Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyajegy eltávolítás plasztika...

Anyajegy eltávolítás plasztikai sebésszel vagy általános sebésszel?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, és a dekoltázsomon van egy kb. 3 mm-es anyajegy, amelynek az eltávolítása javasolt. Ritkán hordok kivágott felsőket, de ha felveszek, akkor kilátszik az anyajegy.


Mindenképpen plasztikai sebésszel érdemes leszedetni vagy egy jó általános sebész is szépen le tudja venni? Világos bőröm van, általánosan jó/Szép sebgyógyulási hajlammal.

Köszönöm előre is a tapasztalatokat!



2020. máj. 31. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Azt már a sebész tudja, hogy megcsinálhatja e.
2020. máj. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megcsinálni megcsinálhatja, csak kérdés, hogy megéri-e plasztikai sebészre költeni, vagy pl. egy jó, TB által támogatott, általános sebész is meg tudja szépen csinálni?
2020. máj. 31. 18:14
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem érdemes plasztikai sebészhez menni, egy ilyen kis seb magától is szépen begyógyulna, a sebész meg össze tudja úgy húzni, hogy nem látszik utána semmi.
2020. máj. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Három mm-es anyajegynél annyira minimális lesz a heg, hogy felesleges a plasztika. Eszt szépen össze lehet húzni.

Persze egy jó ideig látszani fog, de ha kifakul (idővel), észre sem lehet majd venni.

Első körben sebészet, és ha nagyon zavarni fog, akkor még mindig ott a hegkezelés.

Majd ráérsz akkor fizetni. Bár nem hinném hogy szükség lesz rá.

2020. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen magán orvoshoz. Jó a sebész. De magánba menj. Teljesen máshogy kezelik és nagyon nem mindegy milyen varratot használnak.

Egyébként maga a heg mindenképpen nagyobb lesz, mint az anyajegy, szóval én csak akkor szedetném le, ha bőrgyógyász javasolja.

2020. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nyilván kicsit a szövettan miatt nagyobbat kell majd vágni...de valószínűleg akkor így sem lesz túlságosan nagy.
2020. máj. 31. 18:32
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ös. Bőrgyógyász javasolta a figyelést, 3 hónap múlva kontrollt. Ez viszont nekem nem volt megnyugtató, így az eltávolítást javasolta. A biztonsági öv vezetés közben pl. dörzsöli, és sztem változott is az elmúlt időben.


TB által támogatottban ismerek egy lelkiismeretes sebészt. Így inkább azért érdekelt a különbség plasztikai és sima sebész között, hogy vajon tud-e annyival többet a plasztikai az én esetben, hogy 30ezret kifizessek érte.

2020. máj. 31. 18:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon ügyes sebész szedte le az egyiket, a másikat (ami ráadásul az arcomon volt) plasztikai sebész, sokkal több varrással. Az utóbbi EGYÁLTALÁN nem látszik, a másik szépen begyógyult, de látszik, hogy van ott egy vágás.
2020. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as megkerdezhetem kivel szedetted le a másodikat?
2020. jún. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos már nem emlékszem a nevére, annyi, hogy az Istenhegyi Klinikán volt egy négy évvel ezelőtt. De szerintem a plasztikai sebészek úgy összességében szebben és precízebben dolgoznak (pl. a többször varrás), hisz az a dolguk, hogy a páciens elégedett legyen a végeredménnyel, és ne legyen szétkaszabolva lehetőleg.
2020. jún. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!