Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen érzés cigizni?

Milyen érzés cigizni?

Figyelt kérdés
Próbáltam már többször, de nem esett jól benne semmi. Akkor miért csinálják olyan sokan és hogyan tudnak rászokni?
2017. nov. 17. 08:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Na ez egy látszólag egyszerű, de mégis nagyon jó kérdés. Hogy mi a jó a cigiben, amikor még valaki nem függő. Szerintem semmi, csak a csordaszellem indítja el. Amikor behozták Európába, egzotikum volt, és divatból kezdtek el cigarettázni az emberek, mert nem volt jobb dolguk. Nekem meggyőződésem volt, hogy az okostelefonok elterjedése hatással lesz a dohányzásra, mert meglesz az embereknek a szükséges pótcselekvés, de tévedtem, a fiatalok ugyanúgy követik idősebb társaikat a cigarettázásban is. Az, hogy az iskolázottsággal fordított arányban növekszik a dohányosok száma, talán nem meglepő, hiszen mindig is a társadalom legalsóbb rétege volt a legnagyobb fogyasztója a dohánynak. Számomra sokkal rejtélyesebb, hogy a magasabban kvalifikált, jobb körölmények között élő emberek miért cigarettáznak. De hátha kapunk rá válaszokat.
2017. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
A dohányzás nem jó érzés. Amiért az emberek mégis csinálják, abban nagy szerepe lehet az ötvenes évek amerikai reklámjainak. Akkor még nem ismerték fel a dohányzás és a különböző egészségügyi problémák közötti összefüggést, sőt, kifejezetten egészségesnek hirdették (nézz meg egy lucky strike reklámot). Felnőtt így több generáció, akik a gyerekeiknek ezt a példát mutatták, akik szintén továbbadták az ó gyerekeiknek. Sokáig a filmekben is dohányoztak a férfias férfiak, a jó nők. Ezt a hatást nyögjük mai napig, főleg, hogy az államnak is elég jó bevétele van ebből a függőségből. De vannak törekvések a dohányzás visszaszorítására, pl. a filmekben már nincs dohányzás, vagy kifejezetten visszataszító szokásnak állítják be. Néha a negatív szereplő dohányzik.
2017. nov. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Mind a kettőtöket lepontozták....sok itt a bagós. Ment a zöld kéz részemről.
2017. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Van akinek jólesik.
2017. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2017. nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Ne próbálgasd , hidd el jobb neked igy.

A csorda szellem miatt van az hogy rábeszélik az embert .

Ez a legrosszabb minden szenvedély betegségnél hogy ha az embert körbe veszik olyan barátok, rokonok akkor szinte kötelezően rákell gyújtani, majd rá kell szokni.

Én is igy voltam, pedig még először rosszul is voltam , szédültem tőle. Aztán csak győzött a hülyeség, rászoktam. Átkoztam is mindenkit , főleg magamat is ezért. De azért nagy sokára aztán csak letettem, mikor már a második emeletre is alig tudtam felmenni , úgy fulladtam.

2017. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
70%
Nagyom sok mindenkinek stressz csökkentő kènt működik.
2017. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
73%
Sokan a rituálészerű fogyasztása miatt szoktak rà(köztük én is). Rám pl nem igaz a csordaszellem-hatás mert általában egyedūl cigizek. Megvan a hangulata:kimegyek a garázssorra mondjuk ahol egyedül tudok lenni, kiveszek egy szálat,meggyújtom, szép lassan elszívom... közben metált hallgatok 😀 Van egy feelingje na 😀
2017. nov. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van akinek jólesik, de azért valljuk be, hogy az első slukk nem a legfincsibb dolog, amit addigi életedben kóstoltál.
2017. nov. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha már függő vagy akkor nagyon jó.

Szerintem most könnyebb rászokni, ezekkel az ízesített cigikel.

Egy gyenge mentolos/narancsos/stb nem kapar, nincs dohány íze , egy fiatalnak kifejezetten tetszeni fog, főleg ha előtte semmit nem szívott.

2017. nov. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!