Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Műthető a lúdtalp? Nem régen...

Műthető a lúdtalp? Nem régen vette észre az orvos, hogy haránt sülyedésem van.

Figyelt kérdés
Volt már valakinek ilyen tapasztalata? Állitólag ettől fáj a derekam.
2010. júl. 24. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Lúdtalpam van nekem is. Szerintem nem műthető, viszont az ortopédián adnak lúdtalp-betétet, amivel szinte tünetmentessé tehető a dolog.
2010. júl. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom műthető, bár gyerekkorban javasoltabb. Ezt találtam:


A már kialakult lúdtalp esetén is fontos a láb tornáztatása, mely a túlterhelt láb izmait erősíti. Hosszboltozat-emelő "lúdtalp" betéttel, nagyobb deformitás esetén ortopéd cipő használatával a terhelésre jelentkező fájdalmat csökkenthetjük, vagy előzhetjük meg.

A kifejezett terhelési fájdalmat okozó lúdtalp és sarok dőlés műtéti úton is javítható. Ilyenkor azonban legtöbbször a lábtő ízületeinek műtéti elmerevítése az egyetlen megoldás.

2010. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igen műthető engem is műtöttek vele egy csavart raknak a talpba de ajánlott lúdtalp betétet hordani lábtornáztatás mivel a műtét sem oldja meg teljesen

16/f

2010. aug. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hova menjek, hogy megműtsék a harántboltozatsüllyedésemet, ortopéd orvoshoz?Járni fogok tudni rögtön műtét után? Iszonyatosan fáj talpam miután 1 éves kisbabámat megfűrdetem , és mire felöltöztetem egy helyben állok és alig állok már alábamon sírni tudnék annyira fáj talpam. Lúdtalpbetét nekem semmit nem használ.
2015. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!