Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi bajotok van Lázár János...

Mi bajotok van Lázár János dohányzás betiltós ötletével?

Figyelt kérdés

A mi nap olvastam, hogy 2020 után születettek már nem is vehetnének dohányt. Szerintem ez egy nagyon jó ötlet és már pár évvel ezelőtt hallottam hasonló ötletet oroszoknál is. *Kommenteket olvasva rengeteg buta és naiv hozzászólással találkoztam.* --> ezeket emelem ki illetve reagálok. Az én álláspontom az, hogy a cigaretta egészségtelen, büdös és tök felesleges dolog, másrészt irritáló is nekem nem dohányzónak. Főleg, ha egy nő szívja, na az borzasztóan taszító és nem gondol a jövőbeli gyerekének egészségére? Itt kitérek arra, hogy nem feltétlen akkor kell erre gondolni, amikor már terhes, hanem jóval előtte is.


-Sokan szidják a kormányt is, akik tudtommal üzemeltetik a trafikokat. Ha ennyire a kormány ellen vannak, akkor miért támogatják őket? Másrészt, ha keveslik a béreket, fizetéseket, akkor miért cigarettára költik a fizetésük 10-20%-át? Aztán pampogva, hogy milyen rossz az egészségügy. Nem logikus, hogy ha nem dohányzol, akkor kevesebb eséllyel leszel beteg? és akkor nem kell a kórházba járnod. Meg fogorvoshoz, mert épp rohad a fogad.


-A drog is szóba került, hogy az jóval ártalmasabb. Igen, az. Viszont azt nem veszik figyelembe, hogy komolyabb drogokat használok jóval is kevesebben vannak. Illetve a cigaretta ugyanúgy okozhat halált csak hosszabb idő leforgása alatt.


-Környezet szennyezés. Eldobált cigaretta csikkek. Füstölgés. Erdőtüzek. Ezek mind hozzájárulnak.


-Illegális dohánykereskedelem. Fenn maradna, de csökkenne a dohányzók száma.


2018. okt. 18. 19:24
1 2
 11/14 Trevor. ***** válasza:
Az ötlet nagyon jó és nem is tudnék nagyon elképzelni más hatékony és működő módszert a dohányzás visszaszorítására, hosszabb távon megszüntetésére. Viszont egyúttal felvet pár problémát a dolog. Egyrészt a dohánytermékekből hatalmas bevétele van az államnak (jövedéki adó és áfa), ami így csökkenne és végül el is tűnne. Nem tudom milyen arányban van a cigiből befolyt pénz a dohányzás következtében kialakult betegségek kezelésére költött kiadásokkal, de ha esetleg több lenne a bevétel, mint a kiadás akkor azt az állam pótolni akarná valahonnan. Erre a leglogikusabb választás az alkohol lenne, ami mértékkel fogyasztva nem okoz olyan károkat az emberben, mint a dohányzás és sokan nem örülnének ha drágulnának az italok (én sem). Illetve fennáll a veszélye, hogy aki leragadott volna a dohányzásnál, az valami keményebb drog után nyúl. De az tagadhatatlan, hogy jobb lenne mindenki számára, ha nem dohányozna senki.
2018. okt. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Nekem nincs bajom vele, viszont az tény tényleg nem lenne sokkal kevesebb dohányos, majd lopnak vagy megkérnek mást hogy vegyen. Drágul? Az sem akadály. Aki cigizni akar, az cigizni fog. A leglogikusabb tényleg az lenne, ha mondjuk azt mondanák hogy héj figyi van 20 éved hogy leszokj, utána sehol nem lehet dohányterméket venni. De akkor ne csak MO-n, hanem máshol se.
2018. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha valaki úgy dönt, hogy dohányozni akar, mert finom, és az államtitkár ezt az élvezetet el akarja venni tőle; majd az lesz, hogy nem őt szavazzák meg parlamenti vállasztáskor a dohányosok. Kb. 40% a választóknak
2018. okt. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Adna az Isten, hogy tiltsák be a cigit. Én dohányzom, de egyszerűen máshogy nem tudok róla leszokni. Csak akkor ha kényszerrel elveszik (vagy betiltájk).
2019. márc. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!