Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Furcsa tapintás érzés marihuán...

Furcsa tapintás érzés marihuána fogyasztás hatására amely majdnem egy héten át nem múlt el, szerintetek mi lehetett?

Figyelt kérdés

Néhányszor füveztem csak korábban azonban a legutóbbi alkalommal (kicsit túllőtt adag után szerintem) egy meglehetősen kellemetlen érzés uralkodott el rajtam. Az egész testem, különösen a kezem bizsergett, nem éreztem tapintást, illetve a tapintást is csak erőteljesebb bizsergésként éreztem. A tapintási érzés még azután se múlt el hogy a kezemet elvettem a tárgyról. Annyira zavaró volt hogy nem tudtam anélkül csinálni valamit hogy ne figyeljem a kezeimet, alig tudtam enni-inni és leülni is kellemetlen volt (a megváltozott tapintás nem csak a kezeimre hanem mindenhova átterjedt).


A történetben a legijesztőbb az hogy másnap reggelre NEM MÚLT EL! Igaz, némileg csökkent, de továbbra is annyira zavaró volt hogy a barátnőmet megérinteni és megcsókolni sem volt kellemes. Ebben az állapotban:

- Tapintás egyáltalán nincs.

- Bizsergésként észlelem ha valamihez hozzáérek

- A tapintási ingerek túl lassan tűnnek el.


Az érzés egy hét alatt, fokozatosan kopott ki, a folyamatot egészséges étrenddel, rendszeres és elegendő alvással és testedzéssel próbáltam felgyorsítani. Nektek már volt hasonló tapasztalatotok? Mi lehet a magyarázat?



2013. jan. 14. 03:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Nekem a következő ötleteim vannak, de egyik sem tökéletes:

- A fű hatóanyaga, a THC elméletileg gyorsan kiürül a szervezetből, az nem okozhatta.

- Esetleg a mosatlan, tisztátlan növényi részeken maradt rovarirtó és permetszerek hatása lehet, de abból a fűből és abból a cigiből többen is szívtak már és senki nem számolt be ilyesmiről.

- Talán valamilyen pánikroham vagy pszichés sokk? (magamat stabil, pozitív, kiegyensúlyozott személynek tartom, jó társaságban,oldott hangulatban szívtuk el a cigit és addig jól is éreztem magam míg a tünetek nem jelentkeztek)


Angol nyelvű fórumokon többen is számolnak be ilyesmiről de elég tanácstalan a társaság:


[link]

2013. jan. 14. 03:09
 2/14 anonim ***** válasza:
hát ha ilyen gyorsan kiürül a szervezetből hogy lehet az hogy az első füves cigi után akár félévvel is kimutatható a teszten?:)
2013. jan. 14. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Miklós G. ***** válasza:

A marihuánás cigaretta egy bódító hatású drog. Egyáltalán nem lepődök meg azon, hogy furán érezted magad utána, az idegrendszerre hat, azon belül is elég erőteljesen befolyásolja a dopamin-rendszert. A többieknek nem kell ilyesmiről beszámolniuk ahhoz, hogy ez a megállapítás helytálló legyen, sőt Neked sem szabad tapasztalatokra támaszkodnod. Én ezzel tudnám összekapcsolni az idegrendszeri érintettséget, akár némi megvonási tünet hatására is lehet.


U.i: A szervezetből (vérből) viszonylag "gyorsan" kiürül, viszont a különböző sejtek struktúráiban, pl. mint haj, akár évekig is kimutatható.


Üdv!

