Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol tudnék reklamálni/panaszt...

Hol tudnék reklamálni/panaszt tenni, ha az orvos tegnap du. Kiküldte a mentőket Covid 19 tesztre, de azok azóta sem érkeztek meg?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 3 napja nagyon magas, 39,2 fokos láza van a páromnak, ami szó szerint csillapíthatatlan, és emellé eszméletlen fejfájás, hányinger, torokfájás társul! Nem tudjuk 39 fok alá levinni a lázát!!! Telefonáltunk a háziorvosának, aki azt mondta, beregisztrálta a zöld vonalnál mintavételre, de a mentők nem jöttek ki!


Mit tudok tenni? Kit kell hívni, zargatni, és hol tudok panaszt tenni, mert ez nettó tűrhetetlenség, felháborító, iszonyúan dühös vagyok, hogy egy 39 fok fölötti lázzal, fájdalmakkal küzdő beteghez, aki nem mellesleg ügyfélszolgálaton dolgozik, RENGETEG (!) külföldi ügyféllel, mégis hogy képzelik hogy nem jönnek ki?!


Pont az ilyenek miatt terjed ilyen villámsebesen a vírus!


Ne haragudjatok hogy árad a szövegem az indulattól, de most olyan dühös vagyok a mentőszolgálatra, hogy regényt tudnék írni!

Mindenkinek hálásan köszönöm a választ!



2020. márc. 31. 21:45
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
Holnap kijönnek, vesznek mintát tőle, majd megmondják neki, hogy maradjon otthon.
2020. ápr. 1. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
100%
A mentőknek semmi köze a TB-hez. Tök mindegy mennyit fizetsz bele... Nekik éves költségvetésük van, melyet a kormány oszt be. Ők nem számolnak el semmivel a TB felé. Tök függetlenek egymástól. Ha le is tesztelik és meglesz az eredmény, akkor mi lesz? Nincs gyógymód... Ameddig lehet tartsd otthon! Ott van a legjobb helyen! Vázolok egy esetet: A tünetek alapján covid-19 gyanús, tehát a kórházban a fertőzött osztályra kerül. Kiderűl, hogy mégsem volt az, de az osztályon mástól már elkapta idő közben... Maradj otthon! Ha tényleg súlyos lesz a helyzet, akkor kell kapálózni! Minden jót!
2020. ápr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
40%

Jó, a feleséged mutatja a tüneteket, koronagyanús, hívtad a megfelelő szerveket, megindult az intézkedés. De mit kell itt verni magad? Megmondták, igyekeznek 24 órán belül kiérni, ne hidd, hogy nincs más dolga az OMSZ-nak, meg hogy nem érkezik 1000 helyről bejelentés, meg hogy közben amúgy hirtelen senki nem kap infarktust, tüdőembóliát stb., akiket szintén el kell látni. Letesztelni a feleségedet nem sürgős, pont. Mutatja a tüneteket, két kimenetele lehet, az egyik, hogy koronás, tök mindegy, hogy holnap vagy azután derül ki, annyi a dolga, hogy otthon marad és pihen. A 39.2 fokos láz meg fejfájás, meg a többi még nem indokol hospitalizációt; otthon kezelhető, orvosi diploma nélkül is. Ha meg nem koronás: ugyancsak otthon kell pihennie. Ne menjen ki, ne fertőzzön mást, el lett mondva ezerszer.

Arról nem is beszélve, hogy a teszt sem 100%-os, emberek. Lehet, hogy valaki koronás, de álnegatív lesz, mert még nincs elég kópia, vagy álpozitív, mert már átesett a fertőzésen és nem is tud róla. Befolyasolhatja az evés, ivás, fogmosás, torokfertőtlenítő tabletta stb. Felesleges a teszt teszt teszt mindenkinél, ez orvosszakmai döntés kell, hogy legyen.

Gondoljuk át ésszerűen, mielőtt kinyitjuk a szánkat.

2020. ápr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
* vagy férjedet/barátodat/barátnődet/párodat/kedvesedet stb.
2020. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:

Ja és mivel nekem ez volt 2 éve csak 39.4 fokos lázzal ami nem ment le...


Sima influenza volt.Jelenleg is influenza járvány van, volt hogy több tízezren fordultak orvoshoz.


Ha mégis csak influenzás akkor az infekten 100% hogy elkapja a koronát is. A koinfekció pedig nem egy veszélytelen dolog... mert az ő esetében a tüdőt nem támadta meg.

Ha a corona letámad a tüdőre, akkor a két vírus egyben már kemény menet lehet.


Kórházba sztem veszélyesebb lenne vinni.

2020. ápr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
... de amúgy valószínűleg corona lehet.
2020. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:

#43-as itt tudálékoskodsz, miközben annyit nem tudtál elolvasni, hogy Cintiának hívnak, segítek: ott felül, a kérdésem fölött virít! Akkor biztosan FELESÉGEM van, gratulálok észlény...


Azt meg ne akarja senki se jobban tudni, hogy influenzáról vagy koronáról van-e szó mint maga a teszt: attól még, hogy nem fullad, igenis, koronagyanús és simán lehet pozitív a tünetek alapján!! Hány ilyet olvasunk naponta többször, hogy sima torokfájással indult, végül belehalt a koronavírusba/ intenzíven kötött ki koronavírussal a páciens??!


Szerintem is covid 19 pozitív lesz a párom, ma újra beszeltünk a háziorvossal, ezúttal érzékeltettem vele, hogy sürgősen kéne intézkednie, nekem 55 éves az anyám, 58 apám, és vannak nagyszüleim 80-asok! Nagyon nem vicces!


A háziorvos elvileg újra telefonált, nyomatékosan megmondtam neki, ha nem történik semmi, több ismerősömmel egyetemben fogok panaszt tenni, és magánúton intézzük a tesztet, le van sz@rva mennyibe kerül! Senki nem mondhatja 100%-ra, hogy nem az, nem kell aggódni..

De igenis kell aggódni.

2020. ápr. 1. 14:30
 48/58 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt egyetértek veled, hogy aggódsz, és hogy TÖMEGESEN kellene GYORSAN tesztelni az embereket, de magánúton sem fogod tudni gyorsabban elintézni, sőt, azt írták, nagyon hosszú a várólista:(
2020. ápr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
60%

De te nem érted, hogy ha megállapítják a párodról, hogy koronás, akkor sem fog semmi változni?

Ugyanúgy otthon kell maradnia, mint eddig. Ugyanúgy kerülnie kell másokkal az érintkezést, mint most. Semmi nem fog változni attól, hogy kiderül róla, hogy koronás.

Már nem viszik be őket a kórházba karanténba.

Csak az kerül kórházba, aki olyan állapotban van. Ha pedig olyan állapotban van, akkor hívjál mentőt, és beviszik, semmi köze nincs a teszthez.


Tipikus hisztis ember vagy, aki állandóan panaszt akar tenni mindenhol.

2020. ápr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 A kérdező kommentje:

49, nem érted? Nem az a lényeg, és pláne nem cél, hogy kórházba zárják, hanem az, hogy haladjunk a teszteléssel! Elhiszem, hogy sokan vannak, elhiszem, hogy mindenki pánikol, mindenki tesztre vár, én is!


De aki komoly lázzal járó tüneteket produkál, azt vegyék a lista elejére legalább! (Nem feltétlen a legelejére, de jöjjenek már ki, csak ennyit akarok, nem többet!)

2020. ápr. 1. 15:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!