Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mellkasi fájdalom, nehéz...

Mellkasi fájdalom, nehéz légzés és bal kar zsibbadása esetén mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Tehát erős mellkasi nyomás és fájdalom, nehéz légzés, légszomj és a teljes bal kar zsibbadása esetén mit kell tenni? Hajnali 3-kor tapasztaltam ezeket a problémákat.


A: Mentőt hívni

B: Lefeküdni és aludni

C: Elindulni gyalog a háromnegyed órára lévő kórházba

D: Ittas állapotban (egy doboz sört ittam lefekvés előtt) kocsiba ülni és bemenni a kórházba.


Szerintetek melyik a megfelelő lépés ilyen esetben?


2019. nov. 25. 08:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

10#

Gondolom volt már külföldön, csak ott két perc alatt kibasszák, ha így beszél a betegekkel. Vagy pedig meg sem próbált kimenni, mert ő is tudja, hogy nem ért a munkájához. Nem hiszem, hogy az ilyenek kötelességtudatból maradnak itt, hanem a magyar embernek csak az ilyen hentesek maradnak.

2019. nov. 25. 16:24
 12/14 Ypszilon1980 ***** válasza:

Én azért írtam, hogy a súlyosságot nem látom ebben, mert utólag kiderült nem az. Én csak azért választottam a B-t is, mert ez lehet más miatt is, nem feltétlen infarktus gyanú. Amúgy te mindent jól csináltál és egyébként az a borzasztó, hogy mindenhol ezt szajkózzák, hogy ilyenkor rögtön sürgősségi, meg mentő meg minden, amikor meg megteszed le vagy cseszve. A doki röhögött a markában, hogy igaza volt, nem volt semmi komoly, de hát előre honnan a fenéből lehetett volna tudni....

Az ilyen eseteket mikor hallom, annyira bosszant egyébként, ez annyira le tudja rombolni az egészségügyi ellátást, lehúzza a színvonalat tökre feleslegesen.

Megértem, hogy leterheltek, de ez a viselkedés nonszensz, még akkor is, ha valaki valóban csak szimulálna.

2019. nov. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

12#

Igen, lehet ilyen tüneteket produkálni stressz, vagy túlzott megeröltetés miatt is. Viszont fennált az infarktus gyanuja is, ami pedig nem játék.

Amúgy nagyapám csinált ilyeneket, hogy bármi baja volt, azt ráfogta a stresszre, a kimerültségre és ha összeesett sem ment el orvoshoz. Mire oda került, hogy megvizsgálják, már nem volt olyan szerve amiben nem volt áttét a hererákjából adódóan. Rá pár hónapra 40 kilósan haldoklott úgy, hogy már beszélni sem volt ereje.

Amúgy ott bent a sürgősségin is megkérdeztem a mentőst, aki behozott, és a röntgenes nőt, hogy nekik mi a véleményük. Mindketten azt mondták, hogy ilyen tünetekkel jól tettem, hogy mentőt hívtam. Plusz anyám is egészségügyi alkalmazott (időseket gondoz), ő is ugyanígy gondolta.

Csak igazából nagyon felidegesített ez az patkány orvos és nem értem, hogy hogy lehet így viselkedni. Az ember segítséget kér, erre elhordják mindennek. Idős emberekkel beszélt ott úgy, mint egy darab sz_rral. Ők aztán meg majd lehet, hogy legközelebb emiatt nem mernek mentőt hívni és meghalnak miatta.


Elhiszem, hogy leterheltek, de azért az emberi viselkedés alapjait legalább illik betartani. Én is leterhelt vagyok, tizen órákat dolgozok, nekem is kevés a fizetésem, nekem is vannak problémáim, mégsem beszélek úgy senkivel, ahogy azt ő tette. Nekem is van, amikor tele van a tököm az ügyfelekkel, mégsem küldök el senkit az anyjába, pedig én nem életekkel játszok, mint ő.

2019. nov. 25. 21:09
 14/14 árokpart ***** válasza:
Sürgősen tegyél panaszt a kórház igazgatójánál.
2019. nov. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!