Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogosan esik rosszul, ahogy...

Jogosan esik rosszul, ahogy bántak velem műtét előtt?

Figyelt kérdés

Néhány hete volt életem első műtétje.

A beteghordó flegmán bejött értem aznap reggel a kórterembe. Semmit nem szólt hozzám, telefonált és a kollégákkal beszélt amíg betolt egy terembe.

Otthagyott szó nélkül, majd jött egy ápoló, aki szintén szó nélkül beszúrta a branült és tovább ment.

Később betoltak a műtőbe, ahol szintén a kutya sem szólt hozzám. Az aneszteziológus és az összes ott dolgozó pletykálkodott, egymással beszélgettek, nem szóltak hozzám.

A műtét után egyedül ébredtem egy teremben, senki sem volt ott velem.

Lehet apró dolgoknak tűnnek, de nagyon rosszul esett, hogy teljesen ki voltam szolgáltatva és semmi emberség nem volt egyikben sem.

Nem vártam volna nagy dolgot, de legalább az, hogy 1-2 jó szót, megnyugtatást mondtak volna. Vagy mondták volna legalább, hogy mit csinálnak épp (most kötnek rá az ekgra vagy ilyesmi).

Tényleg úgy éreztem magam, mint egy tárgy, nem mint egy ember.

Én elhiszem, hogy nekik ez rutin, de nekem életem egyetlen műtétje volt, jobban esett volna, ha az altatás előtt pl nem a hétvégi bulit beszélik egymás közt , hanem megnyugtatnak.

Túlreagálom, tényleg nagy elvarasom van?

Hozzateszem, hogy én köszöntem mindenkinek és még azt sem viszonozták..


2020. jan. 13. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Az durva, hogy nem köszöntek.

De az inkább átlagos, hogy nem nyugtattak, nem beszélgettek veled.

Nekem is volt műtétem, azért valamit szóltak hozzám. Pl. én saját lábamon mentem a műtőbe, a műtős elkísért, annyit szólt, hogy értem jött és megyünk a műtőbe. Mondjuk én tök ideg voltam, úgyhogy nem is tudtam volna beszélgetni. A műtőben mondták, hogy hova feküdjek, hogyan, hova tegyem a hajam, stb. De mást nem beszéltünk. Én már a folyóson felébredtem, ahogy toltak ki, nem aludtam vissza. Az intenzíven odajött egy nővér, hogy hogy vagyok, elmondta, hogy majd mikor ihatok, aztán ennyi. Csak néztem ki a fejemből egyedül.

Megértem, hogy rossz volt egyedül, nem tudtad, mi történik veled. De végül is nem bántottak, nem voltak bunkók, csak nem is voltak kedvesek.

2020. jan. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem jogos. Ha bratyizni nem is, de azért egy köszönésbe vagy egy tájékoztatásba nem kéne belehalniuk.
2020. jan. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
És te köszöntél? Megköszönted hogy megműtenek stb? Mármint érted, ha te nem mukkansz meg, akkor tőlük mit vársz?
2020. jan. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3# én köszöntem az összes teremben
2020. jan. 13. 09:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem voltunk ott, nem tudjuk megitélni, hogy túlérzékeny vagy-e vagy nem. Nekem ha már kórház messzemenőkig egy-egy kivétellel pozitív a tapasztalatom a nővérekkel, beteghordókkal. Orvosokkal már kevésbé. Volt nagyműtétem, tök normális volt mindenki. Leterheltek, ungyuli-bungyulizni nem fognak.
2020. jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Aznap tudta meg az egész társaság, hogy mekkora "béremeléssel" szúrják ki a szemüket idén.
2020. jan. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!