Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan éljem túl az állami...

Hogyan éljem túl az állami egészségügyet?

Figyelt kérdés
Jelenleg egészséges vagyok, de probléma esetén nem engedhetném meg magamnak a magánorvosokat, az állami pedig simán megöl. Mit tehetek a túlélésért? Vigyázok az egészségemre, szorgalmasan gyűjtök magánorvosra, de ez nem elég biztos módszer. Menjek külföldre? Barátkozzak orvosokkal? Szerezzek nyilvánosságot? Tanuljak orvoslást? Keressem meg a legjobb hazai kórházat? Egyik sem meggyőző. Van ötletetek?

2019. nov. 15. 20:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%
Ja! 444. Már értem!
2019. nov. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Azért az nem mindegy, hogy vannak problémák az eü-ben, vagy csak problémák vannak az eü-ben, mert ahogy írod ez utóbbi mellett vagy.

Magán eü sem minden esetben úgy működik ahogy gondolod, ott is vannak problémák és pl súlyosabb eseteket nem is vállalnak fel, elküldenek állami eü-be.

Úgy tudod biztonságossá tenni az ellátást vagy a várakozási időt lerövidíteni, ha gyüjtesz rá, vagy biztit kötsz. Ha te fizeted magadnak, akkor minden ellátást ki kell fizetni, ha biztit kötsz, akkor nem.

2019. nov. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

#11 Nem érted... Nem én jöttem a 444-ről, hanem az első hozzászólót küldtem oda, ha meg akarja állítani a liberális propagandát. Ez nem a 444 kommentszekciója, nem politizálni akarok, hanem megőrizni az egészségemet, és túlélési taktikákat gyűjteni arra az esetre, ha állami ellátásra szorulnék. Ha eddig félreérthető voltam, elnézést. Van bármi ötleted az állami egészségügyet túlélni akaróknak? Hasznos lenne.


#12 Miből gondolod, hogy szerintem csak probléma van az egészségügyben? Rengeteg fejlesztés történt, vannak kitűnően működő dolgok, ígéretes tervek, nagyon lelkiismeretes és kitartó dolgozók stb. Nagyon hálás vagyok az erőfeszítésekért, akkor is ha egy korrekt kórházi takarítóról van szó, akkor is ha egy precíz kórházi ügyintézőről, és akkor is ha a hierarchia bármelyik pontján álló orvosról, vagy az egészségügyért küzdő civilről, vagy politikusról. Meg kell becsülni ami van. De a szerénység, a hála, a megértés mellett a túlélés is nagyon fontos. Vegyük észre a jelenlegi sikereket, legyünk hálásak azért ami van, de közben éljük túl a hiányosságokat! De hogyan? Most nem a magán eü a kérdés, hanem az állami. Hogyan éljem túl az állami egészségügyet, ha nem sikerül elkerülnöm?

2019. nov. 16. 13:56
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Eddig csak erről írtál.
2019. nov. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

#14 Csak a problémákról írtam, vagy azt írtam hogy csak problémák vannak? A kedvedért explicit leírtam a pozitívumokat is. Neked csak az egészségügy megítélése fontos, vagy most már beszélhetünk a túlélésről is?


Az eddigi válaszok egy része mintha nem az állampolgárok állami egészségügyben való túlélését céloznák, hanem egy életveszélyes egészségügy jobb színben való feltüntetését. Eddig csak 2 javaslat jött, ami legalább a kérdés lényegére próbál reagálni:

- jobb régióba költözni,

- tisztelettel beszélni.

Aki ezt fejben tartja, az is ki lesz téve az állami egészségügy életveszélyes problémáinak. Én nem az egészségemmel és az életemmel szerencsejátékozni megyek az orvosokhoz, hanem túlélni, meggyógyulni szeretnék. Hogyan érjem el, hogy ne a hűtőben végezzem? Hogyan lehet kisajtolni az állami egészségügyből a minőségi ellátást? Kapcsolatok kellenek? Kivel kell jóban lenni? Tudás kell? Mit érdemes megtudni, megtanulni? Van megbízható lista az eredményes orvosokról, osztályokról, intézményekről? Van negatív tapasztalatokat összegyűjtő felület, ahol közösen lehet tanulságot levonni, több szemszögből elemezve? Van bármi statisztika, amiből érdekes korrelációk olvashatók ki az állami eü túlélése kapcsán? Stb. Erről szól a kérdésem, de szerintem teljesen egyértelmű egy mondatos formában is: "Hogyan éljem túl az állami egészségügyet?".

