Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért küldtek ilyen kis idő...

Miért küldtek ilyen kis idő után orvosi vizsgálatra? Le sem telt a 3 év (?)

Figyelt kérdés
Tavaly kezdtem itt dolgozni, szóval 1 éve volt az orvosi vizsgálat is. Mivel fiatal vagyok, nekem 3 évente lenne esedékes, ám a munkáltató mégis elküldött holnapra. Most rettegek hogy csak ki akarnak rugatni és ezért van ez az egész... pedig lelkiismeretesen végeztem a munkámat. Mit csinàljak hogy ne legyek ideges? Amúgy sem szeretek orvoshoz járni, de így főleg nem. (+a tavalyi rossz tapasztalatok)
2020. aug. 24. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatónak jogában áll többször is.
2020. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Évente kell elmenni munkaorvoshoz akkor is, ha esetleg egyes vizsgálatokat 3 évente elég elvégezni.
2020. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Dehogy kell évente.

Igen, csináltathat bármikor, de meg kell indokolnia, hogy miért kér rendkívüli (felül)vizsgálatot.

2020. aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt ott kellene megkérdezni miért kell most, nem tudjuk mi a munkaköröd.
2020. aug. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is évente kell menni
2020. aug. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fiam munkahelyén is évente van vizsgálat és el kell menniük tüdőszűrésre, vérvételre, szemészeti vizsgálatra valamint az üzemorvos vérnyomást mér.
2020. aug. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én home office-ban vagyok nagyon rég óta, de nekem is kell. Nem csinálnak semmit: fizikális alapvizsgálatok vannak, mint látásvizsgálat van, vérnyomásmérés, testsúly, testmagasság, de akkor is kell évente, még úgy is, hogy home office-ban vagyok.
2021. dec. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Beszarok, minek kell a magasság ismerete, meg a súlyé is? Ezen adatok megállapítása, kezelése biztos, hogy nincs rendben jogilag (sem), mert 99%, hogy teljesen szükségtelen a munkakörödhöz. Egyáltalán milyen csodát várnak a magassági adatoknál 30 éves kor felett, 15 centivel több, mint tavaly?
2021. dec. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!