Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is csinál ilyen dolgokat?...

Más is csinál ilyen dolgokat? Ki lehetne ebből gyógyulni pszichológus nélkül?

Figyelt kérdés

Ezeket csinálom a leggyakrabban és eléggé zavarnak:


- betegesen féltékeny vagyok, akármi nem úgy történik ahogy szokott a párommal kapcsolatban az első gondolatom az, hogy biztos megcsal. Nagyon zavar már az is ha elérhető facebookon de kb 5-10 percig nem válaszol. Ez az összes kapcsolatomban így volt.


- éjjel csak tv mellett tudok elaludni, a szoba közepén van az ágyam, és elalvás előtt mindig legalább 20szor körbe nézek, a hátam mögé is, hogy nincs e valaki még a szobában (félek a sötétben)


- este szoktam félni, hogy nem bújt-e el valaki aki meg akar ijeszt (nevelőapám régen mindig megijesztett, elbújt valahova)


- minden ami eszembe jut, elmondom magamnak suttogva ha egyedül vagyok, mint ha valakinek éppen mesélném (szerintem ez a legrosszabb, gyerek korom óta csinálom)


- mindig bűntudatom van ha valamit elterveztem de nem sikerült megcsinálni, vagy nem sikerült olyan jól megoldani ahogy elterveztem


- mindig megnézem, hogy jön-e valaki mögöttem az utcán


- előre gondolom a még meg nem történt szituációkat (pl mielőtt elmegyek valahova) és akár a lehetséges párbeszédeket is lejátszom a fejembe amit gondolok hogy fogok beszélni az emberekkel. Mindent átgondolok, hogy hogyan fogok viselkedni egy adott szituációban.


- párom exére akivel 3 évig voltak együtt, azt vettem észre hogy tudatosan, vagy tudat alatt minnél jobban próbálok rá hasonlítani külsőre és viselkedésben (a volt páromnál is észrevettem hogy mikor megcsalt, utána tudat alatt elkezdtem akarni hasonlítani a csajra hiába szakítottunk)



Én nagyon betegesnek érzem már ezeket. Nagy feszültséget, terhet okoz hogy ilyen gondokkal küzdök. Többnyire ezért sem merek megnyílni az embereknek. Hátrányban érzem magam másoktól. Általában feszült, rossz kedvű vagyok. Nem tudom jól, felszabadultan érezni magam. De sajnos jelenleg nincs pénzem pszichológusra ha szerintetek ezzel hozzá kéne fordulnom 😕


20/l



2018. dec. 9. 01:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak ingyenes, alapítványi pszichológusok is. Egy próbát megér!:)
2018. dec. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet van TB alapon is ingyenes. Nagyon sok szorongás, aggodalom van benned (leírás alapján), melyektől nem tudsz ellazulni. Ezért nagyon jó lenne tanácsot kérned ilyen szakembertől.
2018. dec. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A negyedik pontodtól a hetedikig minden igaz rám is, nem olyan durva dolgok ezek, egy kis paranoia, idegesség és bizalmatlanság. Bár produkáltam és produkálok a felsoroltaknál durvább tüneteket is, nekem konkrétan lósza… citromot sem segített az ingyenesen igénybe vehető pszichoterápia, pedig több szakértőnél is jártam. Ettől függetlenül te megpróbálkozhatsz vele, hátha nagyobb szerencséd lesz.
2018. dec. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi bajod. Ezek emberi tulajdonságok amiket leírtál. Minden ember más. Ezek a tulajdonságok nem betegesek. Kicsit szorongó alkat lehetsz.
2018. dec. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nekem is ilyen tüneteim vannak, kicsit már idegesítem a körülöttem lévőket. Néha úgy érzem, hogy nincs értelme élnem. De ezt mindig hamar elhessegetem. Szeretek élni, csak mikor próbálok jó útra térni, akkor meg az a bajuk az embereknek, hogy "furcsán" viselkedem, hogy biztos valami rosszat tettem és ezért vagyok jó.

Szóval a körülöttem levők sem százasok

2018. dec. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem biztos, mert itt is segítséget kérsz. Amilyen szépen ide kiírtad a dolgaidat, ugyanezt elmondod a háziorvosodnak is és kéred, hogy segítsen. Biztos vagyok benne, hogy tud megoldást erre a problémádra. Menj hozzá bátran és addig kérd a segítségét, amíg megszabadulsz ezektől a problémáidtól. Csak bátorság!
2018. dec. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!