Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Másnak is feltűnt rajtam...

Másnak is feltűnt rajtam kívül, hogy a nyugdíjas korosztályban egyre kevesebben dohányoznak?

Figyelt kérdés

Rendszerváltás előtt és környékén jóval több nyugdíjas szívta a cigit és a pipát, látszólag legalábbis.

Okai???:

- A nyugdíjkorhatár emelése miatt a káros szenvedéllyel küzdők többen halnak meg még nyugdíj előtt.

- Ezen korosztály egy része rendszerváltás után igencsak megsínylette anyagilag. (a becsülettel dolgozó mindenképpen).

- Társuk elvesztése után anyagilag túl nagy teher lenne a finanszírozása.

- Továbbra is szívják, csak nem az utcán.


Szerintetek?


2010. jún. 25. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel az összlakosságnak is egyre kisebb hányada dohányzik, ez igaz a nyugdíjasokra is.
2010. jún. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ma 13:54


Biztos vagy ebben??? Mondjuk az ismeretségi körömben senki sem dohányzik, de erre eddig mindenki megjegyezte hogy ritka. Pedig nem 2-3 emberről van szó. Mindenesetre számomra a nyugdíjasok között tűnt fel igazán, a suttyó korosztálynál továbbra ez a menőzés Alfája - Omegája.

2010. jún. 25. 13:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Kiment a divatból a bagózás. 35 fős osztályunkba 2-3 alkalmi dohányos van. Az az aki csak divatból szívja. Passzív dohányost nem is ismerek a suliba.
2010. jún. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nyugdijas vagyok, a csládomban most sem, de ezelőtt sem cigarettázott senki.
2010. jún. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Most már nem a felnőttek, hanem a gyerekek körében divat a dogányzás, sok gimnazistát, sőt általános iskolást is (kb. 12-14 évest!) szoktam látni cigizni az utcán. Az idősek már rájöttek, hogy nem jó és nem is menő, de a fiataloknak hiába magyarázzuk.
2010. jún. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Lehet én mértem fel rosszúl és valóban áltlánosan csökkent a dohányosok száma.


Azért arra kíváncsi lennék, hogy egy átlag tizenéves miből szurkolja le a havi 15-20 ezret?

2010. jún. 25. 14:16
 7/12 anonim ***** válasza:
A tizenévesek többsége csak alkalmanként dohányzik, később szoknak rá egyre jobban. Persze először azt hiszik, ha csak hétvégén bulizáskor elszívnak egy-egy szálat, attól nem szoknak rá...
2010. jún. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A 15-20 ezerrel egyébként igen szolid voltam. Ez egy doboz napi szinten. Mikor a 90-es évek közepén középiskolás voltam, akkor ez egy normál adag volt a dohányos osztálytársaknál. Aki ennél kevesebbet szív, az tényleg divat-kocabagós és onnan még könynen van kiút. De aki 1, 2 vagy netán 3 dobozzal szippant, az miből fizeti pláne diákként?
2010. jún. 25. 14:22
 9/12 anonim ***** válasza:

A diákokra nem jellemző a passzív dohányzás... jó vannak kivételek, de nem ez a tapasztalat. Inkább csak a hétvégi buli és később szoknák rá a napi több dobozra.


Pénz meg azért akad... figy én nem járok bulizni, nem kajálok a suliban, nagyon ritkán járok boltba pusztán azért, hogy spóroljak. Majdnem 300000 összegyűlt, csak kellett a jogsira és megcsappant. Húsvétok, ballagás, karácsony, szülinap, még ha kapnék zsebpénzt is, össze tudtam volna azért szedni cigire. Csak hát annál nekem több eszem van. Tök átlagos család. Csak azért nincs az embereknek pénzük, mert felelőtlenül költekeznek. Vagy mert nem támogatják őket nagyszülők, de hát aki csóró az minek szül gyereket... kicsit eltértem :)

2010. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
valóban egyre több a 18 év alatti dohányos,és rengetegen nem menőzésből szívják,eleinte lehet hogy tényleg azért de aztán rászoknak :/
2010. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!