Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha elkezdek cigizni akkor rá...

Ha elkezdek cigizni akkor rá fogok szokni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, nem dohányzom, de mostanában azon gondolkodom, hogy néha elszívok pár szálat, mert van, hogy unatkozok, társaságba vágyok (koli udvar) és mondhatni tetszik is. Viszont attól tartok, hogy így rászokok, és erre költeni nem szeretnék túlzottan, az egészségemet is féltem kicsit.

Kávét is iszok ha úgy van, de arra sem függtem rá, energia italra sem (azt is ittam egy időbe, de egyszer csak nem vettem többet, nem is hiányzott).

Erre nagyobb esély van, hogy rászokok?



2018. nov. 13. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Haaaat.. En se fuggtem ra, pedig napi 2 szal lemegy.... Tudom hogy nem fuggtem rq, mert ha ki hagyok napokqt vagy heteket se erzem az elvonasi tuneteket, mielott valaki belemkot.

Bar szerintem igy eroltetni a cigit mint amit te probalsz most csinalni nem kene... vavy akkor vegyel nikotinmentes ecigit, az nem karos annyira de az erzet hasonlo

2018. nov. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából minél több szálat szívsz el annál nagyobb az esélye, hogy rá szoksz. Szerintem csak unalomból nem éri meg rá szoknod. Drága, büdös és gondolom tudod, hogy mennyire egészségtelen. Az, hogy ki mire szokik rá könnyeben az inkább ember függő. Remélem segítettem a válaszommal.
2018. nov. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 stew001 válasza:

Én pontosan így jártam. Elkezdtem cigizni és rászoktam. Először csak 2-3 szálat kaptam a rokonomtól. Még mondtam is hogy ha lenne egy dobozzal az nekem kitartana egy hónapig kb. Nem szokok én rá erre. Önuralom kell csak hozzá.


Aztán vettem egy dobozzal, egy hét alatt elment. Most jelenleg ha veszek egy doboz cigit 1 nap alatt elszívom. Heti 3 doboz kell már.


Szóval jó eséllyel, igen ráfogsz szokni. Persze semmi se biztos ha nagy önuralmad van, és nem növeled az adagot, akkor nem leszel nagy dohányos.

2018. nov. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég nagy esély van rá.
2018. nov. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenki egy-két szállal kezdi, csak "lazaságból".

Igen!

2018. nov. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#azaz :D

én is így kezdtem, 1 doboz 1-2 hétig tartott

mostmeg napi 3 is elmegy

2018. nov. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gyula__ ***** válasza:

Nagy az esélye, ne csináld. Mindig így kezdődik.

Más: az energiaitalról jó, hogy leszoktál, a kávéval vioszont semmi baj, csak városi legenda, hogy káros, nézz utána.

2018. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszed el, de mindenki így kezdi. Én is így kezdtem. "Csak napi 2 szálat szívok, hogy lennék már rászokva" - de közben a napi 2 szálat el KELLETT szívnom. Nem tudtam meglenni nélküle. Ne szokj rá mert rohadt nehéz abbahagyni
2018. nov. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!