akarata szerint, csak aztán mire rádöbben, hogy rosszul döntött, lehet, hogy már tele van betegségekkel, amiből bizony, nagyon nehéz kijönni.
2018. okt. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!