Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A marihuána fogyasztás milyen...

Bence2601 kérdése:

A marihuána fogyasztás milyen fizikai károsodással járhat?

Figyelt kérdés

Olvastam a neten róla pár dolgot de tudom hogy vannak olyan internetes oldalak ahol hazugságokat terjesztenek. Elvileg a marihuána gyógyszerként volt jelen egy időben (még most is).

A dohány fogyasztás vagy a marihuána fogyasztás a károsabb?



2019. ápr. 12. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Nincs káros hatása. Az alkohol sokkal ártalmasabb.
2019. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért az túlzás hogy nincs káros hatása szerintem, annyira nem vagyok otthon ebben a témában, de az alkoholt elhiszem hogy károsabb.
2019. ápr. 12. 19:03
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Ha elszívod, akkor ugye amilyen részed a füsttel találkozik (száj, torok, tüdő...). A nyálkahártyádon keresztül is szívódnak fel anyagok. A legnagyobb baj azzal van, hogy csak egy kis része ismert a növénynek, és még azoknak a vegyületeknek se tudják a pontos hatásmechanizmusát. És szinte minden növény tartalmaz "mérget" (ezt nem tudom kifejteni most jobban, meg lusta is vagyok, de Google Scholar választ ad).

Hosszútávon, rendszeresen fogyasztva ami bizonyított is, memória romláshoz vezet. Továbbá az idegrendszert is "közömbössé" teheti, azaz nem lesz már a megszokott válaszreakció egyes behatásokra. Mivel a testben sokáig elraktározódnak egyes vegyületek, ennek következtében akár bármikor "felszabadulhatnak", ami lehet, hogy nem kellemes hátást fog eredményezni. Pl. a flashback-et is ehhez kapcsolja vki.

Különben ember és testfelépítés függő is.

Egy vékonyabb alkat, aki alapjáraton melankolikusabb, vagy diszorientáltabb valószeg hamarabb fog produkálni testi és idegi eredetű "tikkeket", ami a trip után is fenn maradhat. Ilyen pl. rángatózás, remegés, idegi instabilitás, koncentráció zavar stb... Egy masszívabb testű és kiegyensúlyozottabb, energikus személynél kisebb a valószínűsége. Ezt mondjuk személy szerint taoasztaltam is a körömben. Nyilván ez is függ a dózistól, a fajtától, a settingstől, és a gyakoriságtól. De ismerek olyan esetet is, aki az első tripjébe "belerokkant", annyira intenzív volt számára.


A dohánynak nagyobb a fizikai addikciója, mint a fűnek. Továbba a dohányzók többségénél a kényszercselekvés is hozzátársul. Ja, meg az, hogy dohányzás egyfajta modernkori rituálé is, ha megfigyeled például szórakozó helyeken, vagy, ha egy családi összejövetel van. Na meg általában alkohollal társul ilyenkor. És ugye a cigizés egy mobilis dolog...

Hogy nagyjábók szemléltessem, hogy mit értek ezalatt:

Kipróbáltam a dohányzást, hogy mi olyan jó benne. Számomra a cselekvés tetszett, hogy kicsit elterelte a figyelmemet a mozzanata, amikor társasággal szívtam az olyan közösségi esemény volt és ilyenkor vhogy más volt beszélgetni. Alkohollal+nikotin enyhén szedált, és tompított, megváltoztatta az alkohol hatását vmelyest. Önmagában a cigi azért nyugtatott az elején, mert nem kapott oxigént az agyam, a nikotin hatását meg kb 10 percig éreztem, utána ugyanolyan lett a kedélyem mint előtte. Kb. a 10. szál után már ezek fel sem tűntek... 1,5 doboznyit szívtam el kísérlet képpen: de még mindig nem annyira értem, hogy mi ebben az a nagy élvezet, amire ennyire pszichésen is rá lehet kapni (ha csak vki nem menőzésből vagy egy csoporthoz való tartozásért csinálja). Mivel cigit többet szív általában egy átlagos ember mint füvet (tekintsünk legális helyekre), így sokkal több káros anyaggal találkozik, sokkal több alkalommal fogyasztja, amivel a sejtek egy idő után képtelen lépést tartani és regenerálódni, és sorvadásnak indulnak. Pl. az agysejtek vagy a tüdőben a bolyhocskák.


