Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem lehetne így az oltást...

Nem lehetne így az oltást meggyorsítani?

Figyelt kérdés

Az oltásra érkezőkön lehetne végezni egy antigén gyorstesztet, ami kimutatja ugye, hogy az illető már átesett -e a fertőzésen vagy sem.


Ha van antitest a szervezetében, akkor optimista becslések szerint közel 1 évig védett lehet (persze jó kérdés, hogy mikor esett át rajta), és hátrébb lehetne sorolni, így hamarabb és gyorsabban sorra kerülnének azok, akiknek effektíve nincs védettsége.


Természetesen ez csak rövidtávú megoldás, de segíthetne az átmeneti kapacitáshiány miatti fennakadáson.



2021. febr. 19. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Kerdes, hogy 1) mennyire megbizhato az antigen teszt, 2) mennyivel jobb vedettseget ad az oltas, 3) mekkora macera valakit behivni oltani, aztan kozolni vele, hogy megsem.
2021. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1

- az antigén teszt megbízható

- atesni a víruson vs felkesziteni a szervezetet a vírusra. Nem vagyok virológus, de szerintem logikus, hogy ha atesel rajta az nagyobb védelmet ad, de ha nem így van, akkor valaki javítsa a tevedesemet

- ez csak szervezés kérdése. Előre kikell kommunikálni az érintetteknek, ennyi.

2021. febr. 19. 19:54
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Hogy érted a kikommunikálást? Vagy egy oltóhelyen mondjuk 20 vakcina, hány embert hívjanak be, hogy biztosan legyen köztük 20, hogy ne kelljen a vakcinát kidobni?

A plusz emberek hányszor menjenek pluszban, hány nap szabadságot vegyenek ki emiatt?

2021. febr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként meg az antigén gyorsteszt nem mutatja ki az antitesteket, csak a friss fertőzést.

Ja, és az oltás hosszabb időre ad védettséget.

2021. febr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Erről tudnál nekem linkelni valamit? Ja, nem, mivel most kezdődött az egész és senkinek fogalma sincs, hogy mennyi ideig ad vedettseget. Coviddal foglalkozó ismerősöm 4 hónapot mondott a pfizerra. Kinek van igaza? Ne jelentsünk már ki kategorikusan valamit amiről amúgy fogalmunk sincs, legfeljebb tipp.


Nem értem, miért ez a fennakadas a kikommunikalason. Én jelentkeztem oltásra, emailban jönnek az infok. Kikuldik, hogy ok, jelentkeztem, de ha az antigén pozitív akkor MOST nem fogok oltast kapni kapacitáshiany miatt. Mi olyan bonyolult ezen? Miért kéne vakcinát kidobni? Ez pont, hogy felgyorsitana a folyamatokat, csak szervezés kérdése.


De mindegy, felejtsd el, ebben az országban várja mindenki a sült galambot meg a megoldást mindenre otthon a kanaperol.

2021. febr. 19. 21:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell megsertodni, jo, hogy vannak otleteid, ha kritikaval talalkozol, viseld emelt fejjel, es valaszolj targyilagosan (meg ha a kritika nem is teljesiti ezt).
2021. febr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyebkent ez a cikk pont errol szol:

[link]

2021. febr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyjabol azt a harom kerdest targyalja amit #1-kent irtam.
2021. febr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#5:

1. Nem, az antigén teszt továbbra sem mutatja ki az antitesteket. Az antigén és az antitest két különböző dolog!


2. "Kikuldik, hogy ok, jelentkeztem, de ha az antigén pozitív akkor MOST nem fogok oltast kapni kapacitáshiany miatt. Mi olyan bonyolult ezen? Miért kéne vakcinát kidobni?"


Azért, mert nem egy darabos kiszerelésű. Kiveszik a hűtőből, megbontják az ampullát, ami 6 embernek elég. Ha csak kettő ember van rá, a maradék négy adag kuka. Nem úgy megy, hogy visszatesszük a hűtőbe, és majd holnap odaadjuk valakinek! A kiolvasztott ampullát tilos visszafagyasztani, szobahőmérsékleten max 2 órát lehet tárolni.

Ha meg azt írják nekem, hogy ha az antitest teszt pozitív, akkor nem kapom meg, akkor el sem megyek, nem fogok a bizonytalanért szabadságot kivenni! Főleg nem több alkalommal!


3. Ami meg az ellenanyagot illeti: egyikre sincs semmi bizonyíték. A kijelentésem a korábbi betegségek és vakcinák gyakorlatára épült. A vakcina esetén ugyanis ha kell, van ismétlő oltás, ami a betegséggel szerzett védettségnél nem adott, így más kórokozóknál ez a tapasztalat.

2021. febr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!