Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Edzés után mennyi idő múlva...

Edzés után mennyi idő múlva gyújthatok rá egy cigire? Dohányzom .

Figyelt kérdés
2019. jan. 14. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy.
2019. jan. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fél-egy óra.
2019. jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Akkor érdemes amikor már nem kapkodod a levegőt, és teljesen normális állapotba állt a légzésed.
2019. jan. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Legjobb az edzés előtti cigi, kicsit beszórod pörgetővel, közben csak slukkolgass, ne félj eldekkelni, utána viszont 1 órán belül fél doboz ajánlott.
2019. jan. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minimum 1 órát várj vele. De jobb lenne a 2 is, mivel az embernek edzéskor-ès után- minél több oxigènre van szüksége, ezért ha pont azután gyújtasz rá még több káros anyag kerül a szervezetedbe.
2019. jan. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a "hasznos " válaszokat !
2019. jan. 15. 18:31
 7/8 anonim ***** válasza:
"szívesen"
2019. jan. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senki Márk ***** válasza:

Személy függő, de általánosan minimum fél órát érdemes várni mind cigarettával, mind nagyobb mennyiségű folyadék vagy élelem bevitellel. (Az edzés előtt, közben és közvetlenül utána legfeljebb egy falatka savlekötésre, max egy-egy korty víz.)


A dohányzást mellőzd edzés előtti fél-egy órában.

A gyomorba kerülő kátrányt próbálja a szervezet feldolgozni energiapótlásként, ami hosszú távon sejt szinten rakódik le és nem igen ürül.


Küzdősport mellett én is dohányoztam, szóval én javasolhatok ilyesmit legkevésbé:

Legérdemesebb letenni a cigit.

Az első 14-21 nap horror filmbe illő, utána fokozatosan kezd csökkenni a késztetés (persze teljesen megszűnni sosem fog), a toxinok ürülésével javul az oxigénfelhasználás, stabilabb lesz a szívműködés, élesednek az érzékek (főleg látás, szaglás, ízlelés).


Én legalábbis ezt tapasztaltam, amikor letettem a cigit.

2019. jan. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!