Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Meg lehet akadályozni valamive...

Meg lehet akadályozni valamivel, hogy érezzem a cigiszagot?

Figyelt kérdés

Sajnos akaratomon kívül napi szinten olyan helyeken is kell tartózkodnom, ahol cigiznek mások, én pedig rosszul vagyok a szagától. Nem is maga a füst zavar, meg hogy káros-e, csak konkrétan a szaga, hogy büdös, és sokszor fáj a fejem vagy émelygek utána.

Van valami módszer, hogy ne érezzem a szagát?


2019. máj. 10. 12:45
 1/6 anonim válasza:
Majd megszokod. Ez ellen sajnos nem tudsz mit tenni :/
2019. máj. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
~25 éve próbálom megszokni, eddig nem sikerült. :))
2019. máj. 10. 12:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Rossz hírem van, nem a szagától, hanem konkrétan a passzív dohányzástól vagy rosszul. Ami orvosi vélemények alapján rosszabb mintha dohányoznál.

Szerintem menj el orvoshoz, kérj szakvéleményt, és abból erőt merítve kérd meg a körülötted dohányzókat, hogy máshol űzzék a dolgot.

Nem ismerem a pontos helyzetet de mondjuk egy légzőkészülékkel kavillálni közöttük vicces lenne.

Mindenesetre nincs joguk ahhoz, hogy az egészségedet károsítsák.

Amúgy én is kerültem hasonló helyzetbe, de szerencsére némi jó szóval belátásra lehetett őket bírni (1 a 4 ellen).

2019. máj. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Az a baj, hogy nem mind ismerőseim. Csak egyszerűen úgy néz ki a napom, hogy:

- Kimegyek a vonathoz. Mivel sokan megyünk a környékről ugyanazzal a vonattal, már az utcán belebotlok 1-2 emberbe, aki előttem sétálva cigizik, de ha nem is, az állomáson mindig füstöl pár ember.

- Leszállok a vonatról a pályaudvaron, elindulok a metróhoz. A vonatról leszállva sokan rágyújtanak, illetve a metróhoz vezető aluljáróban is sokszor cigiznek az emberek.

- Feljövök a metróból, nem sokkal odébb elhaladok egy hotel előtt, ahol a vendégek kint dohányoznak, a sarkon befordulva pedig elhaladok a hotel hátsó bejárata mellett, ahol a személyzet dohányzik.

- Nem sokkal később beérek a munkahelyemhez, ahol a bejáratnál van a dohányzó, át kell haladnom a cigiző munkatársak között.

- Elkérem a portástól a kulcsot, ő sokszor cigizik a portásfülkében bent.

- Egész nap szagolom a szomszéd asztalnál ülő kollégámat, aki dohányzik, és állandósult, erős cigiszaga van.

- Hazafele pedig ugyanez fordított sorrendben.

Szóval elég kellemetlen, és sajnos nem kérhetek meg ennyi embert, akiknek a nagyrésze ráadásul idegen, hogy ne cigizzen már. :D

Csak az a baj, hogy én magam se tudok tenni semmit, hogy kikerüljem... :(

2019. máj. 13. 08:47
 5/6 anonim válasza:
Üsd le a ge cibe aki melletted dohanyzik
2019. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom hülyén néz ki de vegyél arcmaszkot (amit a kórházban szoktak használni) fújd be parfümmel és azt szagold... Ha ez felvállalhatatlan akkor télen rendes sál nyáron azok a dísz sálakat fújd be... Legalább közlekedésnél megoldja... Ja és a mentolos cukor is hatásos... (ápolónő vagyok és volt amikor sajnos csak így tudtunk odamenni a beteghez mert rohadt és annak brutális szaga van)
2019. máj. 16. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!