Space cake. Másabb a metabolizmusa a gyomornak, sokkal elnyújtottabb folyamat az emésztés, több minden szabadul fel. A felszívódás is más helyeken megy végbe, így mondhatni nagyobb részünket érinti, még mielőtt a véráramlatba kerülnének a kemikáliák. A hosszabb hatás miatt az idegrendszer és a szervezet nagyobb igénybevételnek van kitéve, ezáltal jobban károsíthatja magát. Pl. nekem nagyon alacsony a vérnyomásom. Szinte akármilyen drogot fogyasztok, akár kis mennyiségben pl. koffeint, (már a sajátomhoz képest) magasra nő a vérnyomásom, a pulzusom is szaporább lesz (bár ezt drogja válogatja), amit a testem nem tud olyan ütemben felvenni/feldolgozni ezért akár rosszabb esetben remegni kezdek mint a cukortól beállt kisgyerek, és nyugtalan. És mivel ez nem környezeti behatás útján jött létre, így mellékes anyagokat és folyamatokat nem indít be a szervezetem, ami stabilizálná ezt az állapotot. Pl. ha kerget a szomszéd baltával, ugye adrenalin is szabadul fel, meg a tested is éberebb lesz, a veszélyhelyzetet próbálja elhárítani. Remélem érthető, amire kiakarok lyukadni. Az ilyen ingadozásom a "semmire" ugye a szívet és az érrendszert/falat is rontsolja egy idő után. A vérellátás miatt meg a szerveket és így tovább...


De megnyugtatlak, ezek elenyésző dolgok, és természetesnek is mondhatjuk. Az egész Élet tulajdonképpen az álruhás Halál, mindent amit teszünk valamilyen szinten káros. Konkrétan elhasználod magad :) Jó szívást a cigihez v a jointhoz, ne agyalj ilyesmin, csak élvezd :)

2019. ápr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem mindegy, hogy hány éves vagy. Kiskorúaknál álomszépen ki tudja hozni a csak hajlam szinten lappangó skizofréniát a fű, aztán egy életen át lehet antipszichotikumon élni. Idősebb korban ez kevésbé jellemző, de az alkoholhoz hasonlóan elbutulást okoz.
2019. ápr. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú választ (meg a rövidebbet is :D)! Érdeklődő típus vagyok, szeretem tudni az ilyeneket. Egyébként még nem vagyok felnőtt, de ilyen téren jónak tartom magam, nem rúgok be, nem dohányzom rendszeresen, egészséges életmódot élek. Csak ki szeretném próbálni és előtte tisztába szeretnék lenni a kihatásaival a szervezetre.
2019. ápr. 13. 11:49
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Egyedül a füst ami káros benne.

Nálam gyógyított egy örökletes betegséget szóval én lespanoltam vele.

2019. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Mindkettő káros de a fűtől még az empátiád is elmegy.
2019. ápr. 16. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Hiába vagyok lepontozva. A marihuána nem káros,egyik nap olvastam,hogy meggyógyítottak vele egy rákos kisfiút. Ennyit erről.
2019. ápr. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Ami még eszembe jutott:

Jobb ha azzal tisztában vagy, ha Magyarországon (ahol a kokányolás és sufni tuning a módi) vásárolsz füvet Pistától, meg van rá (az elég nagy) esélye, hogy kezelve van vmi szerrel, hogy potensebb legyen. Azaz le van fújva, bele van áztatva olyasmi vegyszerekbe, mint a bio. Ezért drágábban el tudják adni, mert a beállt közösség csak annyit észlel belőle, hogy "húú bazzeeeg tesó, ez nagyon ott vaaan". Az végképp legyen gyanús, hogy az az illető egyszerre árul füvet, biot, és "lsd"-t...


A másik, hogy ahogy a legtöbb növényt amit nagyban termesztenek, gondozni és védeni kell. Ami, ugye magába foglalja a növényvédő szereket, műtrágyákat, egyéb kiegészítőket. Továbbá, a mesterséges fény is befolyásolhatja a szerkezetét, gondolj csak arra, milyen a kényszerérett zöldség pl (gyenge).



Mégegyszer kiemelem: a legnagyobb félelem az emberi tudatlanságunk! Nagyon de nagyon keveset tudunk a növényekről, főleg ami nem táplálékként szolgál! Eddig a növények kb 40%-ról derült ki, hogy alkaloid tartalmú, de fellelhetőleg az egész növényvilág 60%-a! Például bizonyos petrezselyem, saláta félék is tartalmaznak pszichoaktív anyagokat, ami bizonyos eljárásokkal koncentrálható. De a másik kézről toxikusak.