2019. nov. 16. 16:44
 16/20 Alain Delon ***** válasza:
10: Nekem tavasszal volt egy kisebb fül-orr-gégészeti műtétem itt Debrecenben. Arra a napra jött be egy másik fiatal srác is Szolnok megyéből. Ő mesélte, hogy náluk az orvos elküldte a patikába kötszerért, hogy saját pénzen vegye meg a kötszert, hogy el tudják látni. Végül Debrecenbe küldték, mert tovább ott már nem tudtak vele mit kezdeni. Itt ilyesmiről szó sincs. Mindent adnak, ami kell. Nekem távozáskor térítésmentesen adtak abból a kenőcsből otthonra, amivel utókezelni kellet a műtéti helyet. De tudtommal a miskolci kórház is a Debreceni Egyetem kórháza lett.
2019. nov. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
51%

Igen, jóban kell lenni bizonyos emberekkel ahhoz, hogy 100%-ban jól járj, kellenek kapcsolatok. Lista nincs, de ezekben a körökben megvannak az adott orvosok, ellátók amik a legjobbak. Csak ugye az a baj, hogy ha te konkrét helyet, orvost, személyzetet választasz, akkor arra fizetni kell sok esetben.

Egy normál esetben, ha bekerülsz egy intézménybe, akkor lutri az, hogy meggyógyulsz-e, illetve, hogy milyen orvoshoz kerülsz.

Meglátásom az, hogy ott a legjobb az ellátás, ahol fiatalok dolgoznak.

2019. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem nincsenek valami jó tapasztalataim. Vagy 3szor kellett visszamennem a klinikára mire elismerték hogy pcom van, mert többször rávágták hogy nincs semmi, vagy látták hogy van valami ott de azt mondták hogy nem kell vele foglalkozni. Mikor fertőzésem volt és egy hét múlva visszamentem a nőgyógyászhoz, elküldött az orvos az AMBULANCIÁRÓL hogy Ő nem hajlandó megvizsgálni, mert egy hete más doktornál volnam. Vagy két órát ültem ott mire elküldtek és azt hittem megteheti, és másnap mikor visszamentem mondta egy ápolónő hogy kötelessége lett volna megvizsgálni, mert nem magánrendelésére mentem, hanem sima ambuláns remdelésre. Tudta az adataim meg az eredményeim és elhajtott.

Az endokrinológusom csak simán felírta a legerősebb hormongyógyszert, miután elkezdtem szedni migrénes lettem. Abba is hagytam. Szerencsére a menstruációm is viszonylag normális, igaz most megint mehetek mert olyan fájdalmas görcseim vannak hogy állni nem tudok.

A másik kedvencem amikor fél évig jártam nőgyógyászhoz fertőzésekkel amik mindig visszajöttek és kiderült méhszájsebem van. Egyszer nem jutott senkinek az eszébe hogy megnézze van e. Pedig mindent elmondtam, udvarias voltam és kiemeltem hogy állandóan visszatért. Egyetlen fiatal orvosnak jutott eszébe hogy megnézze.

Azt hogy megtudtam pcosem van is egy nagyon remdes fiatal orvosnak köszönhetem.

Ezek után már magán nőgyógyászhoz járok

Szerencsére csak ezek voltak panaszaim, de egyik ismerősöm ha nem megy másik orvoshoz lebénult volna, mert félrediagnosztizálták.

A legtöbb orvos ki van égve, de azért találkoztam már lelkiismeretes időssel is. Általában a fiatalokkal van jó tapasztalatom. Mindig lelkesek és lelkiismeretesek.

De van jó tapasztalatom is. Pl durva kiütésekkel irány az ügyelet, este 8kor. Onnan tovább a bőrgyógyászati ügyeletre és olyan kedvesek és normálisak voltak. Nem kellett sokat várni, kedvesen elmagyarázták mi van rajtam, írtak fel gyógyszert és el is múlt.

Szóval nekem sajnos több negatív tapasztalatom van. De nagyon remélem hogy az én esetem nem általános

2019. nov. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni de a magán sem jobb. Én voltam több magánrendelesen baromi drága volt és azon kívül hogy nem kellett órakat várni és szép volt a rendelő semmivel nem nyújtott többet. Ugyan úgy félrediagnosztizaltak mint az államiban egy vagyonért. Egyebkent meg az államiban is vannak jó orvosok. Meg kell találni őket. Ha semmi bajod nem volt még egyebként nem értem a hisztit. Én már átmentem sok felrediagnosztizálason elrontott műtéten megaláztatason szenvedésen mégsem cirkuszolok itt mert nem változtat semmin. Mégcsak nem is olyan bajom volt amit meg lehetett volna előzni. De ettől függetlenül azt javaslom hogy megelőzés és ha baj van addig kell menni amíg meg van az ok és nem hinni az első vacak orvosnak aki leráz. Ha baj van akkor meg kell talalni és fizetni a legjobb orvosokat. Akik nem a maganszférában vannak. Nekem ez a tapasztalatom.
2019. dec. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ne magánorvosra gyűjts hanem arra ha kell valami diagmosztikai vizsgalat akkor ne kelljen beutalóra meg időpontra várni. Azt érdemes maganban csinaltatni. Pl. Ct, mri, uh....stb. de ha jó helyre kerülsz ezek is megvannak 1-2 hét alatt tb alapon. Ha nem akkor heteket hónapokat kell várni és súlyos esetben ez számít.
2019. dec. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!