Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rendszeres marihuána fogyasztá...

Rendszeres marihuána fogyasztás okozhatja a libidó eltűnését szerintetek?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm 2 éve van együtt a barátjával, soha nem füvezett, a srác viszont tizenéves kora óta napi rendszerességgel fogyasztja. Együtt élnek, a srác otthon tolja mellette esténként, a barátnőm is kap mindig. Azt mondja nem szokott rá, ha nem nyújtja neki oda a pasija, akkor eszébe se jutna, de mivel mindig adja, ezért mindig el is fogadja. Most a lány mindenféle megoldást keres, mert nulla a libidója. Próbáljuk meggyőzni arról, hogy simán lehet a fűtől, de egyelőre minden más megoldásnak jobban örül, még nem fogadta el, hogy le kellene tennie a cigit, hogy jobban legyen. Vagy ezt csak én gondolom? Van aki szerint pont hogy fokozza a libidót.. én eléggé fű-ellenes vagyok, örülnék ha rá lehetne venni, hogy hagyja abba. Mi a véleményetek? Kikiálthatjuk mumusnak a füvet és nyaggathatjuk, hogy ha jobban akar lenni, akkor hagyja abba?

2013. júl. 5. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Természetes attól van.

2013. júl. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bárcsak ne villogna a cikk mellett Vona feje :)
2013. júl. 5. 16:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem a probléma kicsit összetettebb ennél, mint hogy egyértelműen mumusnak kiálthassátok ki a füvet, illetve az első válaszadó által belinkelt cikk is elég egyoldalú és tudománytalan. Egyrészt az a baj, hogy a marihuána hosszú távú hatásait még csak mostanában kezdik el tudományosan is vizsgálni, amióta az USA egyre több államában lehet gyógyszerként hozzá jutni, másrészt meg az, hogy nálunk a homoktól kezdve a hajlakkon keresztül a patkányméregig minden létező szeméttel keverve értékesítik, csak hogy a dílernek még több haszna legyen rajta, annak meg ugye ki tudja milyen élettani hatása van. Egyébként nőkön kis dózisban enyhe libidót növelő hatása van, míg tartós, nagy dózisú alkalmazás esetén a szexuális vágy előbb csökken majd teljesen meg is szűnhet, sőt férfiaknál a tesztoszteron szint csökkentése miatt impotenciát és a nemzőképesség csökkenését is okozhatja. Én egyébként nem vagyok fű-ellenes, a fő hatóanyaga, a THC az emberi szervezetben is termelődik, ez egy természetes anyag (bár a THC-receptorok élettani szerepét még nem teljesen értjük, csak annyit tudunk róluk, hogy dopamin-szerűek). A legjobb hányáscsillapító szernek tartom, illetve rákosokban a fájdalmat is csökkenti, asthmásoknál a rohamot oldja, egy sor autoimmun betegség tüneteit szünteti meg majdnem teljesen. Az már más kérdés, hogy mire használjuk - a tartós, kizárólag élvezeti célból történő életforma szerű alkalmazással baromira nem értek egyet, már csak azért sem, mert jó eséllyel skizofréniához és/vagy szellemi leépüléshez, egyéb, a dopaminszint csökkenéséből adódó mentális betegségekhez vezet a tartós nagy dózisú alkalmazása, pl. Alzheimer kór. Ha az én barátnőmről lenne szó, akkor azzal az amúgy kicsit spekulatív ténnyel érvelnék, hogy a libidócsökkenés az agyi dopaminszint csökkenésének az egyik első jele, később ez mély depresszióba megy át, majd szellemi leépülésbe - ha most abbahagyja, talán egy 7-8 éven (!) belül helyreáll a dopamin egyensúly az agyában és újra normális lesz. Bár az a baj, hogy nem fogja, ha ezek a tünetei jelentkeztek, akkor már tuti kialakult nála a függőség is :S Azért sok sikert.. - Egy gyógyszerész
2013. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Épp most néztem be, köszi a választ, nagyon részletes voltál :) Olvasgattam angol nyelvű fórumokat és oldalakat és én is ezt találtam, amit te írsz, hogy kis mennyiség pozitív hatású a libidóra, de nagy mennyiségben, tartósan használva szinte leállítja. Fű ellenes én azért vagyok, mert szerintem fölösleges, nem is cigizek, azt is egy fölösleges szokásnak tartom. Legalábbis tutira fölösleges napi szinten szívni, rengeteg pénzbe is kerül, amit másra is lehetne költeni.


