Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigi vagy a vizipipa a károsab...

Cigi vagy a vizipipa a károsabb? Milyen mértékben jobb vagy rosszabb, mint a sima dohányzás? Függővé lehet tőle válni?

Figyelt kérdés
Én elég szomorú vagyok, hogy a társaságban ilyen dolgokat kell látnom. Válaszotokból talán megnyugodhatok.. :S Előre is köszönöm mindenkinek!
2008. nov. 13. 22:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

előző válaszoló megint ir XD

nnak aki irta h vizipipások az úton :D én csináltam :D

2008. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
azért ne keverjük a vizipipát. a vizipipa "rendeltetésszerű" használatánál sima, vizipipadohányt használunk. a bong az teljesen más téma, igen, abból szívják a füvet, de a füvet ugyanúgy beletudod sodorni a cigipapírba is. amúgy nem gondoltatok még bele? 100 cigi? húúú de sooook! na nézzük. 1 szál ciginél már hányinger és fejfájás is felléphet, arról nem is szólva hogy a magas hőmérsékletű füst miatt a tüdőd szinte ég a bejutó füsttől. 100 CIGI? na ezek után gondoljatok bele. 2-őt szívsz és már halott vagy. Fél éve vizipipázok, érdekes módon és mellette outizok és teljesen jól bírom az iramot. hmm, biztos vastüdőm van. :)
2008. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

helo mindenki, először csak cigiztem, de egyre jobban kezdtem rászokni, eléggé zsenge korom ellenére, nagyon zavart és tudtam, hogy nem helyes, aztán vettem 1 vizipipát és néha barátaimmal leülünk,szívunk 1 kört, nem mindennapossan, de egyre kezdem érezni, hogy a cigizésről segít leszokni, csak akarni kell, nem mondom, hogy teljessen segít, de kiegyensúlyozzás egymást, a vizipipázás kevésbé káros, de a sok belélegzett füst biztos nem tesz jót a tüdőnek, irritálja szerintem ha folyamatossan, napi szinten használjuk, de még így is jobb mintha a kocsmában ülnénk:) a cigi viszont nagyon betesz, szerintem minimálisra csökkenthető a cigizés hiánya, ha nem is napról napra, de fokozottan lehet csökkenteni a dohányzást, amiben a vizipipa is segíthet, de ne feledjétek MÉRTÉKKEL, mert káros.

a médiának nem kell hinni semmit!!minden szavuk hazugság, semmit nem értő, pénzt látó emberek hadoválása össze vissza, a 100 szál cigi/1 tömés is 1 nagy baromság!

köszönöm szépen remélem hasznotokra válik amit írtam, üdv

2009. febr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ki szív el egyedül 1 tömést? Én! Ki sétál pipával? Én, múltkor a Margitszigeten láthattál :D
2009. szept. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
úristen mi a sz@r!!! 100 szál annyi mint 1 tömés???? hol élsz te vagy milyen gyenge szar cigit szívsz? mind1 a lényeg, h biztos forrásból és tapasztalatból is tudom, h 1 tömés (azaz kb 1 órát szívod), ha egyedül szívod, akk is max két szál közepes ciginek felel meg!!! mellesleg minden cigisnek is ajánlom a vizipipát, mert finomabb, nagyobb az íz választék, és sokkal kevésbé káros!!! na ennyi. jah és mellesleg a cigi függőséget okoz, én max egy doboznyitól (összesítve) rászoktam, és most rajta vagyok h leszokjak, a vizipipa meg nem okoz függőséget, szeretem csinálni, imádo ha van rá lehetőség de nem vagyok mindenáron rászorulva pedig sokkal jobban szeretem mint a cigit. remélem segítettem
2010. okt. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

a nagyon okos embereknek elmondom,h a vizipipa füstje a hideg víz által hideg és letisztult. viz ugyanis lehűti a füstöt,és a lyukak azért vannak a tetején a pipának,h a vízbe ki lehessen szűrni a káros anyagokat. ennyi a történet

és ezeket a híreket azért aggyák ki,mert láttyák,sok fiatal használ vizipipát,és ez nem teccik nekik. deh a fiatalok egyre inkább leszoknak a cigiről és rászoknak a vizipipára.szóval a vizipipa valóban egészséhtelen,deh a cigi jóval károsabb. és ezt haszonnak is mondhatjuk,mert ugye ahogy montam a fiatal cigizők létszáma csökken emiatt.

2010. nov. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Kurokami válasza:

Hogy károsabb-e a vizipipa: nem

2 éve voltam tüdőszűrőn, akkor úgy nézett ki mint egy láncdohányosé (nem dohányzom),

Múlthéten megint voltam, mert kell, olyan tiszta volt a felvétel mint egy újszülötté, doki kérdezi mit csináltam, mondom 1,5 éve rendszeresen napi 1-2-3 alkalommal pipázok (főleg egyedül)...


Nem okoz függőséget, mert mikor nincs időm rá nem használom, és nem érzem kényszerét, de ha leülök filmet nézni egyből veszem elő...


Menet közben? Naná hogy lehet, sőt van is, lehet is kapni olyan pipát, ami direkt erre van tervezve.

Én speciel magam csináltam egyet, de azt én motorozás közben használom, és baromi jó érzés lámpánál, mikor fújom ki a füstöt az emberek esnek ki a kocsiból, úgy lesnek, hogy ennek mi baja van... xD


És igen, káros ez is az is, pénzben van ez is az is, az hogy mennyire, az meg a használójától függ, de tévhit hogy a víz kiszűri, mert a víznek teljesen más szerepe van...

Egyedül a hosszú cső segít rajta (jelzem 2 méter fölött már jó), mert akkor hosszú utat jár be a füst, folyamatosan hül és rakódik le minden a cső belsejében (mosható csőnél 2-3 tömés után láthatod is, hogy mennyi), és ez itt a lényeg, nincs forró levegő, ami a legtöbb kárt okozza.

Persze a cigivel ellentétben itt nincs kátrány sem, mert nem ég papír, de a szén izzásából adódóan (nem tökéletes égés) szénmonoxid kerül a szervezetbe, viszont a dohány nem ég el, csak csontkeményre szárad...


Hírtelen ennyi jutott eszembe, így pipázás közben.


Ja még 1 érdekesség, orvos állította, így elhiszem neki:

Futás: növeli a tüdő hatásfokát, csökkenti a kapacitását.

Pipázás: csökkenti a hatásfokot, növeli a kapacitást...

2011. szept. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Garnélarák09 válasza:

Tudom,hogy regi kerdes,nade.

Vegyuk sorjaban.

A ciginel nagyon sok karos anyag van benne,szen monoxid,katrany stb

A szuro nem sokat szur ki

A vizipipanal egy tomesbe max par szal ciginek felel meg,amit kb 1 oran at szivsz

Viszont tobb fust jon,tobb karos anyag,szen monoxid ami szukiti az ereket es roncsolja az idegrendszert,illetve katrany is,mivel a viz kiszur anyagokat de nem mindet

A vizipipaba sokkal tobb karos anyag van

DE(Ugye megtanulhattuk h ami a de elott van nem szamit)

A tapasztalat azt mutatja,hogy a cigizoknek sokkal jobban lerovidul az elete mint a vizipipazoknak.

2019. júl. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!