A tudomány jelenleg azon a szinten áll, hogy rájöttek, hogy b*szki milyen keveset tudunk. Persze, az átlagnak szolgáltatnak ki mindenféle cikket, akik elhiszik, hogy milyen okosak vagyunk, és ugyan olyan hitet generál bennük, mint vallásosokban a Biblia.


Ajánlom figyelmébe minden megjelentnek, aki evvel nincs tisztában, hogy olvasson el pár publikációt, vagy járjon el témában specifikus fórumokra. A legjobb lenne viszont az, ha egy vegyésszel leállnátok egy kis eszmecserére, tartalmas lenne, azt garántálom.



Btw a rákkutatásban a fű egy jó darabig nem lesz a kutatás fő kísérleti tárgya. A rák ellen a legnagyobb fegyver a célzott, kevésbé invazív módszereken van a hangsúly. Ilyen a lézer és a pdt, vagy más irányzatból a dds által használt "nanoparticles", ami jelenleg is kísérletek alatt áll, hogy hogyan és mivel (pl milyen anyagból álljon a szerkezete: polimer, milyen drogokat csatoljanak hozzá stb).

A marihuána, és más növények nem célzottak. Ugyan ez a baj a jelenlegi chemo-val és sugárral.

Még egy fontos dolog: mire NEM aggadták már rá eme bűvös szavakat, hogy "gyógyítja" a rákot? Most ugye nagy fan tábora lett a fűnek, ezért persze nyomatni kell a témát, a marketingnek is jót tesz, elég csak az amcsi statisztikákat megnézni ilyen ügyben.

Különben is, több tényező sincs megemlítve. De ha józan paraszti ésszel gondolkozik az ember, akkor tán eszébe jut, hogy az a fű biztos nem az a fajta amit egy átlagember megvehet... Továbbá függ attól is, hogy MILYEN rák, MELYIK stádiumban, MELY részeket érinti pl a szervnek, az illető előzetes ÁLLAPOTA, a KORA, milyen mellék/támogató kezelésekben részesült. Ja meg persze az IDŐN is. Meg mit is értünk a "meggyógyulás" alatt a ráknál? :"D na az sem mindegy.


Bocs, de ez a story bűzlik és jogosan. Ha igaz is, és CSAK a fűtől lett jobban a gyerek, ez is olyan dolog, hogy 1:több százezerhez. Ugyanígy volt egy nő amerikában jó pár évvel ezelőtt, hogy Ő elitasította a hagyományos kezeléseket és homeopátiás terapeutákhoz járt, életmódot is váltott asszem vega lett. Aztán írt egy könyvet, hogyan élte túl a rákot, amire a sok gyökér nő, megtagadta vagy félbehagyta a kezelését. Elég nagy botrány volt belőle. Talán a Fókuszban meg is említették az esetet.


Kérdező, jó, hogy nem hiszel vakon az ilyenekben, és a kérdés megfogalmazódott benned. Az a legnagyobb gond a szerhasználók körében, hogy Ő maguk okosabbnak hiszik magukat a cuccnál, aztán itt fognak sírni gyk-n, hogy függő vagyok. Nem szabad elbízni olyanban magad, amit nem ismersz. A kíváncsiság jó, dolog, segít szélesíteni a prespektívát, úgy hogy nyugodtan csináld, de azért, ha találkozol egy tapasztaltabb illetővel, fogadd meg a tanácsait :)


Ha kell még vmi info bármiről, itt széles körben megtalálod:

drugs-forum, shroomery, dmt nexus, erowid, bluelight


Drugs-forum és bluelight komolyabb témákat is szokott boncolgatni, nem csak sima trippeket, szval kémiai struktúrákat és folyamatokat is leírják és a konklúziókat. Itt többet is fellelhetsz az ártalmasságokról és egyebekről.


Magyar oldal a daath.hu, de a legtöbb info és trip report az erowid-ról van lefordítva. Van még pár ilyen jellegű oldal, sőt ha belemerülsz sok txt és pdf fájl is kering jó kis infókkal.

2019. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Inkább neked hiszek, aki hosszan kifejtette a választ, szerintem elhihetem mert hozzá értőnek tűnsz. Majd felnézek valamikor az adott oldalakra.
2019. ápr. 17. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!