Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csinál egy pszichológus?

Mit csinál egy pszichológus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem...

Eléggé mélyponton vagyok és mivel suliba járok ez feltűnt egy két tanárnak,és 3mal beszéltem is erről.(de anyukám nem tud semmiről) de az egyik tanár szólni akar az ofőmenk hogy anyával beszéljen hogy segítségre lenne szükségem(én nem szeretnék segítséget) és amúgy is nem kell hogy anya tudjon róla... Viszont az tény hogy nem igazán haladok jó úton mivel halálvágyam is volt és még is vágtam magam 2x de már befejeztem! (Tudom hogy nem jó de én se tudom miért tettem!) És hát vannak már testi problémáim is pl:fejfájás,hányinger/hányás,szédülés,néha olyan mintha szorítanának és nem kapok levegőt. Ezért mondták a tanárok hogy sürgősen el kell mennem pszichológushoz de nem nagyon szeretnék menni... Tudnátok tippet adni illetve mit érnék vele?

Előre is köszi a válaszokat!(létező ne ítéletek el...)



2020. máj. 10. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meghallgat, teszteket csinál, kiszedi belőled a problémáidat mivel erre épül a terápia, a kimondott dolgok nem nyomasztanak már annyira belülről.

hidd el nagyon jó lesz utána, ez a stádim már veszélyes lehet pszicjiáterre is szükség lesz.

addig is itt a lelkisegélyvonal

hivd fel kérlek:116-123

igyenes 24oraban hivhato

2020. máj. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mondták már hogy ide már nem pszichológus hanem pszichiáter kell de nem szeretnék egyikhez de menni...
2020. máj. 10. 23:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Én pszichológust ajánlanám első sorban. Pszichiáter írhat fel gyógyszert is, félő hogy felír neked valami kedély javítót, amire akár rá is lehet függni egy picikét.

Mi az ok, ami miatt nem szeretnél pszichológushoz menni? Manapság akár már trendinek is lehet nevezni, ha valaki pszichológushoz jár. :) Úgy hallottam az emberek 50%-ának szüksége lenne rá.

Én kipróbáltam, 2 hónapot voltam, de idő előtt abbahagytam, mert úgy gondoltam, hogy annyira nem hatásos plusz túl sok minden zajlott mellette, ami miatt nem tudtam fókuszálni a kezelésre.

Első pár alkalommal elmondod mi a panaszod, mi volt az a kiváltó ok, ami miatt hozzá fordultál és miért pont most. Egy kis történelem, elmondod mi történt veled életed során addig, közben rákérdez egy-két dologra stb. Utána megbeszélitek, hogy mi legyen a kezelés célja, mit szeretnél Te elérni, amitől úgy gondolod, hogy az életed pozitív irányban indul el, aztán.. hát igen, nekem volt még egy-két alkalom, de abbahagytam. :)

2020. máj. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!