Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » CT kontrasztanyaga akkor is...

CT kontrasztanyaga akkor is rosszullétet okoz, ha intravénásan kapom? Vagy csak szájon át?

Figyelt kérdés
Beutaltak CT-re jövő hétre, kontrasztanyagosra. Előtte nem szabad enni, és írták hogy azért van mert a kontrasztanyag hányingert okozhat. De ha intravénásan kapom akkor is? Vagy csak tablettásan?

2020. jún. 24. 17:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Minél többet foglalkozol a dologgal annál nagyobb az esélye hogy valami rosszullét jön rád. Az esetek többségében semmit nem érez a páciens. Amikor igen is enyhék a tünetek. De mivel orvosok között leszel nincs miért aggódnod. :) apukám egyszer megszédült utána. 10 percig fektették aztán már nem volt semmi baja. De ő 75 éves. :)
2020. jún. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt több kontrasztanyagos CT intravenasan kaptam az anyagot. Forróságérzet es hányinger jelentkezett nálam minden alkalommal, de ez 10 másodpercig tartott utána el is múlt teljesen. Ha nem eszel előtte nem lesz gond. En nagyon parázok a hányástól, de ezt még en is kibírtam úgyhogy ne aggodj :))
2020. jún. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Őszintén szólva azért parázok rá ennyire mert pánikbeteg vagyok meg szédülök is, és rettentően félek mind a hányástól, mind magától a CT-vizsgálattól (sőt, igazából még az odautazástól is). Szóval azért érdekelt hogy tudjam nagyjából mire készüljek. Ha tényleg csak 10 másodperc azt kibírom, az semmi.
2020. jún. 24. 19:44
 14/16 anonim ***** válasza:
Vegyél be előtte nyugtatót! Azt lehet.
2020. jún. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt kontrasztanyagos ctm, semmi bajom nem volt csak kicsi melegség érzetem. Pedig én is panikbeteg vagyok
2020. jún. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled :) Én is nagyon féltem pedig kontrasztanyogt sem kaptam. gondolj arra, hogy olyan emberek is a saját labukon jönnek ki akik már idősek, rozogák és még valami nagyon súlyos betegségük is van. Ezt a saját szememmel láttam. Ők kaptak kontrasztanyogot de úgy jöttek ki ahogy bementek. A ctben kb 3 percet leszel. Azon ne aggódj. :) Csak saját magadnak tudod ezeket a tüneteket produkálni a kontrasztanyagtól nem lesz semmi. A mellettem ülő rákos nénit mikor kérdeztem azt mondta sosem érzett semmit. De ő nem is aggódott :)
2020. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!