Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB. tartozással, érvényességge...

TB. tartozással, érvényességgel kapcsolatos információt hogyan tudom megnézni az ügyfélkapun?

Figyelt kérdés
Lányomnak van fél éves TB elmaradása. Ez utólagos, mert úgy gondoltuk jár neki esti iskolában aztán kiderült miután betöltötte a 18-at azután már nem. Ezután 2020. szeptember 01-től nappali tagozatos képzésre ment. Tehát ettől a dátumtól járna neki. Az iskolája sokáig nem jelentette be őket /mert más felügyeleti szervhez kerültek... / Végre nagy körülményesen sikerült az iskolától megszereznek az igazoló iratokat. Ezzel Ő bement a TB. hivatalba. Most annyit tudok, hogy elfogadták. Arra szeretnék bizonyosságot tudni, hogy akkor 2020. szept 01- től visszavonták-e az elmaradását. Mondják az ügyfélkapu mindenre jó, ott mindent meg lehet tudni. Azóta természetesen befizetés is történt részünkről. Ha belépek, ezekre a kérdésekre nem találok menü pontot. Segítségeteket előre is köszönöm.

2021. jan. 10. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun a " TAJ-szolgáltatások" menüpontban ("használom a szolgáltatást).
2021. jan. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2021. jan. 11. 12:16
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig megvagyunk. Megtudtam, hogy érvényes a TAJ száma. Akkor gondolom elfogadták, hogy nappalis diák. Az ezt megelőző féléves tartozásról hogyan szerezhetnék infókat az oldalról?
2021. jan. 11. 12:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos én sem tudom. Épp a napokban próbáltam utánanézni, hogy meddig van befizetve és mikor kell legközelebb. Erről sehol nem találtam infót, a NAV oldala számomra átláthatatlan, pedig eddig elektronikusan fizettem, csak most sehol nem találom, hol és hogyan. Felhívtam a NAV-ot, ott meg azt mondták, telefonon erről nem adhatnak tájékoztatást, menjek be személyesen..

Kész vicc!

2021. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt csak személyesem lehet lekérni a NAV-nál! 😞 Lassan egy éve tudják, hogy lesz ez az új szabályozás, de máig nem csináltak semmiféle online felületet, ahol le lehetne kérni az ESZO (TB) "egyenleget". 😡

Az pedig csak duma, hogy mindenkit levélben tájékoztatnak, ha tartozása van! (ott kezdődik, akinek van Ügyfélkapu belépése, őket eleve csak elektronikus úton keresik mindenféle hivatalos üggyel, pl. adóügyekkel. Utóbbiak egyenlegét is le lehet kérni a neten.)


❗ Figyelem! Fél éve új számlaszámra kell küldeni a havi TB befizetést, annak, aki maga után fizeti! Aki a régire küldi, meglepődhet, hogy nem lesz érvényes az Egészégügyi ellátása, annak ellenére, hogy ő átutalta a pénzt minden hónapban. 😱

Itt elolvasható:

[link]



(A témához kapcsolódó megjegyzés: Családtagnak, pl. idős szülőnek még az e-receptjeit sem lehet megnéznie családtagnak a eeszt.gov.hu oldalon. Ahhoz meghatalmazás kell, melyet az ügyfélkapun személyesem kell intézni. (nálunk a 88 éves lebénult, ágyban fekvő édesapám e-receptjeit sem tudjuk megtekinteni, hogy éppen, milyen gyógyszere nincs felírva. A patikussal szoktuk kilistáztatni, mert ő rálát.)

2021. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Hosszas küzdelem árán tegnap sikerült megtalálnom, de ehhez egy tucat oldalt kellett megnyitnom, amiken tájékozódhattam a folyamatról.

Talán innen indultam, az ügyfélkapu átirányított a NAV oldalára és ott lehet lekérdezni, az "adónem szűrés" legördülőnél kell kiválasztani az egészségbiztosítást:

[link]

2021. jan. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!