Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha fokozottan ellenőrzött...

Ha fokozottan ellenőrzött szert szeretnék kiváltani a gyógyszertárban, ha az orvosom a receptre (papír alapú) azt írja, hogy "statim" akkor bármilyen körülmény között a gyógyszertáros köteles nekem kiadni a gyógyszert?

Figyelt kérdés

2021. márc. 10. 20:22
 1/5 bensdorp ***** válasza:

Bármilyen gyógyszert köteles kiadni szabályos vényre, csak tájékoztatni köteles betegbiztonsági okokból, ha szakmailag nem lenne helyes alkalmazni.


A "statim" jelzés csak 2 esetben segíthet:

- enyhíti az orvosnak a vény alaki kellékeit, hogy gyorsabban rendelhessen

- ügyeletben felkeresve a gyógyszertárat nem kell ügyeleti díjat fizetned a kiváltásért.


Milyen körülményekre gondoltál a kérdésedben?

2021. márc. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Konkrétan arra a körülményre, hogy ugye kell értesítőt leadni a ritaln receptért a gyógyszertárban.


Elfogyott a gyógyszerem és kérdeztem a dokit, hogy fel tudna e írni nekem újat. Viszont az értesítő szerint még nem válthattam ki új receptet mert nem telt le az 1 hónap (mert csak havonta válthatom ki, az van az értesítőben)


Adott egy receptet amire azt mondta ezt ki kell adniuk, mert statim-ban kéri.


Viszont a gyógyszertáros azt mondta ezt csak egyszer lehet csinálni, hogy statimban kéri a dokim a gyógyszeremet.


Igaza van a dokinak, vagy a gyógyszertárosnak hogy még statimmal sem lehet kiadni bármikor?

2021. márc. 11. 22:08
 3/5 bensdorp ***** válasza:

Fokozottan ellenőrzött szer 1 hónapon túli használata esetén mindenképp kell új értesítő, ha hamarabb kell kiváltanod a következő adagot. A statim jelzés csak a vény alaki kellékein egyszerűsít, a tartós alkalmazás miatti értesítőn nem.

Szóval az orvos tudja rosszul, a gyógyszerész járt el helyesen.

2021. márc. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszerről van szó?
2021. márc. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Irta, hogy Ritalin. Egyebkent betegkent nem kell ezzel foglalkozni, ha most minden szakmai eset kikerul gyakorikerdesekre, akkor az a hamisitasnak siman utat nyit. Higyj az orvosodnak es gyogyszereszednek, igazuk van.
2021. márc. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!