Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magánorvos vagy SZTK-s ellátás?

Magánorvos vagy SZTK-s ellátás?

Figyelt kérdés

Vese ultrahangon voltam, az orvos urulógust javasolt. Ahogy kiléptem a rendelőből, felhívtam egy magánorvost, aki adott is időpontot jövő csütörtökre. Azt gondoltam, SZTK-s ellátásra várnom kell heteket/hónapokat, de kiderült, hogy oda is lett volna időpont jövő hétre.


Nem szeretném már lemondani a magánorvost, azonban szeretném tudni, hogy jól döntöttem, hogy színvonalasabb szolgáltatást kapok a magánorvosi centrumban, hogy ott jobban figyelnek rám, ezért megéri odamennem. Hogy látjátok?



2019. nov. 1. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Nem feltétlenül. Orvosa válogatja.
2019. nov. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Magánorvos biztosan rendben lesz, az sztk-s mázli kérdése.

Legutóbb a két gyereket kellett szemészeti vizsgálatra vinnem, megnéztem, mit írnak az sztk-ról, elég vegyes volt (mint utóbb kiderült, két doki van, ég és föld). Végül úgy döntöttünk, teszünk egy próbát, a 2*15e azért elég komoly pénz. Egy kifejezetten bunkó nő volt a doki, ráadásul annyi idő alatt végzett a két gyerekkel, ami egyre is kevés lett volna. A váró teljesen üres volt, se előttünk, se utánunk nem volt senki (ehhez képest egy hónapot vártunk), szóval nem a sok beteg miatt sietett, egyszerűen zavartuk a jelenlétükkel.

Ezután kértem időpontot a magándokihoz, két nap múlva mentünk, alapos vizsgálat, normális stílus, és ami a legfontosabb: más volt a vizsgálati eredmény. Az egyik gyereknél egy komplett drioptria eltérés volt, a másiknál negyed drioptria és a cilinder volt más.

2019. nov. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xp ali ***** válasza:
100%
Orvosa válogatja. Sokszor ugyan az lát el magánban, aki az sztk-ban. A magánban azt nem szeretem, h megnéz, elküld vérvételre, aztán menjél és fizess még1x, ha akarod tudni a kiértékelést. Nem megoldást ad, csak szolgáltatást. Persze biztos nem mindenhol ez a helyzet, de én ezt többször is tapasztaltam. Én alapból sztk-ba járok, de 1-2-3 évente magamtól megyek szűrővizsgálatokra, nem váro meg, hogy nagy legyen a baj. Ha sürgős és komoly, akkor magán-sztk kombinációt választanék.
2019. nov. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sajnos az a baj az SZTK-s rendelésben, hogy lutri. Magándoki is lehet ugyanaz, mint aki sztk-s is, csak az a különbség, hogy magánhelyen, amiben van pénz és tudja, hogy azt megkapja utánad, ott sokkal kedvesebb lesz és sokkal nyugodtabb is. Esetleg lehet, hogy ott sokkal modernebb gép van, több mindent lát vele.
2019. nov. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!