Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csak én rettegek a vírustól?

Csak én rettegek a vírustól?

Figyelt kérdés

18éves vagyok,és egészséges, anyukám 53,a tesóm 30,és él velünk egy 3éves kislány is.

Elvileg egyikünknek sincs semmilyen problémája egészségügyileg,viszont mégis borzasztóan rettegek attól,hogy elkapom,sőt,bele is halok a vírusba. Tudom,hogy elvileg nagyon kicsi rá az esély,sőt,elvileg fel sem tűnne az,hogy vírusos vagyok,de mégis bennem van az örökös gyomorgörcs,és aludni is nagyon nehezen tudok már. Lehet azért,mert minden platformon (Facebook,instagram,stb.) folyamatosan tolják az arcomba,meg néhány csoportban össze is vesznek rajta az idősek (pl.olyanokat írnak,hogy “majd akkor fogtok rájönni milyen súlyos a helyzet amikor megkérdezik,hogy melyik családtagotokat tegyék lélegeztetőgépre”) amit még olvasni is rossz,és borzasztóan érzem magam tőle,meg persze attól is,hogy már 6000+ halott van. Viszont akik karanténban vannak,és kb. velem egykorúak ,azok nem úgy néznek ki,mint akik éppen meghalni készülnek,mivel a közzétett videókon látszik,hogy kutya bajuk.Természetesen én betartom az óvintézkedést,naponta sokszor kezet mosok és fertőtlenítek,a digitális oktatásnak köszönhetően nem is nagyon fogok kimászkálni a házból,ma bemegyek a könyveimért a suliba,meg veszek egy zsugor narancslevet,és valószínűleg innentől már ki sem mozdulok a házból. Szerintetek normális a rettegés,vagy csak a média hatása ??:( valakinek ötlet,hogy kicsit eltereljem magam?


2020. márc. 16. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos én is rettegek.

23/L

2020. márc. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

En is nagyon felek, de nem attol hogy en elkapom, hanem hogy az idos csaladtagjaim lesznek betegek:( a párom anyuja biztosan nem élné túl, mert már COPD utolsó stádiumában van (tüdőtágulat). A nagymamaja 91 éves, és velük élünk. Es mar attol rosszul vagyok ha arra gondolok hogy mit ereznek az idosek es/vagy betegek amikor nezik a tvt, hallgatjak a radiot ahol NONSTOP ez megy. Borzasztó :(

24N

2020. márc. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem neked semmi okod az aggodalomra. :) Ne olvass semmi közösségi médiát akkor,mert tele van álhírrel/gyűlöletkeltéssel az egész. Inkább fogd fel úgy,hogy otthon vagy biztonságba,az idődet meg hasznos dolgokra ki tudod használni,pl.:tanulás,családtagokkal együttlenni.
2020. márc. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Covidoomerként én már 6 hete felkészültem a járványra, minden sz.rt összevásároltam, gázálarcos vegyvédelmi felszereléstől nyilvesszőkig mindent. 😃 röhögtek is még két hete a saját rokonaim is. Most meg behúzott farokkal örülnek a tartalékoknak. Mondjuk emiatt most teljes nyugalommal várom itthon a kórt. Anyámékat bezártam. Se ki se be. Csak a kertbe és esetleg sétálni. Autós vásárlás védelmi felszerelésben és ennyi, otthon minden virucidos fertőtlenítés alatt.


Nem is olvasom nagyon a híreket, mert leszarom. Nem érdekel egyszerűen.


Dolgozok itthonról, elfoglalom magamat. Skype sörözünk a cimborákkal (nekik is szereztünk gázálarcokat, őket is biztosítottuk), folytatom az erőnléti edzést, MIT-s kurzusokat fogok online hallgatni, indie játékokkal akarok játszani. Van több TB sorozat és film letöltve.


Nem pánikolok nincs értelme. Itt már csapdos a kór, már Pesten is az irániak mellett laktam, több ismerősöm is érintett házikaranténban.

Ma reggel a nagybátyám tömbjéből vittek el kórházba egy időset, folt volt a tüdején. A gyereke belázasodott.


Szóval ez ilyen. Hozzá kell szoknunk, ez mindennapos esemény lesz innentől.

....


De jó hír, úgy tűnik erős korrelációt mutat a lassulás és a meleg. Fiatalként tényleg nincs sok esélyed gázra kerülni, és júniusra már a Balatonban fogunk lubickolni meg enni a dinnyét:)

2020. márc. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!