Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinál egy pszichológus?...

Mit csinál egy pszichológus? Mi indokolja az óradíjukat?

Figyelt kérdés
Kérem senki ne vegye sértésnek, ebben a pillanatban egyszerűen nem tudom megérteni a 16k/h óradíjat. Csinálnak még valamit a foglalkozás után mondjuk 3 órában, ami mondjuk levinné az órabért a még mindig magyar viszonylatban irreális 4k/h-ra? Ez hihetetlenül magas órabér. Voltam pszichológusnál, beszélgettünk. Olyan volt, mint egy kicsit kíváncsibb emberrel egy sörözés. Aztán elkért egy rakat pénzt. Most azért keresek pszichológust, hogy ezt feldolgozzam.. :D Nem érzem ezt korrektnek. Magánorvoslásban sok helyen megfordultam már, de senki nem dolgozott ilyen magas óradíjban vagy ha igen, akkor nagyon jelentős eredménnyel járó szolgáltatást kaptam érte. Szeretném megérteni, hogy mi indokolja ezt az órabért. Ha esetleg van itt olyan, aki érintett ebben a témában a másik oldalról nagyon szívesem olvasnám a véleményét. Köszönöm!
2019. szept. 7. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A kereslet-kínálat indokolja. Nyilván egy jó pszichológus több pénzt kérhet el egy foglalkozásért, mint egy kevésbé gyakorlott vagy ráérző. Aki pedig jó pszichológus hírében áll, az nyilván sok embernek segített megoldani a problémáit.


Azt ne felejtsd el az óradíj-számolásnál, hogy nem dolgoznak napi 8 órát, legalábbis a jobbak nem. Kiégnének, és nem volnának képesek a másik emberre koncetrálni.

2019. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy pszichológus legalább még egyszer annyit foglalkozik az eseteddel, mint ameddig ott vagy vele.

Egyrészt újra végigmegy a beszélgetésen, ami kb ugyanannyi iödt vesz igénybe. Utána felállít egy tervet, hogy hogyan folytassa, miket kérdezzen legközelebb, milyen témák azok, amikkel bövebben foglalkozni kell, meg hol látja a komolyabb gondokat nálad.

Másrészt meg neked ugyan úgy tünik, hogy "haverral sörözgetös beszélgetés", neki nem, neki minden apróságra figyelnie kell, megjegyezni és reagálni.

HArmadszor egyetleg egészségügyben dolgozó valaki sem "órabérben" lesz fizetve, hanem alkalmankként, egy sebészt vagy nögyógyászt sem azserint fizetnek, mennyi ideig tart a kezelés.

A szellemi munkákat nem lehet idö/teljesítmény alapján fizetni, mert más rendszer.

2019. szept. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

"Egyrészt újra végigmegy a beszélgetésen, ami kb ugyanannyi iödt vesz igénybe. Utána felállít egy tervet, hogy hogyan folytassa, miket kérdezzen legközelebb, milyen témák azok, amikkel bövebben foglalkozni kell, meg hol látja a komolyabb gondokat nálad."


Elvileg igen, gyakorlatilag én még ilyennel nem nagyon találkoztam. Az az érzésem, hogy a legtöbb egyszerűen nem végzi el a "házi feladatot". Amúgy tökéletesen egyetértek a kérdezővel, a legtöbb tényleg ilyen. Én kétszer jártam másfél, illetve két évig terápiára, nem sok változást érzek. A fő problémám a rendszertelenség. Nem vagyok azzal kisegítve, hogy minden alkalommal random beszélgetünk olyanról, ami éppen nekem eszembe jut. Az használ szerintem, ha a szakember az egészet egy rendszerbe foglalja, összefoglalja, hogy mit mondtál, mit jelent ez, miért alakult ki, mit kell tenned, hogy változzon. Kérdezőnek üzenem, hogy valszeg sématerápiás szakemberre lenne szüksége. Nézzen utána a Baross utcai központnak, ott vannak rezidensek, akik alacsonyabb órabérben dolgoznak, lehet, hogy ők is segíthetnek.

2019. szept. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Keressetek egy normális pszichoterapeutát.


Amúgy elhiszem, hogyha egy-két alkalommal voltál csak, olyan volt, mint egy haveri sörözés. Ha mélyebb lelki problémák miatt mész, akkor az bizony hosszabb időt igényel, és a lényegi terápia addig nem kezdődhet meg, amíg a pszichológus nem látja át kellően a személyiségedet és a problémát, annak forrását.

Olvastam egy nagyon jó könyvet, ajánlom neked is, abban választ kapsz arra, mit csinál egy pszichológus, ugyanis egy pszichológus írta, M.Scott Peck, az a címe, hohy A Járatlan Út. Rohadt jó könyv, egy nagytudású ember, emlékszem leírt egy sztorit, hogy volt egy páciense akinél hónapokig nem jött rá, mi is a probléma, és úgy érezte, csak sötétben tapogatózik. Aztán volt egy elszólása a páciensnek, amiből összeállt a kép, és onnantól haladtak igazán.

A pszichológusok is emberek, ők sem tudhatják mindenre rögtön a megoldást meg a választ. Persze vannak olyanok, akik csak kedvesen meghallgatnak, de mit kezdeni meg nem tudnak veled (nekem is volt szerencsém ilyenhez) - de ez nem azt jelenti, hogy az összes ilyen.

Találni kell egy tényleg jártas pszichológust (esetleg ismerős ha ajánlja?), és persze olyat, akiben meg tudsz bízni és minden apró cseprőnek tűnő, vagy akár titkos gondolatot is meg tudsz osztani - van, hogy az nehezíti a terápiát, hogy a páciens nem igazán akar/tud megnyílni.

