Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mégsem lenne muszáj mandulakő...

Mégsem lenne muszáj mandulakő miatt kivetetni a mandulát, megéri a kockázatot?

Figyelt kérdés

Mandulakő probléma miatt elmentem egy kisebb sztk-ba a fül-orr-gégészetre. Először is afelől érdeklődtem, hogy valahogy véglegesen el lehet-e tüntetni a mandulaköveket, de erre a válasza az volt az orvosnak, hogy nem, csakis, ha a mandulámat kivetetem.

Egyebet ő nem tudott segíteni, ezért továbbküldött Nyíregyházi kórházba, ott is elmondtam a panaszom és, hogy mit lehetne-e tenni.

Először is vettek egy vérvételt, és egy tenyésztést a torkomról, hogy a mandulám kiterjeszt-e bármilyen problémát a szervezetemre. Vérvételben minden okés volt a mandulámmal, és a tenyésztés is jó eredménnyel volt.

Ezután azt mondta az orvos, hogy az én helyemben, ő nem vetetné ki, csak ha zavar, hogy a mandulakövek időnként újratermelődnek.

Azt is állította, hogy ezek a kövek teljesen ártalmatlanok a szervezetre, csak szimplán ott a torkomban magamnak kényelmetlen, zavaró érzés lehet, semmi más. Ezért inkább akkor hanyagoltam is egyelőre.

De ahogy én olvasgattam itt az oldalon, sok mindenki arról írt, hogy ezek a kövek elég sok problémát tudnak csinálni, hajhullást, szívizomgyulladást, stb..

Most akkor hallgassak az orvos szavára, hogy valóban ártalmatlanok-e? Vagy menjek bele a műtétbe mégiscsak?

A kérdésem legfőképp azokhoz az emberekhez szólna, akik szintén mandulakő problémával mentek el az orvoshos és, hogy nekik mit ajánlott, azonnali műtét, vagy mégsem? Köszönöm.



#mandula #Mandulakő.
2019. nov. 24. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a mentapálinkától mind kihullott a mandulakő pár hónap alatt. Én is Nyíregyházán élek, ki akarták venni a mandulám Kisvárdán, de nem hagytam.


Kisüsti pálinkába 4-5 mentaág 1 hónapig ázik (borsmenta). Este egy picit megiszol belőle. Hatni fog.

2019. nov. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Két orvos vizsgálatok után nem javasolja a kivételt,itt senki sem fog tudni ezzel szembe menni.Az,hogy másnak emiatt miért vették ki,az a te szempontodból nem releváns. Ha a védekező mechanizmusát ellátja,akkor miért kellene kivetetni?
2019. nov. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem a kő csinálja a bajt, hanem az, ha a mandula fertőzési góccá alakult. Ha nálad nem így van, nem indokolt a műtét.
2019. nov. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2019. nov. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2019. nov. 25. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!