Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kezdésnek jo a 0.1mg cigi?

Kezdésnek jo a 0.1mg cigi?

Figyelt kérdés
2019. máj. 30. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Semmi rosszindulat, de lefordítom a kérdésedet az egészségedre kivetítve.


Kezdésnek jó, ha heti 2.000 forintért veszem meg a tüdőrákot? Ha majd rászokok, napi szinten is ráköltök ennyit.


Tudom, tudom, te tested, te döntésed. Ha az egészségedet jelenleg nem tudod felbecsülni értékként (mert mindenki akkor szeretne egészséges lenni amikor már előrehaladott állapotban van..), gondold át a dolgot egy befektető szempontjából. Magyarországon a születéskor várható átlag életkor 72-79 év (nők többet élnek). Én 24 éves nőként még 55 évet élhetek. Ha egész életem során dohányoznék, mondjuk átlag fél doboz/nap mennyiséget az kb 10.037 doboz cigi. Számoljunk átlag 1500 forinttal (ez a jövőben egyébként csak növekedni fog). Akkor az életem során 15.055.500 forintot költenék olyan dologra ami megöl. Tehát egy eszméletlen vagyonnal gyarapítanám a dohánycéget és az adók által az államot, hogy cserébe egy kegyetlen kórkép vigyen el az élők soraiból. Ez persze csak az én eszmefuttatásom, de ezek alapján úgy döntöttem, hogy abból a bénzből inkább egészségesebben élek és fejlesztem magam.


Gondold át, számodra mi lenne a helyes döntés.

2019. máj. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
kék szofi félével kezdj, bár erősebb minsőségibbbek kb 2-300ft val drágábbak még jók is, azzal ne kezdj mert rászoksz, de szofit se, jo az, legaabb csak a szar szájíz lessz xd
2019. máj. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet az is erős lesz.
2019. máj. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Kezdésnek az a legjobb, ha NEM KEZDED EL! Ez a legértelmetlenebb függőség, ami semmit nem ad, csak elvonási tüneteket.


Meg tüdőrákot, büdös hajat és ruhákat, sárga ujjakat és fogakat.

2019. jún. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van, aki megtervezi, hogyan szökjön rá a cigire???? Ehheh. :) Én hülye voltam, bulikban szívtam -mittudomén hány mg miket - és rászoktam. Aztán meg atkoztam magam, míg nagy nehezen megszabadultak tőle.
2019. jún. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia! Kérlek olvasd végig ha hosszú is, tapasztalatból mondok mindent!

2 lehetőség van

-1.: Szimplán csak ne szokj rá:D de gondolom ez nem lehetséges hiszem buli meg barátok miattszükségét érzed.

-2.: Ha már mindegy, mert nem akarsz kimaradni a cigiszünetekből a társaságoddal vagy csak simán jó füstölögni valamivel (nekem is ez volt:D), akkor vegyél egy e-cigit. Nyilván drágább és az elején bele kell fektetni a készülékbe, de sokkal sokkal kevésbé káros, te válszthatsz nagyon sok féle ízből(még dohány is) és nem büdös, meg te sem utána. Nikotin tekintetében, nem ajánlom hogy rászokj van 0mg-os liquid is az ecigibe. Szóval végsősoron van egy ecigid akkor teszed el amikor akarod , nem érzi rajtad senki h most gőzölögtél(ez inkább gőz) negyed órát,a kezdeti befektetés után még kicsivel olcsóbb is mint a cigi, főleg h most tervezik tovább drágítani, úgyhogy partydohányzás/ társasági dohányzás helyett egy nagyon jó megoldás. Olvass utána, tájékozódj aztán döntsd el, személyes tapasztalatból mondom teljesen megérte, nagyon elégedett vagyok, és nincs egy darab büdös égő cucc a kezembe amitől mindenki más is büdös lesz:D plusz, hogy pár ismerősön is inkább elkezdett ecigizni főleg niktotin nélkülit, mert csak alkalmakkor akartak és nem akartak rászokni és így talán nem lesznek tüdőrákosak 30 év múlva:)) úgyhogy csak ajánlani tudom. Sry tudom hosszú volt.

2019. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!