Amúgy a 16e-t én is irreálisnak tartom, de szerintem egy 10e-vel meg kell békülni. Fogalmazzunk úgy, hogy még ha az elején csak kedves beszélgetéseknek tűnik is, és nem úgy tűnik, hogy nagyon haladnátok egyelőre, te "előre" befizetsz a pszichológusnak - azért az első havi 40e vagy akármennyi forintért lehet csak az azutáni hónapban vagy csak 2-3 hónapra rá fogsz érezni valamit. Aki úgy megy pszichológushoz, hogy azonnali megoldást szeretne, az nagyot fog csalódni. (Itt most inkább a hosszabban húzódó problémákról beszélek)

2019. szept. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

A terápiás kezelés jelentős koncentrációt igényel, folyamatosan figyelni kell a páciens reakcióit, érzelmi megnyilvánulásait. Igen, az első pár beszélgetés céltalannak tűnik, mint egyfajta baráti csevegés, de a terap. végig figyel, jegyzetek, felír 1-1 szót. Utána rendszerezi amit hallott, próbálja a mozaikokból összerakni a teljes képet.

A 16k/h tényleg magas, a 9-12 k/h már reálisabb, ezen az áron is nagyon jó szakemberek vannak!

Nem kell feltétlenül csak látszólag céltalanul öntened magadból a szót, kérdezz nyugodtan vissza "ez ön szerint miért van?". Az első pár konzultációt, Rorschach tesztet és kiértékelését követően kérd meg a terapod, hogy kicsit "vigyen be" saját magadba, az elméd mélyére (nyugi érteni fogja mit akarsz).

2019. szept. 8. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
#4: Én kétszer két évet jártam, mégis pont ugyanazt tapasztaltam, mint a kérdező: olyan, mint egy haveri sörözés. Két év után. Tényleg olyan. Végig az a benyomásom, hogy a pszichológus letudja ezt az egészet azzal, hogy abban az egy órában meghallgat, neki tökmindegy, ígyis megkapja a pénzét, amúgy meg csak tesz egy-két kiegészítő megjegyzést, és ha azt látja, hogy elégedetlen vagyok, akkor az a magyarázat, hogy "hát, ez van, ilyen a terápia, ez egy hosszú folyamat". Hosszú a lóf***zt, ennyi erővel 10 évig is járhatsz, nem fog történni semmi, ha csak dumálsz ő meg bólogat. Ez mitől terápia? Semmi nem változott. Legalább csinált volna egy folyamatábrát vagy valamit arról, hogy mi történik velem, vagy adott volna valami gyakorlatot, de nem. Tényleg olyan, mint egy haveri sörözés, több év után is. Röhej az egész.
2019. szept. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os

Írtam, hogy igen, sajnos biztosan vannak olyan pszichológusok, akik nem állnak a helyzet magaslatán... azt is írtam, hogy ez nem azt jelenti, hogy az összes ilyen. Sajnálom, hogy te nem haladtál a tieddel, meg kell találni a megfelelőt -ahogy írtam ezt is-, esetleg ajánlások alapján jobban el lehet igazodni.

2019. szept. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A fele óradíjért járok, mint amit a kérdező említ. Nekem egyébként pozitív tapasztalatom van: heti egy alkalommal járok, egyéni beszélgetés. Minden egyes alkalommal úgy érzem, hogy rám koncentrál, és minden egyes szó, részlet megvan a fejében, amiről korábban beszéltünk. Még nagyon sok kérdés van bennem, ezért néha én is érzem azt, hogy össze-vissza ugrálunk. Sok mindenre választ is kaptam.

Képi megjelenítéssel közelítjük meg az adott témát. Számomra ez nagy kihívás, így értékelem a pszichológusban azt, hogy:

1) megismert már annyira, hogy az előttem megjelenő képeket segítsen megfejteni;

2) megismert annyira, hogy az álmaimról (az éjszakai álmaimról :)) érdemben tudjunk beszélni;

3) a relaxációs állapotban is figyeli minden rezdülésemet, és észreveszi, ha kényes vizekre eveztünk, vagy valamin nehezebben lépek át;

4) mindezt ítélkezésmentesen teszi.

Tanárként dolgozok, így tudom, hogy mennyire fárasztó hosszú időn át koncentrálni.

Nekem az eddigi pár hónap segített egy nagyon mély válságomon átjutni, és sokkal felszabadultabbnak érzem magam. Mindig kíváncsian várom a következő alkalmat, mert soha nem tudom, hogy mi fog történni.

Pozitív tapasztalataim vannak. Ahogy az egyik válaszoló tanácsolta: ajánlás után kerestem fel ezt a pszichológust. (Életem egyik legjobb döntésének gondolom ezt a lépést, így nem sajnálom rá azt a havi 30e Ft-ot.)

Összehasonlításképpen: egy nőgyógyász egy 10 perces vizsgálatért kért el 10.000 Ft-ot. :)

2019. szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

10 ezerért már van pszichológus. Ha kb 5 alkalom után is úgy érzed, hogy nem indít meg benned semmit, akkor másikat kell keresni.

Az árat a piac szabályozza. Amúgy szerintem is pofátlan. A tanárok órabére például 2-3 ezer. Amíg van elég kuncsaftjuk, aki ezt kifizeti, addig nem a mások anyagi helyzete iránti szociális érzékenység fogja őket vezetni.

2019. szept. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!