Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezt megteheti a haziorvos???

Ezt megteheti a haziorvos???

Figyelt kérdés

A párommal ugy döntöttünk, megprobalkozunk a fogamzasgatloval, mint védekezési mod, mert fiatalok vagyunk, nem szeretnénk meg gyereket. Ehhez a nogyogyasz laborba utalt be termeszetesen. Itt egybol jon is a baj...


3 eve voltam utoljára vervetelen, mert akkor indokolt volt. Azóta évente könyörgök a haziorvosomnak, hogy szeretnek menni, mivel évente kellene, de leordit, hogy 19/20/21 evesen o nem fog laborba küldeni, nekem az teljesen felesleges, majd ha bajom van.


Nagy nehezen, de most, hogy a nogyogyasz kérte, ki tudtam erőszakolni, de nem igaz, hogy ennek így kell történnie... megteheti, hogy nem utal be vérvételre, ha kérem? És mi van azzal, hogy évente érdemes megnezetni a verkepet? Nem fogok ezért maganrendelot kifizetni, mert ilyen barom a háziorvosom...

Vagy ez tenyleg igy van? Komolyan nem értem es duhit...



2020. nov. 4. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

En se ertem.

Az enyem akkor is kuld, amikor nem akarom. Nem is mentem el. Epp kiakadt h magas a vérnyomásom, jogsi miatt mentem. 40 fokban, elotte stresszben, kapkodva készültem, hogy odaerjek utana meg a kormanyablakba is...

2020. nov. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyet tehetsz: válts körzetit.
2020. nov. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
94%

Húú, nekem is volt egy háziorvosom, a körzeti, ahonnan már eljöttem. Nem volt könnyű az eljövetel, arra hivatkoznak, hogy tele van mindenki pácienssel, így nagyon-nagyon kérlelnem kellett a jelenlegit, hogy vegyen át, végül átvett.

A körzeti állandóan morgott minden kérésemre, ami nem az én fejemből pattant ki, hanem ugyancsak a nőgyógyászom kérése volt. De aztán kiderült végül, hogy neki az volt a problémája, hogy én magánba jártam dokikhoz (kellett egy csomó vizsgálat babatervezéskor és a kórházi időpontokra hónapokat kellett volna várnom), és állandóan azzal jött, hogy neki az az XY nem a főnöke, meg senkije sem, hogy ő (az XY) azt kérje tőle, hogy adjon beutalót számomra. Néhány egyéb szakrendelésre kellett beutaló. Ebből azt szűrtem le, hogy nincs megelégedve a posztjával, mert tényleg így beszélt a magánorvosokról. Vagy az zavarta, hogy nekik fizetek is a szolgáltatásért..

2020. nov. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a háziorvos ír fel fogamzásgátlót és vizsgálatra sem a háziorvos küld. A nőgyogyászhoz kell bejelentkezned. A nőgyógyászhoz nem kell háziorosi beutaló, csak időpontot kell kérned a szakrendelésre telefonra vagy magánba mész. A nőgyógyász, ha indokoltnak tartja akkor kér vérvételt. Nem értem, hogy ebbe az egész folyamatba, miért vonjátok be a háziorvost, amikor köze sincsen?!?!?!?!
2020. nov. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor haladjunk sorban. Labor kortól függetlenül azért legalább kétévente szerintem indokolt. Ennyiben van igaza a kérdezőnek. Ha nem jön ki a háziorvosával érdemes váltani.