2013. jan. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én kb 1 évig füveztem, mikor letettem utána még hónapokig voltam furcsa érzéseim. Sokszor elfelejtettem miért beszélek azzal akivel beszélek... ez a munkahelyemen volt gond mikor a főnök akart velem beszélni. Meg hasonlók.
2013. jan. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 an00nym ***** válasza:
100%

a helyzet az hogy nem tudom, és ahogy ezt a fórumot ismerem esélytelen hogy bárkivel is találkozz aki tudja

egyetlen ötletem hogy túlságosan "ráparáztál"(sajnos nem tudom másképp kifejezni) és valami pszichés probléma lépett fel, nekem egyszer volt hasonló esetem, akkor úgymond a amit megláttam kb. 1-2másodperces eltéréssel jelent meg a fejemben(szintén túllőttem a célon, sokkal erősebb fajta volt mint amire számítottam), nagyon bosszantó volt ahogy mozgok és látom a dolgokat, de nem fogom fel csak amit picit előbb láttam, no mindegy bonyolult és szerencsére csak 1,5nap volt mire teljesen elmúlt

tedd fel a kérdést itt: [link]


kedves előző!

csak a hajból mutatható ki fél év után,a vizeletből normális értékeken belül mozgó testzsírszázalék mellett max.: 1 hét, rendszeres használatnál max.: 1 hónap, gerincvelőből örökre(mint minden más), a vérből kb. 8óra alatt teljesen kiürül

különben sem a THC-t magát(ami egy vegyületcsoport, tehát nem egy dolog, de most az egyszerűség kedvéért én is így írom), hanem csupán nem pszichoaktív metabolitját, a (11-OH-delta-9-THC)-t mutatják ki


elnézést a sok zárójeles részért

2013. jan. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 an00nym ***** válasza:
100%

*nem előző hanem első


Miklós G.

-igen az idegrendszerre hat, és igen befolyásolja a "jutalmazó"-rendszert mégsem helytálló a megfogalmazásod(bár még így is nagyon pozitívan ítélem meg azokhoz képest amiket itt általában látni szoktam)

mert, egész pontosan a CB1-receptorra(központi -idegrendszer) és CB2-receptorra(periféria) hatnak a pszichoaktív cannabinoidok, a "high" érzést a delta-9-thc(leginkább, mert mások is de ők kevésbé erősek) CB1 receptorra való kapcsolódása okozza, főleg szerotonint és dopamint szabadít fel, de úgymond természetes úton, pontosan úgyanúgy mint a "belső boldogság" érzését keltő anadamin hormon, éppen ezért csöppet sem káros a idegrendszerre(persze gyakori használat mellett az, mint kb. bármi más, de vegyük alapul a normális kereteken belül fogyasztókat, kb.90%-a a kender fogyasztóknak)


a megvonási tünet, pedig egész egyszerűen tévedés, teljesen lehetetlen, mivel egyik cannabinoid sem, illetve azok metabolitjai sem szólnak bele a sejtek anyagcsere folyamataiba

2013. jan. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg valami vegyszerrel, vagy mással keverve volt. Annak az anyagnak a hatását érezhetted.

A tanulságot gondolom ezek után te is levontad...

2013. jan. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Néhánnyal kapcsolatban csak ismételni tudom magamat:

- Permet vagy más vegyszer okozta mérgezés nem valószínű mert nagyon sokan szívtak belőle, de egyikükön se mutatkozott rajtam kívül valamilyen szokatlan tünet.


- Elvonási tünetek nem lehetnek. Közismert hogy elvonási tünetek csak az erős füveseknél vannak (napi szintű szerhasználók körében) én pedig csak néhány alkalommal próbáltam.


Mondanom sem kell hogy a tapasztalat bőven meggyőzött arról hogy ezentúl kerüljek minden fajta drogot - beleértve az alkoholt, kávét, dohányt. A tanulság szerintem az hogy a marihuána fogyasztása nem csak hosszú távon káros a memóriára, hanem úgy tűnik, az egyszeri (néhányszori) szerhasználatban is van valamilyen kiszámíthatatlan kockázati tényező, ami veszélyt jelent.

2013. jan. 14. 08:08
 9/14 anonim válasza:
Mellekhatas vagy fene se tudja. Nekem is szokott zsibbadni a kezem, meg ilyenkor rossz a verkeringesem. Jeg hidegek lesznek a kezeim.
2013. jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jól bedurranthattál haver. :D Amúgy a marihuána nem káros a memóriára. Just sayin'.
2013. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!