Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » CT kontrasztanyaga akkor is...

CT kontrasztanyaga akkor is rosszullétet okoz, ha intravénásan kapom? Vagy csak szájon át?

Figyelt kérdés
Beutaltak CT-re jövő hétre, kontrasztanyagosra. Előtte nem szabad enni, és írták hogy azért van mert a kontrasztanyag hányingert okozhat. De ha intravénásan kapom akkor is? Vagy csak tablettásan?

2020. jún. 24. 17:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Ez kb.olyan, mint a gyógyszer, ahol felsorolják a lehetséges mellékhatásokat.

Mindent, mert ezt írja elő a gyógyszerismertetés.

Olvastam viszont egy korrektet, ilyet csak egyszer láttam.

A mellékhatások mellett ott volt: 1000-ből 2 esetben stb.

A CT kontrsztanyagok intravénásan kaptam, az égvilágon semmi bajom nem volt. +75F

2020. jún. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kontrasztanyagot nem szoktak tabletta formaban adni. Igen, intravénásan adva okozhat hányingert. Nem biztos hogy fog.
2020. jún. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Engem többször is CT-tek de nem volt probléma sem a kontrasztanyaggal sem azzal a liternyi löttyel, amit meg kellett inni CT előtt

De ha CT-re mész utána igyál sok vizet, hogy mosd ki magadból már amit ki lehet

2020. jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hányingert okozhat, de nem törvényszerű. Előtte 4 órával már csak tiszta vizet lehet fogyasztani. Édesapám számos kontrasztanyagos CT-n van túl - általában még iszik is mellé, mert hasi felvételt is csinálnak - s kutya baja nem volt. Nem volt hányinger. Amúgy utána s másnap sok vizet igyál, akkor gyorsabban kimossa a veséd a szervezetedből!
2020. jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát ez nem hangzik túl jól... És durva hányingert okoz? Netalán ki is hányhatom? Vagy csak ilyen enyhe émelygést? Illetve mennyi idő míg elmúlik utána? Azt írják fél óra a várakozási idő, annyi alatt elmúlhat? Vagy még CT közben is rosszul leszek?
2020. jún. 24. 17:58
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
CT közben - amíg bent fekszel a gépbe - kötik be intravénásan a kontrasztanyagot. De te mit olvastál??? Mindenki azt írta kutya baja nem volt az anyagtól!!!
2020. jún. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Semmit nem fogsz érezni .... Olyan lesz, mintha egy infúziót kapnál...
2020. jún. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Hányingert sem okoz. Maximum az okoz hányinngert, hogy pánikolsz, mint a vizsgadrukk tudod... Amikor túl gondolsz dolgokat ... A kontrakszt anyagnak nincs ilyen hatása....
2020. jún. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hányingert nem okoz. Max egy "löketnyi" forróságérzetet, és fura szájízt.

Nálam legalábbis ennyi volt, és ez sem mindegyik alakalomnál (eddig 4 kontrasztos CT-n voltam, mindegyik vénás volt).

2020. jún. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Te mit olvasol?

Olvasd el figyelmesen!

Egyetlen egy válaszoló sem írta,hogy lett volna hányingere.

Ha így állsz hozzá, nem lennék a helyedben!

2020. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!