Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az AFP eredményem állítólag...

Az AFP eredményem állítólag nagyon alacsony: MOM 0,82, 34,4 NG/ML. Utánanéztem, és azt tapasztaltam, hogy még az elfogadható kategóriába tartozik, bár tényleg a sáv alján. Miért küldtek el genetikai vizsgálatra ilyen eredmények mellett?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta, hogy szuper eredmény. A nőgyógyász az ultrahangon azonban elgondolkodtt, merthogy betöltöttem a 34 évemet. Az ultrahangon egyébként mindent rendben talált. Akkor most miért kell mégis elmennem genetikára? Egyáltalán ez milyen vizsgálatot jelent. A nőgyógyásztól kérdeztem, hogy ez most ultrahang lesz? És azt mondta, hogy valószínűleg. Mi az, hogy valószínűleg? Más is lehet? Kicsit aggódom. Párom szerint tú korán bevállaltuk a második babát. Az első idén februárban született. Szerintem a kettőnek nincs köze egymáshoz, de kezdem rosszul érezni magam, mert én ragaszkodtam ahhoz, hogy minél korábban legyen második baba. Kérem, hogy aki volt ilyen vizsgálaton, vagy volt hasonló eredménye, az írja meg, hogy mi történt, mik a tapasztalatai.
2008. okt. 10. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az afp eredménnyel elvileg mindenkinek kell menni genetikai uh-ra,legalábbis nálunk ez a szokás(nyíregyházán)!Az első babáddal nem kellett menned az afp eredménnyel?

A korord miatt egyébként is nagyobb odafigyelést érdemelsz,ne aggódj!!Szerintem nincs összefüggésben azzalhogy korán jön a második babád,ezen ne agódj!

2008. okt. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én csak az én történetemet tudom leírni: 30 voltam márciusban, április 1-én született a kislányom. Novemberben amikor megkaptam az AFP eredményt 0,7 volt, és a bHCG meg a másik hormon amit néznek magas lett. A nyaki redő meg az Uh teljesen rendben volt. Mégis a dokim elküldött a genetikára (senki nem értette hogy miért, utólag hülye voltam, hogy elmentem) ott persze jól megilyesztettek, hogy 1% az esélye a beteg babának és persze meg kell csinálni a chorionboholy biopsziát amiért persze fizetni kellett 30000ft-ot mert állítólag a TB nem fizeti. (később rájöttem hogy fizeti) Ez még a Schöpf-Méreiben volt. Megvolt a szúrás, kontroll Uh, és persze minden rendben volt. Senkinek nem kívánom azt a két hetet amit át kellett élnem lelkileg. Amúgy a szúrásnak is 1% a vetélési kockázata. Szóval a 0,8-as AFP szerintem teljesen jó, attól is függ hogy mikor vették le pontosan. A második terhességemnél biztosan fogok integrált tesztet csináltatni a 12. héten, és engem ne paráztassanak semmivel. Dönts ahogy a szíved diktálja, de én kihagynám. Boldog babavárást. Amúgy mi is tervezzük a másodikat hamarosan!
2008. okt. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A korod miatt nem kéne menni, mert 35 év felett ajánlott a magzatíz vagy méhlepény vizsgálat.

Elméletileg a 12 héten genetikai uh-t csinálnak, de a 18- héten i szoktak. A genetikai tanácsadásra akkor kell menni, ha van a családban kockázati tényező, fordult elő genetikai betegség,, de akkor is az ultrahang és kockázati valószínűség számítás után és az AFP eredmény alapján mondják azt, hogy érdemes lenne megcsináltatni a vizsgálatot. Ekkor neked kell eldönteni, hogy vállalod vagy sem.

A genetikai vizsgálat nincs összefüggésben, hogy milyen hamar estél teherbe újra.

2008. okt. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem a korom miatt voltam genetikán, hanem, mert a párom nyitott gerinccel született. Az AFP negatív lett és utána mentem genetikára. Ott csináltak egy sima UH-ot aminek a leletével mentem a genetikushoz. Ott csak kérdezgettek, de nem csináltak velem semmit. 4 hét múlva kontrollra kellett menni és ugyan úgy UH és genetikus. Nem találtak rendellenességet.
2008. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az AFP-d jó, inkább a korod miatt a biztonság kedvéért küldek el.

Genetikai vizsgálat az egy UH, ahol lemérik a kicsit, és ha bármi rendellenességet látnak, akkor tanácsolni szokták a magzatatvízlevételt.

2008. okt. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszokat. Kezdek gyanakodni, hogy az a magzatvizes vizsgálat a támogatás miatt a kórháznak jó. Ha ez így van, az nagyon undorító, mert emberek életével játszadoznak.
2008. okt. 10. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!