VISZONT ha a szakorvos valamit akar, akkor megcsinálja. Pont. A háziorvos csak azokra a vizsgálatokra köteles beutalót adni, amit ő indikál. A szakorvosra is éppen ez igaz. Magyarul, ha én kitalálom, hogy labor kell a betegnek, akkor adok beutalót, ha kitalálom, hogy ultrahang kell adok beutalót, ha kitalálom, hogy nőgyógyászati vizsgálat kell, adok beutalót. Ha a nőgyógyász további vizsgálatot szeretne Ő AD BEUTALÓT. Ja magánrendelésről nem tud? Akkor ne legyen magánrendelése! Ez a beutalósdi egy elvi kérdés, ha a beteg fizet a magánrendelésen, akkor elvárható, hogy ott normális ellátást kapjon. A normális ellátásba beletartozik a vizsgálat, a normális betegdokumentáció, és a további ellátás magyarul a beutalót is. Amennyiben ezek közül valamelyiket nem kapja meg a beteg, az az ő baja, de ehhez nekünk kb. annyi közünk van, mint ahhoz, hogy jól vág e a fodrásza vagy sem. Amennyiben a nőgyógyász a magánrendelésről minket háziorvosokat akar utasítgatni, hogy ezt meg azt kérjünk, akkor szívesen kiszámlázom neki a munkadíjamat, egyébként meg elmehet a francba, mert ő nem végzi normálisan a munkáját, amiért nem kevés pénzt szed el a betegtől utána meg a mi péniszünkkel veri a csalánt!

Az állami rendelések egyébként éppen úgy tudnak beutalókat adni, mint a háziorvos, általában adnak is, a probléma a magánellátók gerinctelenségével van.


Üdvözlettel: egy háziorvos

2020. nov. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

5:


Annyiban egészítenélek ki, hogy magánrendelésben is tud beutalót adni, csak azt már nem az OEP finanszírozza, hanem neked kell. Tehát, ha például elmész magánrendelésre és labort kér, akkor mehetsz a kórházba, oda ahová a többiek is mennek vértvételre, annyi, hogy előszőr szépen a kórházban el kell sétálnod a kasszához, kifizetned az összeget, majd a számlával menni a vértételi helyre. :).

2020. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

Kedves utolsó, ez legyen a beteg problémája. Úgy gondolom egy fogamzásgátló felírása nem olyan akut probléma, amihez magánorvoshoz kellene rohangálni, de ha már ezt választotta, akkor oldják meg ketten.


Vannak olyan esetek, amikor én is azt mondom, a betegnek, hogy menjen magánba, mert pl. fél év a várólista egy endokrin szakrendelésre, természetesen ilyenkor amiben tudok beutalók labor stb. közösen együttműködünk a kollégával, de bocsánat a gusztustalan pénzlehúzós magánnőgyógyászok szemétdombjába én nem fogok közösséget vállalni.

2020. nov. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azta... nem számítottam ennyi válaszra.

Nem maganrendelesen voltam, hanem állami kórházban, es ott mondta a nogyogyasz, hogy akkor a következő lépés a labor. Direkt rakerdeztem, hogy ennek az-e a modja, hogy o utal be vagy magamnak kell intézni. Azonnal ravagta, hogy természetesen magamnak kell intéznem, haziorvos által.

Innentől kezdve meg vagyok love, mert akkor ne b*sztassam "szegeny" nogyogyaszt sem es "szegeny" haziorvost sem, amikor egyikojuknek sem lenne olyan megterhelo megirni azt a nyamvadt beutalot, en meg akkor malmozzak kozben, h mégis mit csináljak, ha mindkettő oldal olyan érzékeny, hogy egy beutalo is problémát okoz...

Na mindegy, en egyetertek azzal, hogy ha a szakorvos rendel el vizsgálatot, akkor utaljon be o, de mégis mit tehetnek, ha nem így történt? Nem fogom sajnálni a háziorvosom, amiért kettőt kattintania kellett a számítógépén. Ha neki mégis ennyire derogal, fogalmazza meg normálisan, vagy minek ment orvosnak.

2020. nov. 4. 18:32
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves 4/8, mar voltam nogyogyasznal, o mondta, hogy csinaltassak labort es majd utána menjek vissza hozzá... 🤷‍♀️
2020. nov. 4. 18:38
 10/13 A kérdező kommentje:
Osszessegeben koszonom mindenkinek!
2020. nov. 4. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!