Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy e-cigi szaküzletben miért...

Egy e-cigi szaküzletben miért nem értenek a dolgukhoz?

Figyelt kérdés

2 hete vettem egy eGo AIO e-cigit, kezdőknek ajánlják, 20 ml bolti, 30-70 VG-PG arányú liquidet szívtam el vele és meg voltam teljesen elégedve. Bementem egy szaküzletbe, hogy a porlasztóm felújításához vegyek huzalt és vattát. Az eladó bár nagyon kedves és jófej volt, csodálkoztam amikor egy hajszálvékony huzalt adott, kérdeztem ez biztos jó-e, az enyémben sokkal vastagabb van. Mondja persze, az ilyeneket ezzel tekerik. Mondom rendben. Folyadékot is szeretnék bele, egy fordított, 70-30 VG-PG arányút adott, be is keverte az általam használt 6-os erősségűre.


Elsőre persze hogy sokkal több füstje lett, de kevésbé éreztem a hatását a több VG miatt, így többet is kell szívnom belőle. A baj ott kezdődött, amikor már a kb 5. ml-t töltöttem bele, kezdett odaégni, karamelizálódni a porlasztóban a cucc, és nehezebb is már szívni, mivel jóval sűrűbb. Utánaolvasva az én e-cigimbe nem is való ez a folyadék, mivel kicsi hozzá. Olyan mintha vennék egy pisztolyt, beleraknék egy 200-as tárat és csodálkoznék hogy besül... A másik az a huzal. A porlasztóm 0,8 Ω-os, hát szépen megtekertem a hajszálvékony huzalból, rámértem, és kb 5 Ω lett belőle, ez így esélytelen hogy normálisan működjön. Bár csak egy kicsit jártam utána, mégis nem értem hogy ezekre hogy nem figyelmeztettek előre.


2019. jan. 9. 12:45
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ego Aio eleve max 1 Ohm-mal működik, gyárilag nincs amúgy hozzá 0,8-as porlasztó.

Mindegy a PG VG arány, én mindennel használtam már, semmi ilyen baja nincs.

Vegyél bele 0,5 Ohm-os porlasztót.

2019. jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elírtam, valóban 0,6, de mindegy is. Bementem egy másik üzletbe, ott porlasztó nem volt, de elmondta hogy ezeket nehéz felújítani. Bár nem adtam még fel, egyelőre veszek bele egy újat és visszaváltok a másik arányú liquidre.
2019. jan. 9. 15:49
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem a liquid a gond, hanem az, hogy vékony a huzal és, hogy 5 Ohm-os, már ha a műszered jól tud kis ellenállásokat mérni.

Ki kell próbálni gyári porlasztóval.

Amúgy ez nem felújítható kazán, szóval ilyen huzal lehet, hogy nem is lesz sehol. Persze értem én, hogy 1200Ft. egy porlasztóért sok, de ez ilyen.

2019. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Vettem bele egy új gyári porlasztót, 700 körül volt, meg normális bele való híg liquidet, így olyan mint volt. A sűrű glicerines lötty az eredeti porlasztót tette tönkre, nem azt amit én tekertem, mert meg se próbáltam belerakni miután lemértem. A műszer tökéletes, a gyári porlasztót jól mérte be. Hidd el hogy a liquiddel van a baj, nem ebbe a cigibe való, egyik üzletben sem mondták hogy nincs igazam.
2019. jan. 9. 21:01
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ja, bocsi, én most valamiért összekevertem, szóval tényleg nem jó a sok VG, a 70 sok igen... Én 50nél többel nem használtam sosem.
2019. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!