Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 5 hónap alatt 3 spontán PTX...

5 hónap alatt 3 spontán PTX 27 évesen. Tudtok olyan tüdőgyógyászt aki kideríti az okát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 hónap alatt 3 spontán PTX-em volt, mind 1 cm körüli, és ezek között folyamatos kisebb nagyobb mellkasi fájdalom. Egyszer sem csöveztek be, csak várták hogy felszívódjon.

Kiszeretném deríteni ennek az okát, és hogy hogyan lehetne ezt megszűntetni, viszont nem találok hozzá orvost, aki ebben partner lenne, lehetőleg a keleti országrészben.

Februárban beteg voltam és nagyon köhögtem 2 hétig, meggyógyultam, és ezután jött ki az első.



2019. aug. 17. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A spontán PTX azt jelenti, hogy nem tudják a konkrét okát, csak vannak rizikófaktorok.

Ezek lehetnek:Megerőltetés, tüsszentés, nem gyógyult tüdőgyulladás, tüdőtágulat, asztma, vegyszer, dohányzás.

2019. aug. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem, hogy nekem 1 éven belül volt 3, ebből 2x csöveztek.
2019. aug. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tüsszentéstől nem lesz ptx. Most megmondom mi volt az ok. Tüdőgyulladásod volt és ettől lett. Én is pont ugyan így jártam. Kérdés megerősödik e a tüdőszövet vagy idővelműteni kell. Kíméldmagad ne emelj nehezet igyál sok répalevet egyél sütőtököt a bétakarotin erősíti a tüdő szövetét. Meg a fehérjebevitelre is figyelj.
2019. szept. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ct mutatja ki az elváltozásokat. Arra szerezz valahogy beutalót. Röntgenen alig látszik valami
2019. szept. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Nekem is volt tavaly aprilisba jobb oldali ptx-em. Szörnyű volt. Becsoveztek majd megmutottek. Most par napja a baloldalon van ptx.. természetgyógyász????
2019. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pont tegnap kijött a harmadik is, ma műtenek fél 9-kor. Szorítsatok :)
2019. dec. 8. 05:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Pontosabban a negyedik.
2019. dec. 8. 05:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!