Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen esetekben hallgat meg...

Milyen esetekben hallgat meg a mentős a fonendoszkópjával?

Figyelt kérdés

Ha elájul valaki például, és kijönnek a mentősök akkor meghallhatják a szívét? És melltartót leveszik róla?


Tudom hülye kérdés és tudom hogy nem a melleket nézik stb stb csak érdekel a válasz.


És a 2-3 ember közül melyik ember hallgatja meg?


2021. febr. 14. 23:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a szívműködés és a légzés hallásos vizsgálata alapnak számít minden esetben.
2021. febr. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Esettől is függ, de szívhangokat és légzési hangokat, esetleg hasat illik mindenkinél hallgatni. Ha hagyományos vérnyomásmérőt használnak, akkor ott is szükség van fonendoszkópra.

Azért, hogy valakinek a szíve felett hallgatózz még nem feltétlen kell levenni teljesen a melltartót, elég kikapcsolni is.

Ha van orvos a mentősök között, akkor valószínűleg ő végzi a vizsgálatokat, ha mentőtiszt megy ki, akkor ő.

2021. febr. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Mert ha leveszik a melltartót és megvan a munkakör is, akkor elmész annak melózni?
2021. febr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

A fiataloknak ez a valani.


Baszki? Hogy öngyilkos taktikát megtettem meg. Kérem. Mint ön letiltotta a melltartót. Az szépítkezzen, akik

Szép. Megöltem magam😆mert számos te pont adott az istenek

2021. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
A mentős semmit sem tesz. Te megoldották nagy isteni hatalmaddal.
2021. máj. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg a mentősnek is kellemetlen, nem csak neked. Férjemmel egyszer történt ilyen, mimorr hazaért munkából annyira szégyenkezve mondta, hogy nem akart odanézni, de muszáj volt hát rá kellett tenni a tappancsokat stb.

Ez még mindig jobb mint mikor egy 120 kilós 150 centi anyóka ül pucéran a 4 emeleti lakásában fehér lepedőn csurom véresen. 🤷🏻‍♀️

2021. júl. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Még valami. A sima mentőn csak 2 ember van. A tiszti kocsin is, az orvosi kocsin van 3.
2021. júl. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Már a tiszti kocsin (esetkocsi) is 3 mentős végez szolgálatot.
2021. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Helló, én nem mentős vagyok, hanem orvos, szóval van tapasztalatom a szívhallgatásban, meg dolgoztam mentőn is, amíg egyetemen tanultam.


Alalesetben, ha pl. egy rutin vizsgálatról van szó, ahol nem gyanítunk súlyos eltérést, akkor nem kell levenni a melltartót, általában csak pólót, inget kell felhúzni.


Ha valami gyanús van, vagy pedig biztos, hogy szívproblémáról van szó, akkor alaposabb vizsgálat kell, ilyenkor általában megkérjük az illetőt, hogy a melltartót is vegye le. Amúgy is, EKG-ra is szükség van ilyenkor, amit nem nagyon lehet melltartóban megcsinálni, szóval mindenképpen le kell venni majd.


Hidd el egyébként, ha valaki annyira rosszul van, hogy mentőt kell hívni hozzá, akkor sem ő, sem a mentős nem a zseméremmel fog törödni, ez nekem személyes tapasztalatom.


Egy orvosi vizsgálat egy olyan szituáció, amikor a (egy normális) orvos nem tud és nem is akar az esetleges szexuális töltetre koncentrálni, legalábbis nekem fiatal férfi létemre soha nem jelentett semmiféle szexuális jellegő ingert sem egy mellkasnak vagy az emlőknek a vizsgálata, sem pedig egy nőgyógyászati vizsgálat vagy műtét. Egyébként is, aki kórházban dolgozik, naponta 10-15 női beteget vizsgál meg félmeztelenül. Teljesen rutin ez már.

2022. jún. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!