Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért dohányoznak az emberek?

Miért dohányoznak az emberek?

Figyelt kérdés

Azoknak a válasza érdekel elsősorban, akik dohányoznak. Valaki mondjon egy normális okot arra, hogy a dohányzás miért jó? Mert én nem tudok egyet sem, csak azt hogy meg lehet tőle fulladni.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.



#dohányzás #értelmes ok
2019. febr. 22. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Én nem dohányzom, így kéretlenül tudok válaszolni. A füstben levő nikotinnak vannak olyan élettani hatásai, amelyek kábítószerhez hasonló élményt okoznak. Mivel sokaknál inkább a társas kapcsolatokhoz kötődik, ezért szocializációs szempontok is szerepelhetnek a szokás hátterében.
2019. febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Én húsz évig dohányoztam.Azt tudom mondani(nem akarok senkit megsérteni),hogy aki dohányzik az teljesen hülye.Drága pénzért betegséget vesznek.
2019. febr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Ez egy függőség. Nem azért cigizik az ember, mert olyan hejjdejó hanem mert egy kényszer cselekvés, amit nagyon nehéz abbahagyni, ha rászokott az ember. Aki nem szokott rá soha, az nem fogja érteni miről beszélek.
2019. febr. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

Azért, hogy legyen mit kérdezned.

Nem értem, mire jók az ilyen, meg ehhez hasonló provokatív kérdések?! Ha te nem dohányoztál/dohányzol, akkor fingod nincs, hogy mit érez egy bagós, ha rágyújt/nem gyújt(hat) rá.

2019. febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Szokj rá és megtudod.

Egyszerűen jól esik.

10 éve vagyok alkalmi dohányos, egyszerűen kellemes beszívni a füstöt, van egy tipikus íze a dohánynak, az egésznek vn egy '' nyugtató'' kellemes feelingje.

2019. febr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Cigizni gáz neha en is cigizek

13 eve szoktam rá. Gáz . Már hónapok óta nem cigi. Nem hiányzik annyira.

2019. febr. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Anekdota jön.


2015-ben kezdtem el cigizni, 23 évesen. Már próbáltam előtte csajozás közben párszor, de nem volt a világom igazából.


A fordulat akkor történt, amikor egy gyors éttermi láncban kezdtem dolgozni. Első munkahelyem volt. Egy idő után elég szembetűnő volt, hogy a dohányosokat állandóan kiengedik egy gyors szünetre és közöttük ez elősegítette a szociális interakciót is (tehát mintha egy titkos klub lenne, amihez a cigi a kulcs). Eme okokból kifolyólag nyúltam én is a cigihez. Közben felmondtam, lett más munkahelyem, ahol akkor mehettem ki cigizni, amikor akartam (nem volt konkrét szünethez kötve, nem volt főnök), átmentem közép-keménydohányossá (napi fél-háromnegyed doboz). Mint írták, a cigi az egy szokás - mozdulatsor, pótcselekvés, nikotin és dopamin. Segít megnyugodni picit, ha stresszes vagy. Viszont ha a szervezeted nem kapja meg a napi fejadagját a nikotinból, akkor az stresszt vált ki, tehát egy ördögi kör az egész. De nem is a nikotin a baj forrása, hanem a kátrány, illetve annak a következménye a tüdőben/szájban.


3 évig és 5 hónapig dohányoztam. Egy barátommal fogadásból eldöntöttük, hogy leszokunk. Neki sajnos nem sikerült (már sokadjára), én viszont már nem kacsintgatok vissza és igazából örülök, hogy sikerült letennem. Nagyon hiányoztak az illatok, ugyanis dohányosként habár érzed őket, úgymond "nem érzed ÁT azokat". Például, amikor dohányos voltam, hiába mentem ki az utcára is szippantottam bele a természetbe, egyszerűen nem éreztem, hogy miben másabb a benti lakás levegőnél.

2019. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!