Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nincs betartva, betartat...

Miért nincs betartva, betartatva a dohányzási tilalom?

Figyelt kérdés

Ugyebár tilos dohányozni a vonatnál a peronon, buszmegállóban, aluljáróban, sok épület bejáratának 5 méteres körzetében, satöbbi.

Ehhez képest alig tudok úgy ezeken a helyeken járni, hogy valaki ne cigizzen.


A dohányosoknak miért ennyire nehéz odafigyelni másokra? Azért sem értem, mert én magam is cigizek, és soha nem okozott nehézséget, hogy mások zavarása nélkül tegyem ezt. Most viszont - mint dohányos - az ilyen bunkók miatt én is büdösbagós vagyok sokak szemében. Másrészről meg engem is nagyon zavar passzívan más füstje.

Szóval tényleg kíváncsi magyok, pontosan mi olyan nehéz abban, hogy odébb menjek x méterrel?


A másik kérdésem, hogy ha már a dohányosokban nincs annyi kultúra, hogy ne gyújtsanak rá ott, ahol tilos, akkor miért nincs, aki ellenőrizze? Miért nincs szankció? Mi értelme ennek, hogy "betiltom, de nem tartatom be"?


2018. okt. 24. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

De mi zavar? Ha 2 méterrel odébb állna, ahol már nem érvényes a tilalom, akkor nem zavarna?

Én egyszerűen nem állok dohányzó ember mellé és meg van oldva.

Egyébként meg peronon, buszmegállóban nyilván azért dohányoznak, mert általában sokat kell várakozni. Mondjuk vasútállomásokon szerintem pont, hogy betartják, szoktak szólni.

Bejáratok előtt meg nem szoktam lemérni az öt métert és figyelni, hogy ki hol áll éppen :D

Nem a törvényen múlik, hogy valaki kulturáltan viselkedik-e. Azért mert épp nem tiltott helyen van az ember, még nem illik rágyújtani tömegben. És fordítva sem zavar, ha valaki egy nem zsúfolt megállóban rágyújt.

2018. okt. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem valahogy evidens, hogy ha én akarok, a magam élvezetére rágyújtani, akkor én megyek odébb, nem a nemdohányzóktól várom..


Ha sokat kell várni, akkor pont ráérne elmenni a peron végébe, ahol senki sincs, és ott is elszívhatná. :)

Ha nagy ritkán rágyújtok vonatozás előtt, akkor én is ki tudok menni a peron legvégére, nem a tető alatt gyújtok rá, ahol mindenki áll.

Ki szokott szólni állomásokon? Hogy érted? Én volt már, hogy normálisan szóltam valakinek ilyen helyzetben, de semmit nem ért.


Az 5 métert meg nyilván senki nem fogja mérőszalaggal mérni, de azért az látszik, hogy 1 méterre vagyok az ajtótól vagy 10, illetve hogy arrafele megy-e a füstöm.

2018. okt. 24. 09:58
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha valaki már ott áll és dohányzik, akkor nem állok mellé, így gondoltam. Nyilván ha valaki éppen rágyújt, akkor ő menjen arrébb.

Állomáson a vasutasok szoktak szólni. Azért az mégsem olyan, mint egy buszmegálló, hogy nincs ott senki. Állomásokon folyamatosan mászkál a személyzet.

2018. okt. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

Nálunk csak egy peron van egy tetővel meg egy automatával. Előtte sok évig olyan helyen laktam, ahol ugyanez volt, csak automata nélkül (kalauztól lehetett jegyet venni).

Rengeteg helyen nincs vasutas.

Fura is nekem ez amit írsz, ennek a vasútvonalnak a nagy részén nincs állomásépület.

2018. okt. 24. 10:21
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk van épület, és elég nagy létszámú személyzet (9 vágányos az állomás), mégse szól rá senki a dohányzókra. Se a kalauzok, se a forgalmisták, se a takarítók, senki. Meg a részegekre se, meg a váróteremben fetrengő hajléktalanokra se. :(

Szinte minden vonatról száll le egy-egy olyan idióta, aki már a peronon rágyújt, pedig kb. egy-két perc végigmenni ott meg az aluljárón. Kizártnak tartom, hogy valaki ennyire függő legyen, egyszerűen csak bunkóság.


Egyébként kb. minden így megy ebben az országban sajnos: hiába vannak jogszabályok (már amelyik területen vannak egyáltalán, és amik vannak, azok egy részét is módosítani/szigorítani kellene), egy csomót nem tartatnak be.

2018. okt. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Na igen, ez meg a másik, sokan leszálláskor gyújtanak rá, abban a másodpercben, hogy a peront éri a lábuk (sokan már a vonaton az ajtóban állva bekészítik a cigit a szájukba), és a mögöttük leszálló x ember kvázi centikről kapja a füstöt a képébe. :(

2018. okt. 25. 09:38
 7/8 anonim ***** válasza:
5: Milyen életviszonyt tudsz, amely nincs leszabályozva?
2019. jún. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Én egyszerűen nem állok dohányzó ember mellé és meg van oldva." Ja, amikor szakad az eső és a buszmegállóban a váróban állnak 10-en és beáll közéjük valaki és rágyújt, akkor a többiek menjenek ki az esőbe, hogy őnagysága ott bagózhasson? Rendszeres az is, hogy heten-nyolcan állunk a megállóban és rajtam kívül mindenki dohányzik. Vagy amikor jönnek ki a melósok, akiknek a többsége dohányos és harmincan bagóznak a megállóban.


"Egyébként meg peronon, buszmegállóban nyilván azért dohányoznak, mert általában sokat kell várakozni." Mekkora butaság ez. Van, aki ott beszéli meg a randit, már egy órája ott van és bagózik a megállóban, tehát nem a buszt/villamost várja. Sokan pedig tudják a menetrendet és hogy 5 perc mőlva jön a busz, akkor még egy gyors cigi belefér... persze a többi ember arcába fújva... Fúú, de sokat kellett várakoznia szegénykének.

2019. szept. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!