Viszont ez komolyan ilyen lassú folyamat lenne, biztosan 7 évig eltart, amíg visszaáll normális szintre a dopamin? Nagyon soknak tűnik..

2013. júl. 5. 20:20
 5/5 an00nym ***** válasza:
36%

az általad felvázolt szituáció alapján egyáltalán nem tartom valószínűnek hogy a kender lenne a bűnös


a félműveltségnél kevés rosszabb dolog van....

gyógyszerész létedre, kedves 2. igazán rendelkezhetnél nééémi alapvető biokémiai tudással


-már elég régóta kutatják a marihuána hosszútávú hatásait, nézz utána Dr.Donald Tashkin munkásságának

-kvarchomokkal szokták felütni, de igazából ez annyira nem mindennapos dolog és viszonylag kevés dealer csinálja

-mind nőnknél és férfiaknál egyaránt nagyon erős vágyvágfokozó és potencianövelő, ha az idő folyamán több hatása el is halványul ez akár tartós fogyasztás mellett is kitart

-nagyon durván eltúlzott fogyasztás (napi 4-5 vagy több gramm) okozhat csak egyébként ideiglenes impotenciát illetve lassítja a spermiumok fejlődését

-THC-t termel az emberi szervezet?????, a THC egy vegyületcsoport több cananbinoid is tetra-hidrocannabinol szerkezetű, ezekhez HASOLÍTANAK az endokkannabinoidok, mint pl. az anadamid, ezek agonistái vagy antagonistái lehetnek a CB1 és CB2 endocannabinoid receptoroknak, ezek jóval bonyolultabb folyamatokat szabályoznak mint a dopamintermelés serkentése, pl. a delta 9-THC ezekhez kapcsolódva fokozza az intracelluláris cAMP-koncentrációt azáltal, hogy gátolja az adenilát-cikláz enzim termelését, és növeli a mitogén-aktivált protein-kináz koncentrációt, és serkenti a dopamin és kismértékben a szerotonin felszabadulást, de ettől nem lesz benned számottevően kevesebb dopamin, nagyon eltúlzott fogyasztás szükséges ahoz hogy felboruljon a dopaminháztartás csak emiatt

-a rákosoknál a "rákot csökkenti", több cannabinoid az anamidhoz hasonlóan -azt helyettesítve- kapcsolódik a rákos sejtek endocannabinoid receptoraihoz és elősegítik egy keramid nevű vegyület termelődését ami elpusztítja a rákos sejtek mitokondriumát és ezzel megölve azokat mielőtt még osztódhatnának

-jó eséllyel skizofréniához??? MINDEN tudatmódosító(pl. az alkohol nagyobb eséllyel mint a kender) elhozhat rejtőző pszichés betegségeket -nagyon kis eséllyel- de semmiképpen nem OKOZ ilyesmit egy egyébként teljes mentális egészségnek örvendő embernél, arról nem is beszélve hogy ezek nem dopaminhiányból következnek, az csak közrejátszhat bennük

-2006-ban egy elég jelentős kutatócsoport publikált egy cikket arról miszerint a delta-9-THC jelentheti a megoldást az Alzheimer-kórra [link]

(ezt most lusta vagyok ide lefordítani, de érdemes elolvasni), bár a pontos folyamat tudtommal még ismeretlen, az már bizonyított hogy a magas cananbinoid koncentrációjú olaj -Rick Simpson féle, [link] - lassítja az Alzheimert

-függőségről annyit hogy egyik cananbinoid egyik metabolitja sem épül be a sejtes anyagcserébe ezért fiziológiai függőség nem alakulhat ki... pszichés persze igen, de a leírtak alapján azt sem tartom valószínűnek

-a többi nagyjáából stimmel



őszintén, tényleg gyógyszerész vagy?



a kérdésre válaszolva, kikiálthatjátok a füvet mumusnak, csak ez egy tudományosan megalapozatlan döntés lesz és valószínűleg semmilyen eredménnyel nem jár, bár a placebo hatás alapján talán mégis, én személy szerint nem sok értelmét látom, a mértékletesen és megfelelő formában fogyasztott cannabis EGÉSZSÉGES, kár hogy ezt itthon kevesen tudják

2013. júl. 6. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!