Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen érzés rászokni a...

Milyen érzés rászokni a cigire, és folyton kívánni? Mitől függ, hogy valaki rászokik-e?

Figyelt kérdés

Jó pár éve már, hogy "kockadohányos" vagyok, hétvégente buliban szoktam néha elszívni pár szálat (értsd: nem minden hétvége, csak néha), meg alkalmanként előfordul hétköznap este is 1-1 szál, de ez ritkán (havonta, kéthavonta egy este talán)

Volt hogy haverokkal voltunk nyaralni, több cigis is volt a társaságban, akkor egy hétig cigiztem mint a "rendes" cigisek (már nem emlékszem, napi hány szál)

Viszont abszolút nem érzem, hogy hiányozna, meg kívánnám..

Hétközben alig jut eszembe, az a nagyon ritka is inkább az, hogy szép idő van, kiülök a kertbe, és "miért ne" alapon elszívok egy szálat (ahogy ilyenkor megiszok mellé egy sört is néha, mert jól esik.. és inni is ritkán szoktam)

Reggel hátam közepére se kívántam, napközben 1-2-szer elfogadtam ha kínáltak, de annyira nem nagyon esett jól.

Télen simán visszatart a bagótól az, hogy kint túl hideg van, és nincs kedvem kimenni. :)


Most ne menjünk bele, hogy tulajdonképpen függő vagyok-e, mert oldalakat lehetne elvitázni azzal, hogy ez a havi pár szál annak számít-e, de nem ez a lényeg.


Miért vonz engem kevésbé, mint másokat? (Vannak akik 1-2 alkalom után rászoknak)

Mitől függ, hogy valaki rászokik-e? És az, hogy milyen mértékben?


Milyen érzés az "el kell szívnom egy cigit" vágy? :D

Olyan mint az éhség? Mit lehet olyankor érezni? Mihez hasonlít?


2018. okt. 24. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mindenki szokik rá. Valószínűleg genetikai okai lehetnek, hogy kiből lesz dohányos, és kiből nem.
2018. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Akkor még furcsább, mert az egész családom (szüleim, nagyszüleim) láncdohányos. :D

2018. okt. 25. 09:39
 3/4 Gyula__ ***** válasza:

Szerintem sem játszikj a genetika. Talán a kitartóbbak szoknak rá, vagy akiknek fontosabb az, hogy mit gondolnak róluk a többiek.


A függőségre van egy jó definíció, az függő, aki tudja, legalábbis nagyjából, hogy mikor fogja elszívni a zkövetkező cigijét. Ez akkor is igaz, ha csak azt tudod, hogy valamikor a következő héten vagy a következő hónapban. De mindenképp el fogod szívni. Persze ez a függés nem ugyanaz, mintha láncdohányos lennél, sokkal könnyebb leállni vele. De mindig a hamis biztonságérzet vezet a komoly függéshez, észrevétlenül, apránként.


A nem függő mondhatja, hogy soha nem fogok szívni, de mondhatja azt is, hogy nem tudom. Talán a jövő héten, talán soha.


A nikotinéhség valamilyen tehetetlenséggel, türelmetlenséggel, üresség-érzéssel jár, nekem pl. a szomjúsághoz hasonló volt sokszor. De nem a fizikai függőség a kemény, hanem a pszichikai.

2018. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van aki hajlamos a rászokásra és van aki kevésbé.
2019. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!