Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális, hogy minden...

Az normális, hogy minden ülésen semmi mást nem csinál a pszichológus, csak kérdez valamit és a válaszomra reagál?

Figyelt kérdés
Amikor elkezdtem, azt gondoltam, hogy terápia jellegű lesz, helyette állandóan ugyanazokat kérdezi, aztán fél mondatban elmondja, hogy pl. “Nem kellene azt gondolnia, hogy mindenki ön ellen van” Most akkor egy pszichoterápia erről szól? Cseverészés? Azt hittem lesznek gyakorlatok, feladatok, tesztek és ő fog rávilágítani a problémákra, és elvezet a megoldásig, de ez hogy alig beszél nekem nem tetszik. Tudom, hagyjam ott, de ő már a 3. szakember és a szorongásom nem enyhült.....
2019. szept. 25. 03:38
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
"Nem kellene azt gondolnia, hogy mindenki ön ellen van" Ez már A terápia. Nem minden lógús ordít, miközben tanácsot ad, mint pl Csernus. PONT AZ a terápia lényege, hogy nem fogja megmondani, hogy konkrétan mit csináljál, hova álljál, stb, hanem erre magadtól kéne rájönni.
2019. szept. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:

Amit te látsz belőle, az egy jó ideig cseverészés lesz, igen. Legelőször olyan dolgokat kell megtudnia rólad, amiket te sem sejtesz, itt nyilván sokat kell téged beszéltetnie. „Csak beszélgetésnek” fog tűnni az is, amikor arra próbál rávezetni, hogy ezeket te is tudomásul vedd. Amikor már mind a ketten felfogtátok nagyjából, hogy mi az igazi bajod, akkor fog neked is terápiának tűnni. Az első 2 szakemberrel nyilván nem jutottatok el ide.


Ha több időd van, mint pénzed, akkor esetleg elolvashatsz egy pár mélypszichológiai könyvet (ingyen is elérhető egy pár), és akkor jobban fogod érteni, hogy mi történik a pszichoterápiában.

2019. szept. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezért fontos OLYAN pszichológushoz menni, aki kiképzett terapeuta, aki nem tanácsokat ad, hanem gyógyító módszereket alkalmaz (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi)
2019. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!