Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan és mikor kell odaadni...

Hogyan és mikor kell odaadni az orvosnak a pénzt: borítékban, vagy natúr, műtét előtt vagy után?

Figyelt kérdés
Orrsövény elferdülésem van - septumdeviatio, valamint orrmelléküregi ciszta - rhinosinusitis, ez a kettő gyakorta együtt jár. Mennyit célszerű ilyenkor adni az orvosnak? Csak az orvosnak kell adni vagy pl egyéb személyzetnek is, asszisztens, nővérek. Még sosem adtam, mert amikor legutóbb voltam korházban, még nem voltam kereső.

2020. febr. 22. 15:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
de én Szabolcs megyében lakom, nem Budapesten, itt ez a szokás, itt minden más, ahoz tudnám talán hasonlítani egy kicsit, mint Olaszországon belül Szicília
2020. febr. 22. 20:44
 12/18 anonim ***** válasza:
27%
Nem sokkal praktikusabb akkor már egy magánorvosra költeni?
2020. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
67%

10-es, majd nem ezt fogod mondani orvosként, mikor megkapod a 120 ezres fizetésedet!

Aki azt mondja, hogy menjen magánorvoshoz, annak fogalma sincs arról, hogy abból a pénzből, amit a borítékba tesz, kb 1 éjszakai szállás jön ki, a műtét pedig többszázezres tétel!

2020. febr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
25%
#13: nem 120-at kapok, hanem 185-öt, ami továbbra se sok, de én akkor sem kérek a hálapénzből. Megmérgezi az egészségügyet.
2020. febr. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
24%

Nem kell pénzt adni mert a TBt fizeted,egy egészségügyi dolgozónak az a feladata hogy elássa a beteget ingyenesen


Sajnálatos dolog hogy a mai világban hogy sok ember pénzt ad :(

2020. febr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
25%

A kérdés az lenne így nekem, hogy miért akarsz adni, mi vele a célod?

Nekem az a furcsa, hogy mostanában mikor ilyen témát olvasok, általában van egy orvos vagy orvostanhallgató hozzászólás, aki elítéli a hálapénzt, ami egy jó dolog, csak a baj ott van, hogy a felsőbb szinten lévő orvosok azok akik ezt a rendszert életben tartják. Az emberek már annyira hozzászoktak ehhez, hogy kiiktatni nem lehet.

Azt viszont tényleg nem értem, hogy a kiszolgáló személyzet, mint pl. nővér miért csak 1000 Ft-ot kapjon, hiszen az ápolásban, a beteg komfortjában a legnagyobb részt ők vállalják.

2020. febr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16: Meg is válaszoltad magadnak a kérdést, a baj ott van, hogy a felsőbb szinten lévő orvosok tartják fenn ezt a rendszert, pedig nekik éppen már nem lenne annyira szüksége rá, de persze jó valamivel kompenzálni, hogy az európai bérezés töredékét kapják meg, de akkor sem az a megoldás. Igenis káros, és igenis megszüntethető, a fiatalabb korosztály már el se fogadja.

Megfelelő bérezés kell.

2020. febr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Ypszilon1980 ***** válasza:

#17:

Igen, természetesen ettől még ez nem helyes,csak erre most nem tértem ki.

2020. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!