Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elhiszitek ezt? Van ilyen,...

Elhiszitek ezt? Van ilyen, vagy rossz gombát szedtem az erdőben?

Figyelt kérdés

Sajnos egyre gyakrabban van problémám a gerincemmel, most már havonta többször becsípődik, és meg sem javul teljesen, diszkomfort érzésem van állandóan. Nem a derekam, hanem a lapockám magasságában, valamint a nyakam is és a szegycsomtom is fájdalmas sokszor. Mióta sokat vezetek és ülök, a tünetek rosszabbodtak, elkezdtem privát gyógymasszázsra járni. Ott is mondta hogy jó lenne megnézetni egy ortopéd orvossal, röntgen, stb.


Ma reggel így hát elindultam a háziorvoshoz. Az asszisztense volt csak ott, ismernek engem. Kötelező lázmérés, 36,4. Mondtam hogy az ortopédiára szeretnék beutalót kérni, elmondtam a panaszokat. Rendben, mindjárt jön a doktor úr és megvizsgál. Meg is érkezett hamar mivel nem volt senki. Megmérte ő is a nyakamnál a hőmérsékletet, neki már 37,4-et mutatott. Mondtam neki a panaszaim, de csak röviden. Levetkőztem, meghallgatta a tüdőmet, majd közli hogy ez akkor lehet tüdőgyulladás. Felír antibiotikumot, cataflamot, meg mondta hogy maradjak otthon 10 napig. Kérdeztem hogy röntgenre nem utal be? Nem, mert most nem lehet.


Először le voltam sokkolva. Aztán már csak az idegesség volt bennem, hogy megint priváthoz kell mennem. Így a nap végére viszont egymástól függetlenül ketten is ajánlottak valakit, lehet jobban is fogok járni. 26/F



2020. okt. 28. 20:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Lehet hogy van probléma a gerinceddel, de nyilván hallott valamit az orvos mikor meghallgatta a tudodet és attól hogy baj van a gerinceddel még lehet ilyen peched hogy össze szedtel egy tüdőgyulladást is. Várj egy kicsit, ha utána is fáj a hátad miután az orvos szerint gyógyult a tüdőgyulladásod akkor reklamalhatsz. De ha tényleg igaza van akkor a gerinced most a legkisebb gondod
2020. okt. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

#11 Nem zárható ki, de valahogy sokkal jobban örülnék egy tüdőgyulladásnak, mint ennek a becsípődésnek. Akinek volt, az tudja miről beszélek, engem olyankor úgy kikészít az a folyamatos idegi nyomás, hogy élni nincs kedvem.

Egy másik, hosszabb sztorim az orvossal már volt, akkor egy más, neurológiai probléma miatt egy hónapig csak feküdni tudtam, de azt mondta hogy ez normális, majd magától elmúlik. Persze ő elvileg neurológus. Ekkor is a neten akadtam rá véletlenül végső elkeseredettségemben egy fórumon egy segítő szándékú doktornőre, aki értetlenül állt a szituáció előtt. Már akkor eltiltottam volna az orvoslástól, ha még az USA-ban lennénk, akkor meg most vígan élnék a pénzből amit a kártérítésért fizetnének. De sajnos itthon az embernek magukat kell diagnosztizálnia, csak ez a többségnek sajnos nem megy, én viszont ismerem és figyelem annyira a testem, hogy legalább a jó úton elinduljak. Meg egy szomorú példa, hogy az ésszerű gondolkodást nem a diplomával osztogatják.

2020. okt. 29. 10:06
 13/25 anonim ***** válasza:
11es vagyok. Hát nekem meg volt két oldali tüdőgyulladásom és hidd el jobb az a becsipodes. Amúgy ha ezt a hatadban érzed akkor főleg várd ki a végét mert ott igen ritka a becsipodes. Ez inkább derékban alakul ki mivel ott lépnek ki a gerincvelobol a nagy idegek amik a lábakba futnak. A kezekbe lévők a nyak vall magassagaban vannak. Tudom mert ilyen teruleten dolgozok. De hát aki úgy gondolja hogy ő okosabb a Google-lel annak magyarazthat az ember.
2020. okt. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Nem a google-lel vagyok okosabb, hanem a józan eszemmel. Nem hirtelen jött ez, hanem évek óta ugyanott csípődik be, csak már amikor szinte hetente van 2-3 nap amikor nem fáj... igaz, lehet hogy évek óta tüdőgyulladásom van, csak azt nem tudom hogy nem döglöttem akkor már meg. :DDD
2020. okt. 29. 15:25
 15/25 anonim ***** válasza:

Amúgy az megvan, hogy miért küldött haza tüdőgyulladás-gyanúval?

Segítek: COVID Értelemszerűen nem az okozza az évek óta meglévő problémád.

2020. okt. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele. Hónapok óta retteg, már amikor tavasszal felhívtam hogy kellene antibiotikum, mert nem múlik a mandulagyulladásom, akkor is remegett hogy nehogy menjek valahova 2 hétig, maradjak otthon.

2 éve műtöttek arcüreg cisztával. Amikor fél év alatt már háromszor kaptam arcüreg gyulladást, egy budapesti orvos tanácsára akihez jártam, elmentem itt vidéken a fül-orr-gége rendelésre hogy csináljanak ct-t következő lépésként. Nem hogy a problémámat nem engedte elmondani az orvos, amikor megemlítettem hogy CT-t kellene csinálni, fel volt háborodva hogy mit képzelek, majd ő eldönti, ő azt mondja hogy fújjam tovább a szteroidos orrsprayt amit felírtak. Ott felálltam, bevágtam az ajtót. Elmentem privát CT-re, kerestem egy orvost aki megműtött.


Bár meg nem műteném magam, de diagnosztizálni szerencsére mindig sikerült magamat azoknak az embereknek a segítségével, akik legalább meghallgatják a problémám és értelmes tanácsokat adnak.

2020. okt. 29. 15:44
 17/25 anonim ***** válasza:

Talán ha nem paraszt módon inditanal hogy egyből dirigalsz az orvosnak hanem normálisan megkerned akkor ő is másképp állna hozzád. Csak nem te vagy a kateteres kérdező?


Amúgy látom nem sikerült megérteni hogy lehet egyszerre served is és tüdőgyulladásod is. Mert valószínűleg hallott valamit az orvos a fonendoszkoppal. És ha igaza van akkor most a tüdőgyulladásod nagyobb gond. Mert attól még lehet komoly bajod. A gerincservbe nem halsz bele csak szar.

2020. okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem dirigáltam, sőt, most legutóbb annyit csináltam, hogy mutattam hol szúr a gerincem, majd mikor megvizsgált és meghallgatott, majd mondta hogy valószínűleg tüdőgyulladás, már nem is mondtam neki semmi egyebet. Attól hogy határozott véleményem van róla és ezt most le is írtam, a dirigáló hangnem az csak a te olvasatodban létezik. Dolgoztam már kórházban, ahol idősekkel kellett foglalkozni, soha senkinek nem volt problémája velem, mindenki kedvelt. Ha a fejedben rólam kialakult kép igaz lenne, valószínűleg nem így történt volna a fogadtatásom.
2020. okt. 29. 16:02
 19/25 anonim ***** válasza:
17, látom más is emlékszik a katéteres kérdezőre:DD
2020. okt. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ja hogy el sem mondtad neki hogy hónapok óta fáj?


19, emlékezetes volt :D

2020. okt. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!